Tiedote

TAMKista 31.5.2019 valmistuneet

Omenapuunkukka_Saara Lehtonen
TAMKista valmistui 31.5.2019 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Ajoneuvotekniikan koulutus  ja Auto- kuljetustekniikka
Alatalo, Roni Mikael
Anttonen, Sami Tapio Santeri
Ekola, Saku Antero
Kiiskilä, Petteri Tauno Juhani
Koivuranta, Teemu Ilmari
Kovapohja, Kosti Aleksis
Kuukkula, Toni Mikael
Lauttia, Janne Mauri
Marttila, Atte-Miikka Henrik
Mäkinen, Tomi Juhani
Pernu, Olli Pekka
Pitkänen, Riku Tapani
Pulkkinen, Henri Aleksi
Sivula, Mikko Eero Jooseppi
Sternfeld, Anton
Toivonen, Petteri Juhani
Wikström, Saku Petteri
Virta, Petri Juhani

Bioanalyytikkokoulutus
Hedman, Mila Matilda

Biotuote- ja prosessitekniikka
Bilgili, Deniz
Björkqvist, Isabella Marion Mikaela
Holopainen, Teemu Olavi
Järä, Josefiina Bertta Elisabeth
Kiiski, Antti Ville Olavi
Laaksoniemi, Oskari Aleksi
Lehtinen, Valtteri
Lonka, Oona Emmi Elina
Mansikkamäki, Laura Johanna
Sairanen, Jaakko Juhani
Zhang, Cuiting

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering
Aidueva, Bella
Aryal, Rabin
Berger, Josepha Elisa
Dang Viet, Trung
Li, Xiaofeng
Nguyen Hoang, Hiep
Pajunen, Joonas Valtteri
Petrova, Polina
Ranabhat, Rasmita
Smedlund, Ida Sofia Irene

Degree Programme in International Business
Luhio, Jussi Mikael

Degree Programme in Media and Arts
Heinämäki, Tatu Ati Matias
Holubová, Tereza
Petersen, Jakob
Räsänen, Julia Anniina

Elokuva ja televisio
Lanu, Julius Leo

Ensihoitajakoulutus
Haapaniemi, Jonna Marianne
Harsunen, Susanna Eveliina
Hartman, Mikko Tapani
Hirvonen, Veera Katariina
Hyttinen, Jesse Niko Allan
Isokivijärvi, Elina Hannele
Jokipii, Topias Joakim
Keski-Petäjä, Antero Kristian
Kilpi, Aino Ilona
Kinnunen, Maria Ilona
Koistinen, Oskari Pekanpoika
Koivisto, Paula Elina
Koskimaa, Tiina Orvokki
Koskiniemi, Anni Eveliina
Kuntsi, Jalmari Jari Matias
Kuusisaari, Miikka Kristian
Latvanne, Helmi Adalmiina
Leppänen, Miia Katariina
Lindroos, Jani Petteri
Luoma, Sakari Johannes
Luuri, Niko Petteri
Nuolioja, Mikko Matias
Närhi, Minna Karoliina
Ojanperä, Tero Johannes
Pennanen, Ida Krista Janette
Pitkämäki, Akseli Elias
Puumalainen, Ilse Elina
Rantanen, Jemina Thyra Agrippina
Suokko, Susanna Emilia Katariina
Uuspelto, Petra Kristiina
Vallintaus, Miro Valtteri
Viljanen, Sami Petteri

