Tiedote

TAMKista 30.6.2021 valmistuneet

Daisy flower.
TAMKista valmistui 30.6.2021 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla: ammattikorkeakoulututkinnon ja ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittaneet, ammatilliset opettajat, erityisopettajat ja opinto-ohjaajat.

Lämpimät onnittelut teille kaikille!

Ammattikorkeakoulututkinnot

Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Haapala, Juhani Timo Hermanni
Haverinen, Jussi Eemil
Jokela, Antti Erik Johannes
Pesonen, Eetu Petteri
Puuri, Antti-Jussi Ensio
Reinikainen, Tatu Juhani
Salmi, Joona Mikael
Toivonen, Arttu Juho Hermanni
Tuononen, Joni Esa Mikael
Tähkäpää, Samu Tapani
Uimonen, Sini Henriikka

Bachelor's Degree Programme in International Business

Ben Tolila, Zoe
Bentejac, Louis
Clements, Conor Reid
Hosia, Oona Elena Marjatta
Jokila, Jenna Julia
Lahaye, Alvy
Lopez Alatorre, Emiliano
Masonen, Iida Maija
Ormanov, Vladislav Fedev
Ruusunen, Robert Alexander
Sillanaukee, Jonatan Vilho Eevertti
Syväoja, Titta Janette
Tran, Linh Chi
Yung, Helena

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Annola, Minna Susanna
Bern, Anna
Gabarron Cortes, Manuel Andres
Kontkanen, Iida Saimi Maria
Käppi, Satu Susanna
Mazza Chiaravalloti, Tiago
Niskanen, Teemu Mikael
Pasanen, Elina Anna-Maija
Pelkonen, Ville Jalmari
Pham, Phuc Quang Minh
Riitijoki, Julia Elisabet
Vanoostendorp, Anthony Dee
Vasileva, Ekaterina

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Asikainen, Jenni Elina
Hintikka, Noora Emilia
Kangas, Jouko Juhani
Keltto, Juho Aleksi
Takala, Markus Olavi
Tähkänen, Iina Emilia
Wang, Fengyang
Xu, Changling

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Cheung, Ngai Ching Linus
Eshragh Jahromi, Parsa
Gorbachev, Fedor
Kitchen, Sidney Martin
Lotric, Ajda
Lätti, Alisa Pauliina
Mangion, Gerald
Nguyen, bao
Thyagaraj Naidu, Sandhya
Viushkova, Iuliia
Vlasova, Maria
Wuollet, Tuomas James
Zou, Yu

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma

Lehto, Alina Aleksandra

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Ahvenjärvi, Oskari Ensio
Ampuja, Roni Ramses Benjamin
Anttila, Kasper Johannes
Brandt, Lauri Viljami
Huhtala, Ville Samuli
Jalokinos, Daniel Richard
Jantola, Jerry Jukanpoika
Joutsimäki, Joona Eemeli
Kainulainen, Karri Tuomas
Korjus, Eelis Viktor
Koskimaa, Sakari Henrik
Koukka, Valtteri Joona Jalmari
Levänen, Roope Petteri
Lindqvist, Christian
Mäenpää, Henri Marcus
Mäkelä, Eetu Jalmari
Nyrhilä, Eelis Antti
Piilemä, Mika Hermanni
Pirttikangas, Niko Petteri
Ruusunen, Juho Elias
Sorjonen, Arttu Tapani
Tuhkanen, Ilja
Virtanen, Jussi Olavi Artturi

Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma

Jääskeläinen, Tamara Tuulikki
Voutilainen, Santtu Otto Juhani

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Heinonen, Salla Susanna
Huhtala, Elizaveta
Jalava, Olli Rudolf
Jalli, Anni Iida Maria
Kaltio, Kalle Henri Aleksi
Kettula, Juho Severi
Korhonen, Jani Markus
Koukkula, Jaana Elisa
Kähkölä, Sofia Iina Juulia
Laitila, Tero Henrikki
Lehmusvuori, Velimatti Eemeli
Lemio, Noora Emilia
Levänen, Kristian Mikael
Lius, Joanna Patricia Merelle

