Tiedote

TAMKista 15.6.2021 valmistuneet

Lemmikki-kukkia
TAMKista valmistui 15.6.2021 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla: ammattikorkeakoulututkinnon ja ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittaneet, ammatilliset opettajat, erityisopettajat ja opinto-ohjaajat.

Lämpimät onnittelut teille kaikille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Hyttinen, Roni Tuukka Tapani
Härkönen, Juho Kalle Valtteri
Temonen, Jyri Tauno Olavi

Bachelor's Degree Programme in International Business

Maloney, Catherine
Pietikäinen, Emmi Julia
Pitkänen, Tia-Tuulia Katriina

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Boeckx, Katrijn
Gams, Jasmin
Kiiskilä, Aleksi Matias
Pohjanen, Isabel Laura Josefina
Tähtinen, Eetu Hermanni

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Hasa, Neea Mikaela
Vihtiälä, Atte Herman
Villenius, Valtteri Niko Antero

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Shilovskaia, Olga

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma

Pöppönen, Maiju Anniina

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Heinänen, Mikko Juhani
Huttula, Timo Mikael
Jänkälä, Salli Elina Maria
Miettinen, Linda Karoliina

Kätilön tutkinto-ohjelma

Hämelahti, Roosa Kristiina Marjatta
Valtonen, Emilia Tiina Matilda

Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma

Itkonen, Inka Pauliina
Tallinen, Juho Lauri Tapani
Tittonen, Timo Petri
Voittomäki, Linda Maija Karoliina

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Hokkinen, Anisa Lumi Tuulia
Horsma, Ida-Maria
Juva, Jonna Kaarina
Järvensivu, Tuomas Jukka
Kallio, Pauliina Henriikka
Kivekäs, Sonja Kristiina
Kokkola, Tuomas Matti Akusti
Niemi, Miikka Antero
Nuutinen, Olli Vilho
Peltomaa, Minna Matilda
Pohtola, Katja Helena
Saarenmaa, Severi Juhani
Taalikka, Juha Tapani
Tuhkala, Antti Matias Oskari
Ylöstalo, Laura Marketta

Media-alan tutkinto-ohjelma

Toivonen, Petra Venla Linnea

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Karhu, Konsta Kasimir
Mäkilä, Oskari Henrikki
Ryöppy, Niko Petri Juhani
Suonurmi, Vesa Ville

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Ainsalo-Kinnunen, Heli Tuulia Johanna
Huttunen, Venla Mia Lauriina
Kankaanpää, Tuomas Mikael
Kultti, Niko Matti Kristian
Käräjäoja, Milja Anttuuna
Leinonen, Veera Johanna Emilia
Mikkilä, Ville-Markus Nikolai
Ondruska, Sofia Wilhelmina

Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko

Laukkonen, Aleksi Riku Juhani
Hakala, Reetta Henriikka
Knaappila, Aki Kaarlo Tuomas
Lehto, Sanni Elviira
Lepistö, Leea Mikaela
Lepistö, Olga Karelia
Väänänen, Laurapeppi Johanna

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Jussinniemi, Noora Pauliina
Tähti, Noora Pauliina

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikan tutkinto-ohjelma

Kallioinen, Saku Petteri

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Hentinen, Oskari Antti Olavi
Hoikkala, Topias Herman
Hovilainen, Mikko Oskari
Inkinen, Antero Wilhelm
Lintukangas, Lassi Jari Johannes
Mäkelä, Tero Taisto Tapani
Pecoraro, Eleonora
Syrjä, Santeri Matias

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Koivunen, Pekka Johannes
Peuraniemi, Simo Kalervo

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma

Kylkilahti, Veera Emilia Adalmiina
Peltomäki, Iina Tuulia
Siljavaara, Mira Aili Maaria
Sävelä, Aino Amanda
Takala, Jenna Helena Henriikka

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Lähteenniemi, Sini Maria
Pajukangas, Anni Sofia Odilia
Pernu, Jenni Katariina
Prodaiko, Olga
Suhonen, Nea-Maria Katariina
Wacklin, Noora Julia

