Tiedote

TAMKista 28.2.2020 valmistuneet

Kukka_Essi Kannelkoski_03
TAMKista valmistui 28.2.2020 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Surakka, Aleksi Armas Valdemar

Auto- ja kuljetustekniikan tutkinto-ohjelma

Majakero, Pyry Petteri

Bachelor's Degree Programme in Environmental Engineering

Ohemeng, Mark Kofi

Bachelor's Degree Programme in International Business

Parviainen, Lasse Tapani

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Harju, Jaakko Kalle Juhani
Harmaala, Lauri Santeri
Jokinen, Merja Päivikki
Jokinen, Ville Jussi Olavi
Meriö, Heikki Tapani

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Krappe, Niko Juhana
Lallukka, Elisa Anne-Marie
Suorsa, Päivi Mira Anniina

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Aalto, Sami Oskari

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Nevala, Katriina Mirjami

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Pirttijoki, Jani Mikael

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Kuusisto, Tomi Petteri
Ojala, Antti Johannes

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma

Halme, Karoliina Helena

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Kukkumäki, Petri Tapani
Niemi, Henna Tiia Katariina
Saarinen, Hanna-Riikka
Salminen, Ilona Katariina

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Järvinen, Miia Kristiina

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Romppanen, Riku Elmeri

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Aalto, Pia Annamari Tuomaantytär
Kenttälä, Milla-Maija Marianne
Shestakov, Yaroslav

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:


Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Anttila, Mika Antero
Kokko, Elina Maria

Master's Degree Programme in Educational Leadership

Charles, Kathy Evelyn

Master's Degree Programme in International Business Management

Akbar, Khaza Towfik

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Salmela, Antti Sakari

Sosiaalialan tutkinto-ohjelma

Siekkinen, Katja Marika

 

Kuva: Essi Kannelkoski