TAMKista 19.12.2022 valmistuneet
Ammattikorkeakoulututkinnot:
Autotekniikan tutkinto-ohjelma
Zaid, Mohamed
Bachelor's Degree Programme in International Business
Alosaimi, Naif
Autio, Nea
Bui, Duong
Gürbüz, Basak
Haukka, Alex
Hyökyvaara, Petra
Inkinen, Krista
Jamil, Avan
See, Tai Lee
Virtanen, Katri
Vornanen, Tiitu
Bachelor's Degree Programme in Media and Arts
Haapapuro, Jirko
Salmela, Tero
van Schaik, Elizabeth
Bachelor's Degree Programme in Nursing
Brusin, Clare
Garbuja Pun, Puja
Kabengano, Immaculate
Kahiluoto, Julia
Kiuasmaa, Kiisa
Kivelä, Emmalotta
Kärki, Ida
Liukka, Johanna
Nkwentie, Philemon
Oinonen, Jéssica
Sapkota, Asmita
Segbefia, Richmond
Välimäki, Annika
Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma
Erving, Johanna
Halava, Laura
Huuskonen, Alma
Intke, Elina
Jääskeläinen, Venla
Koskinen, Emilia
Koskinen, Hanna
Kärki, Heidi
Lahti, Helmi
Laitinen, Jasmin
Matilainen, Iida
Meriläinen, Henna
Ohtola, Matilda
Parviainen, Minja
Pohjonen, Anna-Kaisa
Puolakka, Miia
Rajanummi, Jessica
Rantanen, Ida
Sainio, Melissa
Sukari, Marianna
Vähäjärvi, Julia
Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma
Poutiainen, Lassi
Degree Programme in Energy and Environmental Engineering
Takanen, Linnea
Tran, Phuong
Fysioterapeutin tutkinto-ohjelma
Alanko, Milja
Annala, Moona
Hampinen, Sanna
Jokinen, Essi
Kaakinen, Roosa
Keskitalo, Janne
Ketoja, Riikka
Kinnunen, Johanna
Koskela, Katariina
Laine, Henna
Laine, Mira
Latva-Panula, Emmi
Lehtonen, Tomi
Lilja, Inkeri
Marttiin, Aleksi
Metsä, Satu
Nieminen, Julia
Nieminen, Taru
Nivala, Mervi
Nordman, Saarakaisa
Nurmi, Melina
Oilinki, Kia
Piipponen, Sonja
Sorjonen, Jerry
Suuronen, Carita
Tainio, Nea
Uusimäki, Hanna
Varvio, Millanoora
Veikkola, Karoliina
Konetekniikan tutkinto-ohjelma
Aalto, Ada
Hukka, Tatu
Ismail, Laith
Janhonen, Ville
Metsäkylä, Erkka
Rajala, Samuli
Ranta, Juho
Kätilön tutkinto-ohjelma
Bergström, Jenna
Hakosalmi, Emma
Lehtimäki, Sofia
Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma
Hovila, Fanny
Mäntysaari, Tuomas
Liiketalouden tutkinto-ohjelma
Aaltojärvi, Oona
Ahti, Jasmiina
Asikainen, Aku
Autio, Emma
Aydin, Kaisa
Haltia, Saara
Heinämäki, Wilma
Jarva, Jenni
Jokisalo, Niko
Kauranen, Viivi
Kekki, Kaisa
Kiukas, Lisa
Korkeamäki, Jarmo
Kostilainen, Ilona
Laurila, Silvia
Liikala, Sanna
Mettälä, Johanna
Moberg, Juska
Mäkinen, Emmi
Paananen, Suvi
Palokangas, Anni
Perokorpi, Pinja
Peura, Salla
Ponkiniemi, Miia
Pääkkönen, Iida
Reinikainen, Jonttu
Riekkola, Johanna
Ruskeeniemi, Sari
Salonen, Elias
Simonen, Ferdinand
Simsiö, Jenna
Strand, Nea
Tuikkala, Anne
Virta, Jussi
Virta, Nea
Vuorenpää, Suvi
Media-alan tutkinto-ohjelma
Kolesnik, Miroslav
Maja, Jaakko
Muukkonen, Elisa
Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi
Sääski, Allan
Ylärakkola, Petja
Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko
Avela, Anton
Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma
Aittamäki, Elisa
Autio, Karoliina
Hakamäki, Henna
Jakobsson, Jenni
Koskipuisto, Emilia
Kumpulainen, Topi
Kuru, Emilia
Lapinjärvi, Riikka
Lemmetti, Lotta
Nieminen, Elina
Nousiainen, Janni
Nöjd-Heikkinen, Tarja
Uuppo, Oskari
Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma
Harju, Katja
Koistinen, Niko
Lehtinen, Mikko
Lukkarinen, Tarmo
Luoma-Keturi, Natalia
Makaroff, Pia
Rautanen, Markku
Reinivuo, Markku
Riuttula, Kimmo
Virtanen, Sami
Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma
Palokangas, Juhana
Yliluoma, Heidi
Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma
Haapalahti, Lauri
Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma
Juntunen, Karita
Ohramaa, Olli
Saarela, Anniina
Sandström, Lilli
Sipilä, Anna
Survonen, Taru
Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma
Airola, Sara
Avci, Sevde
Flink, Merja
Forsgren, Aino
Haapalainen, Emmi
Harjunen, Annika
Hirvonen, Karoliina
Holländer, Tiia
Huiku, Elias
Ilmolahti, Veera
Joenpolvi, Sofia
Jokipii, Sonja
Kaarlela, Mirja
Kalliojärvi, Kaarle
Kangasmäki, Eveliina
Kankaanranta, Aino
Kari, Sara
Karosto, Hanna
Kauramäki, Katariina
Klemetti, Noora
Klint, Jan
Koivuniemi, Kerttu
Korhonen, Juulia
Korkeila, Asta
Korpela, Mira
Korri, Katariina
Koskimäki, Pauliina
Kunnaspuro, Roosa
Kurvinen, Liia
Kuusisto, Jasmin
Kyrö, Amanda
Kömi, Emilia
Lahtinen, Mia
Laine, Jarno
Laine, Pinja
Laine, Wilina
Laitinen, Veronica
Lampila, Eliina
Laukkanen, Riku
Linjama, Helena
Linna, Suvi
Luukkonen, Sonja
Lymberis, Maria
Melkko, Kaisa
Moilanen, Oona
Mäkinen, Ida
Mäkinen, Iida
Mälkki, Mirella
Mönttinen, Olivia
Nieminen, Taija
Niittymäki, Kiira
Nordlund, Jenna
Nylund, Petra
Oiva, Jussi
Olkkonen, Riikka
Palukka, Heli
Pantolin, Emilia
Pauhe, Julia
Peltonen, Pauliina
Pihlgren, Suvi
Polón, Edith
Poutiainen, Anni
Pulli, Jenna
Pylkkänen, Milja
Päivinen, Iiro
Rajulin, Rosanna
Rantanen, Jessica
Raulamo, Emilia
Rizvi, Afsal
Rosenqvist, Saku
Rusanen, Eemil
Saarinen, Karoliina
Sahi, Jouni
Salmi, Iiris
Salminen, Lotta
Salo, Eero
Seinä, Heta
Seppi, Riikka
Seppänen, Riia-Mari
Sinisalo, Satu
Sippola, Jesse
Sundvall, Anni
Syrjälä, Juulia
Tapioharju, Anniina
Toiviainen, Eve
Tuominen, Tuulia
Tuomisto, Katariina
Uitto, Sari
Uusi-Laurila, Mari
Vanhatalo, Miilamaaria
Vannas, Sara
Varis, Veera
Viertola, Sanni
Viinikainen, Enni
Viitala, Emmi
Viljanen, Elina
Vira, Laura
Virtanen, Nella
Vuorenmaa, Wilma
Vuorinen, Eeva
Wihlman, Janita
Ylänen, Salla
Sosionomin tutkinto-ohjelma
Greus, Hanna-Leena
Kirjavainen, Karoliina
Mansikkamäki, Tiina
Puisto, Lauri
Salonen, Jenna
Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma
Ahola, Miika
Alvela, Janne
Järvelä, Leevi
Laitonen, Lasse
Leppänen, Iida
Ojansivu, Lauri
Pätsi, Jemina
Semi, Valtteri
Viljanen, Anton
Vilko, Petri
Talotekniikan tutkinto-ohjelma, Sähköinen talotekniikka
Riutta, Jami
Ruoste, Atte
Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma
Häärä, Freija
Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma
Eskelinen, Elisa
Laurila, Oskari
Peteri, Elias
Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma
Ahonen, Olli
Asikainen, Aleksi
Heinämäki, Ville
Joenperä, Jaakko
Poutanen, Valtteri
Pääkkönen, Juliana
Raunio, Ville
Salonen, Terhi
Silventoinen, Toni
Tietotekniikan tutkinto-ohjelma
Paussu, Joona
Yrittäjyyden ja tiimijohtamisen tutkinto-ohjelma
Arminen, Tatu
Hiltunen, Miisa
Jaatinen, Tuija
Kankaanpää, Juha
Karjalainen, Vili