Hoitotyö
Lähdeharju, Iina Caroliina

Kone- ja tuotantotekniikka ja Konetekniikan koulutus
Asikainen, Jani Petteri
Autio, Henri Jorma-Juhani
Greijer, Jani Miikka Sakari
Gustafsson, Kim Kasperi
Hanhikangas, Krista Susanna
Harvala, Kaisu Hannele
Hinkkanen, Lauri Henrik
Honkainmaa, Toni Risto Juhani
Jousala, Tuomo Johannes
Jukkola, Ville Valtteri
Järvenpää, Juho Arttu Pekka
Kaarre, Jalmari Aleksi
Koivula, Juha-Pekka
Koivula, Mikko Petteri
Koskinen, Jukka Tapani
Kuosmanen, Heta Henriikka
Laaksonen, Esa Tapio
Lankinen, Juuso Viljami
Laukkala, Janne Eero Antero
Linna, Ossi Mattias
Niemi, Henri Mikko Matias
Oikarainen, Miro Herman
Peltola, Iiro Kristian Hermanni
Pentikäinen, Joonas Mikael
Pulakka, Mikael Lauri Olavi
Rasku, Jussi Ilmari
Riihonen, Henry Kristian
Salminen, Pertti Mikael
Silander, Rasmus Nikolai
Silen, Jesper Juhani
Suominen, Eero Aleksi
Tamminen, Markus Samuli
Weckman, Tero Antero
Vihijärvi, Simo Verneri
Vähänen, Mikko Samuel
Vähäpassi, Erkka Matinpoika

Liiketalouden koulutus
Ammunet, Sanna Marjaana
Kajosmäki, Maija Mirjam
Kallela, Anna-Riikka Hannele
Kaplas, Marjo Johanna
Ojaniemi, Katja Kristiina
Ojares, Jenny Ida Marjatta
Okslahti, Jukka Antero
Pellinen, Emmi Erika
Pesonen, Emilia Sofia
Riipi, Tiina Johanna
Tähkä, Toni Ilmari

Media-alan koulutus
Aalto, Petteri Ensio
Castrén, Linda Yasmine
Lilja, Patrik Arttur Adiel
Marttila, Henri Markus
Patrikainen, Mikko Paavo Petteri
Pidone, Sebastian
Syrjänen, Mikko Olavi Mikael
Toivonen, Arvi Adiel
Valta, Jerkko Santeri

Metsätalouden koulutus
Ala-Myllymäki, Antti Jaakko
Hanki, Asseri Aarno Erik
Kemppainen, Janne Wäinämö
Korhonen, Tuomas Sakari
Kyläkoski, Katri Elina
Lilja, Aku Jukka Petteri
Mäkinen, Suvi Hellen Kaarina
Mäntynen, Elina Helmi Maria
Notkola, Johan Ville Mikael
Saukko, Aleksi Miikkael
Yliknuussi, Joona Juhani

Musiikin koulutus
Antikainen, Katri Sinikka
Laitakari, Kia Rosaliina
Pihlajaoja, Maija Helena

Musiikkipedagogin koulutus
Nääppä, Paula Karita
Pukkala, Reetta Maaria
Puumalainen, Riku Johannes
Viitasaari, Vertti Sebastian

Palveluliiketoiminnan koulutus
Hurme, Kaisu Johanna
Itäranta, Emma Linnea
Jouttunpää, Riikka Liisa
Miilumäki, Jaana Katriina
Ozan, Iida Maria
Pekkinen, Sanna Sinikka
Pirttilahti, Veera Katariina
Rauha-Puntalo, Sarianna
Welling, Hanna Katriina

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikka
Laakkonen, Otso Lauri Tapio
Laine, Saku
Ulvelin, Niilo Eemil Johannes