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Pärssinen, Ossi Aleksi
Suomalainen, Valendis Siviä Serafiina

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Ekberg, Atte Oliver
Heinonen, Tero Seppo Aukusti
Järvinen, Riku Keijo Uolevi
Leppänen, Eetu Juhani
Liikala, Tuomas Esko Valfrid
Niemenmaa, Mikko Ensio
Nurminen, Mikke Kristian
Suviola, Niilo Mikael
Taittonen, Eero Antti-Matti
Tukiainen, Joni Antero Kristian
Uotila, Mikko Petteri
Vainio, Petri Juhani

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, LVI-talotekniikka

Kivioja, Jussi Pentti Verneri
Nirkko, Roope Elmeri
Suomi, Joni Juhani

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, Sähköinen talotekniikka

Ahokas, Aleksi Johannes
Forsvik, Minna Maarit

Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma

Haapa-aho, Mikko Kristian
Palovuori, Markus Mikael
Parkkamäki, Lauri Antti
Pohjanoksa, Joni Tapani
Siponen, Aleksi Seppo Olavi

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Anttonen, Vili Emil
Koivulahti, Samu Mikael
Mustasaari, Mikko Rikhard
Salojärvi, Joonas-Eemeli Allan
Supponen, Essi Judith

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Häyhä, Tiinaleena Hannele

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Hiekkataipale, Eeva-Maija
Pesonen, Sirpa Sinikka
Salmela, Antti Johannes

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Aromaa, Pasi Juhani
Koskinen, Risto Gunnar

Master's Degree Programme in Educational Leadership

Gura, Therese
Hautala, Katja Aino Maria
Ivanegová, Boglárka
Keating, David James
Kostia, Silja Johanna Kristiina
Lossec, Nathalie

Master's Degree Programme in Emerging Media

Lumiruusu, Janna

Master's Degree Programme in International Business Management

Nurmela, Suvi Annika
Tuomi, Tommi Juhani
Wahlström, Oona Emilia

Master's Degree Programme in Screenwriting

Ikonen, Leevi Oskar

Palveluliiketoiminnan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Skön, Elina Katariina
Vesanen, Anu Johanna

Rakentamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Leppinen, Jani Petteri
Sormunen, Timo Ville Matias

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Hakkarainen, Matti Mikael
Henttinen, Aino Inkeri
Rissanen, Anne Marika
Vuorinen, Vesa Sakari

Terveyden edistämisen ylempi tutkinto-ohjelma

Humppi, Katri Pauliina
Ilosalo, Outi Eveliina
Jaakkola, Emmi Emilia
Purola, Nina Marianne
Uosukainen, Elisa Anneli
Åkerberg, Susanne Rose-Marie

Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Peltola, Samuli Ilmari
Puustinen, Jussi-Kristian Matt Wilhelm
Vartiainen, Tero Juhani

Yrittäjyyden ylempi tutkinto-ohjelma

Putti, Kaarle Mikael
antala, Jari Ismo Juhani
Seeslahti, Tuukka Matti Timoteus

Ammatillinen opettajankoulutus

Huttu-Hiltunen, Seppo Ilmari
Kyläsorri, Noora Mira Elisabet
Lampela, Marja Elina
Lassila, Vesa-Pekka
Luukkainen, Jenni Maria
Mäki, Seppo Sakari
Ojala, Jarno Aulis Olavi
Rinne, Virve Maria
Saarinen, Anita Hannele
Turtia, Tiina Kaarina
Wakonen, Eva-Lena                         

Professional Teacher Education

Heikkinen, Henri Matti                       

Ammatillinen erityisopettajankoulutus

Maunuvaara, Auli Kristiina                        

Opinto-ohjaajankoulutus

Viitasaari, Anni-Maija Matleena

                         

Kuva: Pixabay

Uusimmat uutiset kategoriassa Tiedote

Uusimmat uutiset