Kivinen, Tea
Laaksonen, Mikko
Leiniö, Jonna
Lähteenmäki, Nelly
Mäki, Mikko
Mäkinen, Johannes
Ojaniemi, Kaisa
Patronen, Eetu
Rita, Johanna
Salo, Oona
Suojanen, Jarkko
Sydänlammi, Joni
Systä, Nea
Tella, Matilda
Turunen, Sanni
Viiala, Annika
Wiklund, Axel
Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:
Dataosaamisen ja tekoälyn ylempi tutkinto-ohjelma
Lattu, Johanna
Malinen, Mikko
Mäntynen, Juho
Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma
Keskinen, Kati
Laulajainen, Noora
Widgrén, Petri
Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Penttinen, Heidi
Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma
Guo, Jiaojiao
Hakala, Noora
Haronoja, Tuulia
Heinonen, Sonja
Juhkov, Anna
Kantola, Ulla
Kortelahti, Jonna
Murtoperä, Maija
Myllynen, Tiina
Naukkarinen, Jani
Nykänen, Jonna
Palin, Katri
Rikalainen, Satu
Siekkinen, Maria
Simpura-Päivö, Salla
Takala, Pauliina
Vainio, Henriikka
Master's Degree Programme in International Business Management
Arkimies, Tuuli
Brink, Geoffrey
Chambers, Helen
Gupta, Varun
Khan, Muhammad
Kopra, Emilce
Li, Cai
Muntaha, Fahim
Nyyssönen, Axel
Tania, Sarmin
Thakur, Priyanka
Yang-Arhippainen, Yu
Master's Degree Programme in Screenwriting
Pogrebnyak, Yulia
Mediatuottamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Mankinen, Kari
Musiikin ylempi tutkinto-ohjelma
Ilén, Janna
Ilveskoski, Anna
Palveluliiketoiminnan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Erenius, Emmi
Pajula, Suvi
Rakentamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Ala-Hakuni, Mikko
Kari, Veera
Nieminen, Joni
Vuolle, Timo
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Eller, Päivi
Engman, Monika
Hiltunen, Raisa
Jussila, Heidi
Jääskö, Juulia
Kanniainen, Varpu
Katajamäki, Mari
Keskinen, Reija
Kiuru, Anni
Kukkasela, Anna
Lehtimäki, Leena
Lundán-Lähteenmäki, Maija
Mäkinen, Jaana
Mäkynen, Tanja
Niekka, Merja
Paananen, Anne
Pennanen, Laura
Roumio, Tiina
Ruokola, Satu
Rönkä, Marjo
Salminen, Lauri
Syrjäpalo, Jaakko
Tuomainen, Maiju
Tuominen, Silja
Vuorimaa, Satu-Maarit
Yli-Ketola, Hannamari
Östergård-Tulonen, Henrietta
Sosiaalialan erityisasiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma
Aaltonen, Annu
Aittala, Jenna
Iso-Pärnä, Riina
Jokelainen, Jaana
Kerminen, Minna
Kinnunen, Heidi
Kollin, Eeva
Lastunen, Emmi
Markkanen-Romo, Miia
Niemelä, Mia
Ohtonen, Sanna
Paakkari, Suvi
Pyhältö, Terhi
Pöyskö, Helena
Sohlman, Riikka
Väinä, Annika
Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma
Elonen, Sanna
Salminen, Sini
Terveyden edistämisen ylempi tutkinto-ohjelma
Anttila, Sari
Hakanen, Mirka
Hakanpää, Minna
Kinnunen, Sohvi
Tähtinen, Tiina
Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Karvonen, Jenni
Nykänen, Pyry
Yrittäjyyden ylempi tutkinto-ohjelma
Pitkälä, Anni-Maria
Syrjälahti, Outi
Opettajankoulutus:
Ammatillinen opettajankoulutus
Bruntsova, Julia
Elo, Taru
Härkki, Hanna
Ignateva, Mariia
Järvistö, Jarkko
Karttunen, Jari
Lamminmäki, Maiju
Lampela, Tiia
Ma, Li
Revonta, Maarit
Samppala, Pasi
Stevander, Katja
Säppi, Miia
Tahvanainen, Henna
Tamankag, Paul
Ammatillinen opinto-ohjaajankoulutus
Konttinen, Kirsi
Kuva: Pixabay