Hyppää pääsisältöön

Paluu juurille 2024

Tampereen yliopisto
Ajankohta2.5.2024 7.15–3.5.2024 14.30
PääsymaksuMaksullinen tapahtuma
Otsikko Paluu juurille 2024 geneerisellä taustakuvalla havupuun taimesta
Konferenssin ilmoittautuminen on nyt auki!

Tampereen yliopiston sukupuolentutkimuksen oppiaine järjestää yhteistyössä Suomen Sukupuolentutkimuksen Seuran (SUNS), Suomen Miestutkimuksen Seuran (SuMS), Suomen Queer-tutkimuksen Seuran (SQS) ja Transtutkimusverkoston kanssa 2.-3.5.2024 Paluu juurille 2024 -konferenssin Tampereen yliopistossa.

Konferenssiin ilmoittautuminen on nyt auki. Lisätietoja ohjelmasta ja työryhmistä saatavilla konferenssin verkkosivuilta https://events.tuni.fi/paluujuurille2024/ohjelma/   

Niin paperin esittäjät kuin muutkin konferenssiin osallistujat maksavat konferenssin osallistumismaksun (50–95 e, perustutkinto-opiskelijoille ilmainen). Tarkemmat tiedot osallistumismaksuista, ilmoittautumisesta ja iltajuhlasta löytyvät konferenssin verkkosivuilta https://events.tuni.fi/paluujuurille2024/ilmoittautuminen/  

Viestiä voi levittää omissa verkostoissa! 

Konferenssin järjestelytoimikunnan puolesta,  

Tuula Juvonen, Hanna Ojala ja Hilda Kusnetsov

 

 

Järjestäjä

Tampereen yliopiston sukupuolentutkimuksen oppiaine yhteistyökumppaneineen

Lisätietoja

Mahdolliset konferenssijärjestelyjä koskevat kysymykset voi lähettää osoitteeseen paluujuurille2024@tuni.fi.