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus
Al-Adulrazzaq, Ghada Haider
Eronen, Sami Mikael
Etelä, Julius Juho Ilmari
Heittola, Jussi Matias
Hiltunen, Heikki Juhani
Ikkala, Juho Heikki Matias
Junttari, Marita Anneli
Kaipainen, Olli Petteri
Keski-Petäjä, Eero Mikael
Kettunen, Ella Loviisa
Klemi, Henri Paavo Johannes
Konttinen, Lauri Ilari
Korhonen, Paavo Jukka-Pekka
Koskenniemi, Aleksi Mikael Kasmir
Kuusisto, Kalle Veikko Jalmari
Lahtela, Matias Rikhard
Lahtinen, Allu Elisabeth
Lehtinen, Nikke Jermu
Leppänen, Eveliina Julia
Lintula, Ali Ilari
Liukko, Eemeli Sulo Matias
Lähteenmäki, Matti Mikael
Majlund, Nanna Karoliina
Malinen, Aleksi Matias
Naukkarinen, Tapio Johannes
Ojala, Rebekka Heta-Liisa
Potiris, Rafail
Puro, Heli Marianne
Putkinen, Juha Matti
Ranta, Sonja Susanne
Rinta-Luopa, Lauri Antti-Sakari
Saikkonen, Kalle Jalmari
Salmi, Otto Aleksi
Salminen, Janne Antti Tapani
Sorva, Pekka Tapani
Suorsa, Ville Juhani
Talvitie, Jonna Maria
Tamminen, Anton Robert Olavi
Tammisto, Meri Johanna
Tarvainen, Oskari Tapani
Tevaniemi, Krista Tuulikki
Tseloev, Islam
Töyrylä, Jaakko Joonatan
Urkko, Lassi Petteri
Valkeamäki, Otto Aleksi
Walls, Kuutti Matias
Varjonen, Juuso Santeri
Venesmäki, Joni Mika Markus

Rakennusalan työnjohdon koulutus
Pajunen, Antti Viljo Petteri
Pentikäinen, Juha-Pekka

Rakennusarkkitehtikoulutus
Asikainen, Kiia Ingrid
Fagerström, Riinamari Aleksiina
Grönholm, Anniina Helena
Jaara, Anni Katariina
Kauranen, Saara Johanna
Lankinen, Mira Karoliina
Mannila, Tuomas Matti Antero
Manninen, Anni Teija Helena
Pajunen, Henna Emilia
Soini, Maria Viivi Elena
Tammi, Reeta Maria
Teinilä, Katja Annika
Toiminen, Teija Amanda
Virtanen, Jaana Anneli

Rakennustekniikka
Kortetjärvi, Kari-Pekka Martti
Mäkelä, Miikka Esa Kristian
Niskanen, Tommi Mikael
Raatikainen, Jonna Eerika
Saulamaa, Juha Artturi
Österlund, Konsta Iivari

Sairaanhoitajakoulutus
Ehrola, Juuso Oskar
Halttunen, Eetu Kalevi
Helle, Tiina Maarit
Hyvärinen, Anna Maria
Ilveskoski, Laura Karoliina
Ingalsuo, Eeva Kristiina
Into, Joel Johannes
Kahlos, Salla Anna-Maaria
Kalliokoski, Tytti Marja Eliisa
Koivu, Mari Aino Eveliina
Koivuniemi, Lilia Lyydia Kristiina
Korpela, Alina Maiju Henrika
Kovalainen, Hanna Ulriikka Emilia
Laihanen, Anna-Riikka
Lankinen, Neeamari Anniina
Laurila, Nelli Peppiina
Lehtimäki, Silja Päivi Sinikka
Leppänen, Mika Tapani
Lilja, Aatos Miikael
Lumme, Hanna Emilia
Lundán, Maija Ellen
Mähönen, Jessica Elina
Mäki-Leppilampi, Katri Susanna
Niemi, Essi Katrine
Nuutila, Timo Petteri
Nyyssönen, Eerika Heidi Hannele
Ojala, Suvi Katri Helena
Paulamäki, Joanna Julia
Perälä, Petra Emilia
Petersohn, Heli Johanna
Pihlajaniemi, Henna Pauliina
Puff, Heidi Hilma Elina
Pulst, Mona Natalie
Raiskila, Emmi Julia
Rantala, Marjaana Helmi Josefiina
Repo, Leeni
Ruusuvuori, Tuulia Talvikki
Ryöti, Kamilla Maria
Räikkä, Sami Johannes
Sarr, Tiina Annukka
Savolainen, Eeva Johanna Karoliina
Siven, Janika Aleksandra
Sivula, Piia Annika
Sormunen, Anni Eveliina
Sormunen, Jarmo Eemeli
Thomassen, Ronnie Sebastian
Tuominen, Kirsi Maria
Töyrylä, Riikka Maria
Virtanen, Saara Pauliina
Vuori, Liisa Tuulikki
Vuori, Reetta Kaarina

