Koulutus

TAMKista 31.12.2021 valmistuneet

Punainen ruusu
TAMKista valmistui 31.12.2021 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Koivisto, Sami
Salo, Jussi
Voltti, Matias

Bachelor's Degree Programme in International Business

Gómez Leo, Carlos
Hautamäki, Aleksi
Osei, Claudia
Patras, Veena
Podolskaya, Yulia
Rauhanen, Henry
Sørensen, Simon
Tran, Song
Varjanto, Oona

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Imran, Khalid
Lammi, Julia
Lucander, Anna
Payne, Sam
Pietilä, Onni
Reza Monroy, Alberto
Tsurakov, Gleb

Bachelor's Degree Programme in Nursing

Akter, Hasina
Mohamed, Raaqiyo
Telenius, Noora

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Ahvensalmi, Markus
Cai, Guorong
Helen, Erno
Kukkola, Viljami
Lehtonen, Nelli-Emilia
Vuorio, Leevi

Biotuotetekniikan tutkinto-ohjelma

Yli-Kivistö, Markus

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Kornei, Mariia
Kovtoun, Irina
Laamanen, Mikko

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Jokelainen, Samuli
Jussila, Juuso
Koso, Eemil
Laaksonen, Vili
Salminen, Eemi

Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma

Heikkilä, Sanni
Jakonen, Tinja
Jonkka, Jenna
Kuusisto, Juuso
Lindgren, Rasmus

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Andersson, Ivar
Hakanen, Maria
Heikkilä, Roope
Jordan, Sakari
Kazantceva, Elena
Käpynen, Marianna
Laitinen, Susanna
Launiainen, Miikka
Leppänen, Markus
Luukkanen, Kaisa
Mäkinen, Johanna
Mäkinen, Sini
Niininen, Saija
Saarelainen, Maija
Talkkari, Sara
Uitti, Toni
Vanhatalo, Suvi-Anna
Vehkajärvi, Niina

Media-alan tutkinto-ohjelma

Eronen, Lydia
Könönen, Elias

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Haapalahti, Sanna
Hautamäki, Tomi
Köykkä, Elisa
Nissinen, Juho

Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko

Halinen, Maria
Lukács, Gyula
Perheentupa, Joel
Vatjus, Joonas

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Chabbi, Safija
Hakala, Jonna
Hakamäki, Elena
Juntunen, Elisa
Keitaanpää, Katriina
Korhonen, Vilma
Nystén, Jonna
Ollila, Eero
Pekkarinen, Maria
Silokivi, Hanna-Mari
Viljanen, Miska

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Mäkinen, Joakim
Ravi, Tommi
Saali, Taneli

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Hälli, Jaakko
Niskanen, Jenni
Teerialho, Marcus

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma

Paavola, Lauri
Salonen, Emilia
Sievers, Annica

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma

Hyttilä, Anniina
Jokela, Juha-Matti
Tikkala, Jyri

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Aho, Elisa
Haarala, Maaria
Ikonen, Jukka
Immonen, Niina-Julia
Kallionsivu, Mervi
Kuusela, Iiro
Luuri, Viivi
Pajunen, Nea
Rekinen, Iida
Varttila, Iida
Väisänen, Sarita
Wallenstjerna-Alanen, Diana

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Barnett, Tiia
Holmberg, Iida
Joensuu, Susanna
Järvenpää, Erika
Karhapää, Hanna
Kemppainen, Henna
Lehtinen, Petra
Lehtonen, Saara-Irene
Polo, Marianna
Ranta, Elisa
Ståhl, Emma

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Andstén, Eemeli
Heikkinen, Olli
Honkanen, Jarkko
Hyrskykari, Aku
Jouppi, Mikko
Lehtonen, Anni
Mäki, Kimmo
Ojaniemi, Aleksi
Peltomaa, Tuomo
Rauhala, Joona
Rintakoski, Atte
Siirtola, Aleksi
Sirkiä, Ville
Suntinen, Marko

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, LVI-talotekniikka

Nissinen, Anssi

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, Sähköinen talotekniikka

Inkilä, Miika
Kotilainen, Rami

Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma

Anttila, Roope
Honkanen, Daniel
Jurvanen, Karl
Kivelä, Henri
Veikkola, Aleksi

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Höglund, Anton
Koskelainen, Samuel
Matikainen, Niko
Panula, Jaakko
Rantala, Lauri
Savola, Jimi
Virkki, Pyry
Ylhäinen, Valtteri

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma

Mattila, Lasse

Yrittäjyyden ja tiimijohtamisen tutkinto-ohjelma

Kattelus, Outi
Sievers, Caroliina
Vierre, Kimi

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Automaatioteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Kautto, Ville

Dataosaamisen ja tekoälyn ylempi tutkinto-ohjelma

Kamaja, Viljami
Sarkkinen, Aleksi

Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Isohanni, Marko
Marttila, Milja
Mustonen, Kati
Niemelä, Elina
Riutta, Minna
Savolainen, Mona

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Aatsinki, Kristiina
Ritari, Jaakko

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Aura-Aunola, Tuija
Honkamäki, Niina
Ingalsuo, Anitra
Jalonen, Essi
Lundberg, Tamara

Master's Degree Programme in Educational Leadership

Benzenberg, Scott
Ciriaco Camargo, Ana
Corr, Alexandra
Jayanth, Geeta

Master's Degree Programme in Emerging Media

Vunk, Enriika

Mediatuottamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Kaakinen, Elina
Tuomimäki, Juha

Musiikin ylempi tutkinto-ohjelma

Blomgren, Jesi
Jäske, Jenni
Karhu-Ahtonen, Tiina
Lipiäinen, Saara

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Kujala, Johanna

Sosiaalialan erityisasiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Huhtala, Tiina
Laaksonen, Mari

Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma

Mäkinen, Piia
Nieminen, Johanna
Unkuri, Sanna

Talotekniikan ylempi tutkinto-ohjelma

Parviainen, Ossi

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Moisio, Vesa
Suoranta, Tuomas
Sutinen, Juha

Terveyden edistämisen ylempi tutkinto-ohjelma

Anolin-Hiemann, Saila
Lappi, Elina
Sankari, Maija
Simi, Anne

Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Lahti, Marika
Meriläinen, Anni
Määttänen, Taru
Taberman, Jari

Yrittäjyyden ylempi tutkinto-ohjelma

Karhu, Anne
Ropanen, Marika

 

 

 

Kuva: Pixabay

Uusimmat uutiset kategoriassa Koulutus

Uusimmat uutiset