Tiedote

TAMKista 29.5.2020 valmistuneet

Valmistumiskuvitus_touko2020_TAMK
TAMKista valmistui 29.5.2020 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Anttila, Antero
Einola, Tomi
Eriksson, Olli
Kaiponen, Miro
Leppänen, Pekka
Neuvonen, Eetu
Vanajala, Sirja

Bachelor's Degree Programme in International Business

Ahtiainen, Karen
Bukhari, Syed Muhammad Mazhar
Haapasalo, Emmi
Nurmivuori, Teemu
Salo, Aleksi
Toms, Amadeus
Väyrynen, Katrin

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Jazbec, Barbara
Koivunen, Mikko
Ngeny, Trevor

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Huhtala, Mira
Laitinen, Niko
Lampinen, Tatu
Ojanperä, Anniina

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Nguyen, Thao

Energia- ja ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma

Rantala, Verna
Viinijärvi, Mirka

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Ahola, Miika
Ansio, Tommi
Forsten, Mikael
Foudila, Andreas
Haapala, Juho
Juntunen, Kasperi
Kortetjärvi, Benja
Kvist, Henry
Lintula, Tony
Männistö, Mikko
Niittymäki, Simo
Nivuslammi, Riku
Nuora, Juha-Matti
Uusmies, Sami
Vanonen, Ville
Välimaa, Erkki

Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma

Heiskanen, Katja
Karhe, Minna
Koivuporras, Alisa
Mustonen, Silja
Vehmaanperä, Sini
Ylinen, Annika

Liiketalouden koulutusohjelma

Ahtiainen, Julia
Antila, Päivi
Kiihamäki, Jenni
Kivijärvi, Tuuli
Kuisma, Hanna-Leena
Ranta, Janne
Vikström, Minna
Yli-Piipari, Mari

Media-alan tutkinto-ohjelma

Heikura, Jaakko
Rantanen, Ilkka-Pekka
Valavaara, Sara Matilda

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Jensen, Thomas
Kallioinen, Ari
Lehtonen, Sami
Saarinen, Miro
Suoninen, Samu

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Lehtonen, Saara

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Haapala, Heidi
Himanen, Heta-Mari
Laurila, Johanna
Leander, Janika
Lähdetniemi, Satu
Penninkangas, Katja
Simolin, Helena
Tuppurainen, Johanna
Vekka, Pinja
Vuorinen, Roope

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Ahomäki, Aatu
Ahrens, Erik
Alakärppä, Iina
Haapamäki, Juulia
Hopiavuori, Henri
Huhtala, Jussi
Hämäläinen, Roope
Kjellman, Micael
Koskinen, Juuso
Kuronen, Janne
Lehtisaari, Ville
Meis, Alaa
Miekka, Jaakko
Pynttäri, Jami
Ranta, Severi
Uljanoff, Timo
Wahlman, Markus
Wallenius, Otto
Vehkala, Heidi
Weijo, Pinja
Viitamäki, Kaisa
Viitanen, Mari Susanna

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Ahokas, Jarno
Heinänen, Petri
Holopainen, Jani
Kantola, Antti
Lehtinen, Teemu
Mehtänen, Janne
Mäkimarttunen, Tomi
Partinen, Sini
Ylimäki, Markus

Rakennusarkkitehdin koulutusohjelma

Kautonen, Niko
Koivuranta, Annastiina
Jalander, Teresa
Laukola, Julia
Mörsky, Anniina
Nurmi, Anniina
Saveljeff, Henna
Töppärä, Jenni

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma

Jokinen, Heidi

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Antikainen, Sonja
Asunta, Katariina
Istolainen, Anna
Juntunen, Ida-Lotta
Jussila, Mira
Koppelomäki, Maarit
Koskinen, Sannamari
Leinonen, Ville
Levonen, Henna
Lindell, Rosa
Mustonen, Joni
Mäki, Anna-Maija
Mäki, Enna
Nurmi, Elisa
Paltto, Vesa
Pigg, Marjut
Rantala, Kalle
Reijonen, Ella
Reinilä, Tiia
Ruokola, Jasmine
Salminen, Sari
Syri, Essi
Toivonen, Emilia
Tulimäki, Vilma
Uotila, Maria
Uschanov, Pia
Valkonen, Janet

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Eskola, Emilia
Järvinen, Jenni
Kuhalainen, Kaisa
Kuntonen, Jenna
Mustalahti, Elina
Nyrö, Ela
Ojanen, Mia
Paavola, Raija
Virta, Kati

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Heinonen, Samuli
Järvenpää, Juuso
Järvinen, Teemu
Kivioja, Joona
Kyyhkynen, Rami
Lilius, Sami
Lindholm, Kimmo
Nykänen, Lasse
Perkola, Lauri
Peura, Jussi
Rantala, Robert
Savolainen, Ilari
Sormunen, Teemu
Sula, Tino
Vihersalo, Tomi
Ylitalo, Tommi

Talotekniikan tutkinto-ohjelma

Erholm, Juha
Heikkilä, Eetu
Hietikko, Sami
Jeronen, Janne
Karhulahti, Antti
Lahdensuo, Henna
Loukamaa, Mikko
Mäkinen, Jani
Mäkinen, Reino
Parviainen, Johanna
Piironen, Toni
Pyykkö, Tatu
Rekola, Maxim
Sulkala, Timo
Suonpää, Alvar
Ukkonen, Einari
Viitasalo, Viljami
Yrjänä, Valtteri
Äyräs, Samuli

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma

Baggström, Erika Karoliina
Kivineva, Petra
Kukkonen, Sallamari
Linnakylä, Noora
Lyhteilä, Jenna
Mäkipää, Sonja
Naskali, Emilia
Pohjolainen, Olga
Stålhane, Maria
Viteli, Laura

Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma

Juuti, Peetu
Lindström, Roope
Luukko, Stella
Mäkinen, Tomi
Peltonen, Aleksi

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Lepola, Tommi

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:


Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Ahola, Karoliina
Juusonen, Wilma

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Harju, Sari

Master's Degree Programme in Risk Management and Circular Economy

Kivelä, Katja
Kuutti, Satu
Vermaete, Tiina

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Virtanen, Reetta

Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma

Kärkkäinen, Niina
Pätsi, Outi
Tuominen, Taija

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Kahra, Mikko

Kuva: Saara Lehtonen