Sosionomikoulutus
Aarnio, Kaisa Katriina
Eskola, Eveliina Iida Ilona
Heimonen, Oskari Johannes
Jämsä, Suvi Tuulia
Kotila, Elina Marianne
Kytölä, Henna-Riikka Maaria
Lyyski, Annakaisa Elli Johanna
Niemissalo, Venla Tuuli Tellervo
Ruohomäki, Johanna Kristiina
Ryösö, Minttu Kanerva
Saarela, Jenna Kristiina
Salmi, Petra Tia Tuulia
Sinisalmi, Milla Eveliina
Tuominen, Nea Erika

Sähkö- ja automaatiotekniikka ja Sähkötekniikka
Ahmavuo, Tero Kalevi
Ahonen, Teemu Henrik Mikael
Grén, Antti Olli Petteri
Haaparanta, Sami Petteri
Heinonen, Mikael Johannes Kalervo
Heinonen, Risto Oiva Johannes
Huttunen, Matias Aki Petteri
Hyvönen, Seija Hannele
Kantokoski, Janne Tapani
Karlsson, Jan Alexander
Ketola, Kimmo Hannu Tapani
Ketola, Kimmo Kristian
Kivioja, Olli Rikhard
Lappi, Toni Tuomas
Lehtonen, Jani Tapani
Leppälä, Riku-Petteri Tapani
Mäkelä, Mauri Antero
Niemenmaa, Lassi Kalevi
Nousiainen, Joni Antero
Ojalehto, Niko-Matias Kalevi
Paasonen, Roope Reipas
Paavolainen, Samu Severi
Rajala, Erik Einari
Reko, Tapio Kalervo
Rintamäki, Kalle Waltteri
Salminen, Santtu Mikael
Salonen, Nikke Samuel
Silvonen, Oona Selina
Tani, Mikko Oskari
Teerikoski, Santeri Edvard
Vahos, Santeri Eero Tapio
Viitanen, Riku Petteri

Talotekniikan koulutus
Aronen, Marko Mikael
Collin, Tuomas Aleksi Valdemar
Hautala, Eetu Matias
Heikkonen, Juho Adam Ilmari
Heino, Lassi Matias
Heponiemi, Marjo Anneli
Hiltunen, Joonas Mikael
Honkanen, Tuukka Ilari
Jameson, Tommy Jonathan
Kangasluoma, Petra Maria
Karttunen, Simo Maunonpoika
Keto, Otto Samuel
Korpisalo, Jere Mikael
Kujanpää, Sanni-Sohvi Ilona
Kuusisto, Laura Juliaana
Lampila, Tuukka Tuomas
Lindholm, Arthur Carl Teodor
Linjala, Lauri Taito Aleksis
Lukkarinen, Aki Henrik
Mikkola, Turo Johannes
Myllymäki, Joona Kristian
Myllyniemi, Toni Matti Tapani
Nuutinen, Teemu Mikael
Pekkarila, Antti Matias
Petäys, Jesse Kristian
Riikola, Jami Juhana
Rosendahl, Tony Tapani
Räsänen, Santtu Oskari
Stenfors, Matias Marko Henrikki
Turpeinen, Antti Juho
Ujanen, Sirpa Irmeli
Uotila, Toni Jarno Kalevi
Väänänen, Otto Eemil
Ylipaino, Juho Kalle Johannes
Ylönen, Marko Hannu Eerik