Lukanniemi, Tuija Helena
Markkanen, Jukka Kristian
Nieminen, Pia Maria
Nuora, Toomas Juhani
Oksanen, Anu Marika
Pesonen, Antti Petteri
Pietikäinen, Matias Eemeli
Poukko, Oksana
Purmonen, Ancela Lilian
Rantanen, Eija Katja Irina
Rautaneva, Juho Lauri Antero
Salonen, Satu Elisa
Syvälä, Marisa Beerit Mirjam
Taivalmäki, Julius Oskari
Tölli, Meeri Matilda
Viitanen, Laura Susanna
Virtanen, Emilia Anna Erika
Vähänen, Essi Emilia

Media-alan tutkinto-ohjelma

Ahvonen, Jonna Eveliina
Laine, Jenita Mira Marjaana
Leppänen, Henrik Valtteri
Mäntynen, Tuomo Tapio
Pelkonen, Senni Amanda
Rumyantseva, Julia
Salminen, Petro Santeri Hannunpoika
Sulonen, Rebecca Ka Ying

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Hietala, Saara Sofia
Mäkinen, Tommi Olavi
Nurminen, Antti Heikki Alvari

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Enckell, Wille Rikhard
Järvensivu, Tuiki Anna Isabella
Laakso, Sanna Karoliina
Pesonen, Aarni Samuel
Pospiech, Teea Karolina

Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko

Jalonen, Martina Eveliina

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Ahvenjärvi, Julia Johanna
Anttila, Petra Henriikka
Asikainen, Pinja Sisko Matilda
Huuhtanen, Kalle Matias
Juntti, Päivi Sinikka
Knaapi, Kati Hannele
Lambacka, Vesa Arto Matias
Lilja, Kati Maria
Mäkelä, Mikael Lloyd
Niemi, Julia Vilhelmiina
Pietilä, Erja Katriina
Pänkäläinen, Anuliina Ida Elina
Sirola, Mikko Johannes
Tuomola, Niina Elisabeth
Varjus, Pia Maarit Hannele
Ylä-Nojonen, Heta Henna Henrietta

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Arvaja, Otto Jaakko Antero
Heikkilä, Topi Ilmari

Kitinoja, Juuso Matias
Liukkonen, Sanna Eerika
Matteinen, Antti Ari Kasperi
Moisander, Timo Oskari
Nykänen, Milla Marleena
Sahlberg, Nuutti Joonas Oskari
Salminen, Mikko Riku Sakari
Syrjä, Teemu Johannes
Tapanila, Eetu Johannes
Timonen, Osmo Verneri
Vuorinen, Veikko Kustaa
Vuorinen, Viljo Veikko

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Ahvenniemi, Juho Valtteri
Kortelainen, Jaakko Sakari

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma

Karvonen, Anni Leena Maaria
Koski, Tiina Annika
Linnanmäki, Ilkka Verneri
Potapoff, Tommi Aulis
Puruskainen, Anttu Vili Valtter
Renko, Amanda
Valkeejärvi, Julia Aleksandra

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Keskinen, Maria Emilia
Kosonen, Tiia Johanna
Kuusela, Lassi Matias
Kuusinen, Sara Kristiina
Lipsanen, Hilla Linnea
Naskali, Maisa Kaarina
Palsa, Anna-Kaisa
Tapanainen, Aino Amanda
Tuomainen, Inka Maria Aurora

Sosiaalialan tutkinto-ohjelma

Ahola, Annika Veera Inkeri

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Aalto, Päivi Susanna
Huovila, Eetu Juhani
Käsnänen, Kirsi Johanna
Laakso, Veronica Elisabet
Laamanen, Johanna Ailakki
Laurila, Heta Florina
Metsämäki, Nella Janica
Pesonen, Emilia Anniina
Puolimatka, Sanna Kristiina
Siniranta, Jenniina Aini Johanna
Sivula, Anna Katariina
Tiippana, Tuomas Joonatan
Tuovinen, Riina Lotta Josefiina

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Kemppi, Teemu Markus
Matilainen, Tomi Kristian
Nieminen, Tatu Oskari
Valjakka, Pasi Kristian
Wessman, Joona Eemeli

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, LVI-talotekniikka

Suomi, Niko Ilmari

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, Sähköinen talotekniikka

Pellas, Tommi Tapio
Pirkkanen, Janne Aleksi
Tikka, Tatu Kalevi Ilmari

Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma

Alvi, Jaakko Julius
Herranen, Iita Oona
Hovila, Pauliina Tuulikki
Johansson, Otto Jan Adam
Koivisto, Ville Ilmari
Lambacka, Teemu Johannes
Mangasaryan, Vazgen
Riikonen, Anttoni Oskari
Rissanen, Sami Marco
Savolainen, Ari Felix
Toom, Aleksandra Katariina
Vinnari, Mikko Mikael
Virtaniemi, Olga