Terveydenhoitajakoulutus
Kaappa, Aino Maria
Kallio, Essi Eveliina
Koistinen, Tanja Daniela Adeliine
Korkeaniemi, Veera Sofia
Koskinen, Maiju Anette
Laurila, Marjo Hannele
Löffler, Suvi Karoliina
Makkonen, Sallariina Maarit
Mittilä, Laura Noora Helena
Ojanen, Susanna Emilia
Oksanen, Sanna Anneli
Papunen, Roosa-Liisa
Paviala, Jenni Katariina
Rantanen, Eva-Kaija Daniela
Rantanen, Milla Eerika
Salminen, Sanna Emilia
Salo, Eerika Sini-Tuulia
Seppälä, Jenna Tuulikki
Survonen, Marika Susanna
Tapiomaa, Jenna Jasmin
Vanhanen, Anni Helena
Welling, Julianna Tiina Emilia
Åberg, Taru Katariina

Tieto- ja viestintätekniikka ja Tietotekniikka
Aalto, Tommi Joonas
Elonen, Juri Juhani
Hulkkonen, Mikko-Matti Aukusti
Hytönen, Hannu Jalmari
Inha, Juhana Jouko Aleksi
Kantonen, Jaakko Jalmari
Knuutila, Arttu Kristian
Kupari, Roger Kristian Georg
Leppäharju, Janne Matias
Levä, Tapio Kristian
Manninen, Juha Oskari
Myllys, Mikko Santeri
Mäkinen, Lauri Juhani
Neva, Tuija Maria
Parkki, Jouni Petteri
Pietilä, Sami Esko Petteri
Saastamoinen, Reijo Matias
Salmén, Ville Valdemar
Silta-Aho, Joonas Santeri
Tapiainen, Jarno Markku Tapio
Vihmalaakso, Joni Aleksi
Virtanen, Markus Aleksi

Tietojenkäsittelyn koulutus
Hautamäki, Sami Petri
Heitto, Jimi Mikael
Laiho, Henri Kristian
Laurila, Miika Aleksi
Lehtinen, Konsta Heikki Ensio
Rintala, Timo Tapani
Ruotsalainen, Mirella Jessica
Tasala, Joni Antero
Timonen, Eerik Sakari
Tuominen, Joni Mikael
Unkuri, Jenni Kristiina
Virtaranta, Jyri Santeri
Ylänen, Elias Henrik

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:


Hyvinvointiteknologia
Hiltunen, Mia Marita
Pensaari, Pia Pauliina

Kansainvälinen myynti ja myynnin johtaminen koulutus
Heikkilä, Jukka Ilmari
Ilola, Teemu Juhani

Master's Degree in Educational Leadership
Hämäläinen, Minna Hannele

Master's Degree in International Business Management
Kinnunen, Venla Sisko
Vuorio, Tuomas Henrikki

Musiikkipedagogi (ylempi AMK)
Tulkki, Viivi Elina

Palveluliiketoiminnan johtaminen
Järventie-Nyyssönen, Kaisa Marjatta
Kulojärvi, Katja Maarit
Raukola, Kaisa Maija
Vieri, Juuli Aleksandra

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen koulutus
Kantanen, Johanna Marika
Satola, Ilona Katriina
Unkila, Jenni Maria Maarit

Sosionomikoulutus
Enoranta, Maiju Ilona
Hänninen, Marjut Hillevi
Iso-Kukkula, Katja Elina
Jokela, Anne-Marie Elisa
Juntunen, Riina Ida Sofia
Kosunen, Mira Kaisu Hannele
Paloniemi, Heidi Kristiina
Vieraankivi, Sanna Maria
Viljakainen, Mari Johanna

Talotekniikan koulutus (ylempi AMK)
Lahma-Aho, Jenni Maria

Teknologiaosaamisen johtaminen
Haanpää, Mika Juhani
Helleniemi, Henri Martti Kalervo
Kurki, Petra Sylvi Kaarina

Tietojärjestelmäosaamisen koulutus
Kunnari, Kaisa-Leena Margareta
Mäkelä, Elina Emilia
Mäkiaho, Mika Olavi
Riutta, Pirita Kristiina
Soranummi, Satu Kristiina
Tuominen, Reija Pirita