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Halmetoja, Miika Juhani
Hautala, Erno Elias

Heikkilä, Minna Kyllikki
Heikkinen, Olli Valtteri
Ignatius, Lotta Vilhelmiina
Koivisto, Heli Jaana Annikki
Niemi, Piia Marjatta
Rinne, Lassi Henrik
Techtolin, Toni Tapani
Vaskenvalaja, Toni Juhani
Voima, Mikko Veli Henrik

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma

Laine, Antti Evert Kalervo

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Automaatioteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Pohjanharju, Jaana Susanna

Dataosaamisen ja tekoälyn ylempi tutkinto-ohjelma

Raittinen, Jaakko Ilkka Johannes

Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Kaleva, Sisko Marleena
Kuusiniemi, Henna Maria

Malmberg, Kaisa Emmi Karoliina
Mustonen, Sami Pekka Tapani
Mäkinen, Teijo Tapani
Piiroinen, Mirka Maria
Saari, Mikko Matias

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Englund, Kirsi Maria
Hytönen, Aku Petteri
Kantola, Marjo Hannele
Karvinen, Krista-Maria Jasmiina

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Nieminen, Anne Maarit
Rainio, Jenni Karoliina
Sirola, Jada Mari Eveliina
Yrjölä, Satu Johanna

Master's Degree Programme in Educational Leadership

Itäniemi, Janita Liisa Maria
Kemel, Miek
Koni, Anna
Kuparinen, Pia Birgitta
Millar, Nicholas Thomas
Smith, Laura Katariina

Master's Degree Programme in International Business Management

Sirnelä, Laura Anna Mari

Master's Degree Programme in Risk Management and Circular Economy

Palonki, Juuso Jouninpoika

Palveluliiketoiminnan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Moskari, Sanna Kristiina
Oksanen, Hilkka Annamaija
Vettenranta, Maija Riitta
Ylikoski, Karoliina Eerika

Rakentamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Kukka, Olli Antero
Lakua, Laura Irene

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Boundy, Anne Maarit
Järvinen, Kirsi Anneli
Lehtipää, Maarit Minttu Matilda
Mikkonen, Heini Pauliina
Mikkonen, Laura Aunetta Saga

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Loponen, Kaisa Reetta Elisabet

Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma

Jukantupa, Anna Kaisa

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Rajala, Harri Jaakko
Salonen, Atte Juhani
Suittio, Jaana Annikki

Terveyden edistämisen ylempi tutkinto-ohjelma

Holopainen, Kirsi Johanna
Koskiaho, Salla Kerttu
Majuri, Lotta Inkeri
Miettinen, Emma Mari
Sihvonen, Niina Johanna

Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Huusko, Juha Sakari
Koivunen, Maija Karoliina
Mustonen, Jenna Kristiina

Yrittäjyyden ylempi tutkinto-ohjelma

Levo, Kaisa Pauliina
Majava, Jonna Julia
Neuvonen, Sampo Juhani
Pyykkö, Heikki Juhani
Tynskä, Ari-Petteri Tapani
Viitaniemi, Kirsi Maria

Ammatillinen opettajankoulutus

Aaltonen, Jaakko Antero
Alhosalo, Minna Kirsi Helena

von Bonsdorff, Riikka Anette
Eljaala, Eeva Kristiina
Graeffe, Tytti Helena
Grönroos, Jani Sebastian
Jouttunpää, Riikka Liisa
Karhiniemi, Helena Maria
Kronberg, Minna Hellevi
Kyykoski, Aino-Maija
Lehtio, Kirsi Irmeli
Ovaska, Teemu Tapani
Pirttijärvi, Atte Antti Eliel
Riski, Maria Sofia
Sirviö, Leea Katriina
Taskinen, Sini-Elina
Tekokoski, Sigriina Barbara
Tommiska, Janika Susanna

Professional Teacher Education

Isotalo, Somjai

Ammatillinen erityisopettajankoulutus

Huurre, Kalle Johannes
Linnanto, Päivi

Vuopala, Juho Hannes

Opinto-ohjaajankoulutus

Heikkinen, Nora Kerttuli
Kylä-Kause, Minna Susanna

 

Uusimmat uutiset kategoriassa Tiedote

Uusimmat uutiset