Tiedote

TAMKista 30.6.2020 valmistuneet

Auringonkukka heijastus
TAMKista valmistui 30.6.2020 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla: ammattikorkeakoulututkinnon ja ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittaneet sekä ammatillisesta opettajankoulutuksesta valmistuneet.
Lämpimät onnittelut teille kaikille!

Ammattikorkeakoulututkinnot

Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Asunmaa, Lauri
Havukainen, Atte
Ketola, Samuli
Köykkä, Niko
Paunukoski, Joona
Romo, Aleksi
Sippola, Henrikki
Suokas, Eetu
Tuunanen, Tomi

Auto- ja kuljetustekniikan tutkinto-ohjelma

Hakanen, Henrik

Bachelor's Degree Programme in International Business

Cespedes Sosa, Ana
Grönholm, Petri
Lahti, Minja
Sahamies, Miika
Schmieder, Julia
Stewart Jr, Robert

Tran, Thi Hong Nhung

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Fedorov, Konstantin
Gröhn, Teemu

Jerkku, Inka
Kankaanpää, Tatu
Keogh, Jonathan
Kim, Su Hyun
Kulju, Essi
Palosaari, Antti
Schultz, Hermann
Takanen, Akseli
Tolonen, Juuso

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Anttila, Riikka
Butov, Ruth
Haapasalo, Riina

Lahti, Lasse-Pekka
Posio, Juho

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Kovalevskaya, Sofya
Ngo, Ngoc Tran
Thompson, Donald

Vasilev, Petr

Degree Programme in Media

Lindfors, Sami

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Ahola, Timi
Hietaniemi, Tuomas
Jansson, Jarkko

Kivi, Andreas
Kovasiipi, Aarne
Lehtonen, Jani
Myllymäki, Jaakko
Mäkinen, Mikael
Salo, Eemeli
Selgal, Andres
Valtee, Joel

Kätilön tutkinto-ohjelma

Perälä, Suvi

Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma

Hämäläinen, Pipsa
Koivula, Joni

Koskinen, Tiina
Kujala, Jenni
Pohja, Jukka
Sarvanko, Carita
Seppänen, Sami
Tiusanen, Aleksi

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Eriksson, Crista
Jokela, Jake
Karsa, Larissa
Korhonen, Heidi
Kylmälä, Leea
Kääriäinen, Juha
Lazaar, Samir
Lehikoinen, Anne
Lehtinen, Kaisa
Liehu, Maiju
Mäkelä, Elina
Mäkinen, Satu
Nieminen, Ida
Nirkkonen, Teemu
Nyrö, Noora
Renard, Alex
Salmi, Anette
Silomäki, Sanna-Mari
Sivonen, Juuso
Tamminen, Emma
Toimela, Teemu
Uittoluoto, Taija

Media-alan tutkinto-ohjelma

Kapanen, Tytti
Korpelainen, Jori
Kuitunen, Krista
Luostarinen, Vertti
Nokelainen, Milla

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Järvenpää, Roope
Mäki, Karoliina 
Peltola, Eero
Seppälä, Hannakaisa
Tounas, Tiia

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Honkamaa, Sonja
Kiiski, Tuomas
Riihimäki, Katri
Wirtanen, Jaakko

Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko

Aaltonen, Valtteri
Koivisto, Elias
Kulo, Iida
Lehtinen, Roosa
Uusi-Äijö, Meeri

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Hietala, Jaana
Hilden, Henri
Lehtinen, Lotta

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Aalto, Anssi
Alimaa, Sauli
Europaeus, Tomi
Karvonen, Riku
Mikkola, Laura
Säntti, Jose
Vahtera, Katri
Ylipukki, Ville

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Anttila, Lasse

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma

Ikäheimo, Henna
Lill-Holopainen, Liina
Saukonoja, Vuokko

Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma

Junno, Joonas
Järnstedt, Ville-Tapani

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Lackman, Anniina
Pekkarinen, Emilia
Pöllänen, Niina
Rajala, Jenni

Sosiaalialan tutkinto-ohjelma

Honkasalo, Hanna

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Hänninen, Elina
Kanneljärvi-Nieppola, Marika
Laitio, Jenna
Pannula, Roosa
Piitari, Anette
Raivio, Susanna
Saarinen, Helena
Touhonen, Niina
Tuomola, Laura

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Autio, Jini
Järvinen, Tuomas
Koski, Petri
Nivala, Aku
Paasi, Thomas
Pulkkinen, Henri
Puranen, Mika
Sandell, Tony
Tuominen, Tuomas

Sähkötekniikan tutkinto-ohjelma

Huhtala, Ville
Kilpinen, Ville

Talotekniikan tutkinto-ohjelma

Kulmala, Kirsi

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, LVI-talotekniikka

Virta, Antti

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, Sähköinen talotekniikka

Jokela, Teemu
Kaipola, Sami
Seppälä, Tenille
Viitanen, Tommi

Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma

Hannula, Minna
Hentilä, Heini
Kallio, Sander
Kärki, Riku
Lehto, Hanna
Luostarinen, Inka
Majara, Aleksi
Metsäranta, Sampo
Pullinen, Jaakko
Rönkkö, Jesse
Tammenmaa, Jenni
Virtanen, Mikael

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Huuskonen, Lauri
Isopahkala, Esa
Karppi, Juha-Matti
Sinisalo, Juho

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma

Koskinen, Eino
Mäntymaa, Teo

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Aaltonen, Tuija
Kritz, Marjo

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Kalenius, Mikko
Vuoksi, Niina

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Tamminen, Mari
Virtanen, Anna

Master's Degree Programme in Educational Leadership

Nyyssölä, Ulla
Vallinkoski, Maarit

Master's Degree Programme in International Business Management

Myllyniemi, Timo

Palvelu- ja projektiliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Hämäläinen, Tanja
Salovaara-Mäkinen, Sirkka

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Ahopelto, Helinä
Nisula, Emmi

Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma

Jussila, Anna
Kallio, Teemu
Lepistö, Jenni
Salonen, Hanna

Talotekniikan ylempi tutkinto-ohjelma

Räisänen, Ari

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Alalempi, Kai
Ali-Löytty, Emmi
Kuronen, Marko
Laakso, Jukka
Nietula, Jani
Palmu, Olli-Pekka
Tuomela, Toni-Tapani

Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Peltola, Virpi

Ammatillinen opettajankoulutus

Anttila, Maisa
Berschewsky, Tuulia
Erdmann, Cornelia
Haataja, Sirpa
Hakkarainen, Katja
Halme, Marita
Hurme, Saija
Hynninen, Petri
Hyrkkönen, Petra
Immonen, Ulla
Karjanlahti, Heidi
Koivisto, Noora
Korhonen, Tommi
Luomala, Tuomas
Murtosaari, Marjut
Mwegerano, Andi
Nuurma, Teija
Poskiparta, Meri
Ranta-Knuuttila, Liisa
Rantanen, Seppo
Ritala, Pauli
Saine, Hanna
Saramäki, Heidi
Tikka, Laura
Vaasvainio, Hans-Erik
Vesanto, Liisa
Villberg, Veli-Pekka

Ammatillinen erityisopettajankoulutus

Laakso, Marika
Leivo-Jokimäki, Kaisa
Lintunen, Lea
Palomäki, Anssi
Pouru, Jarmo
Savikko, Tuula
Turunen, Sanna-Sinikka
Tuuha, Katri
Viitanen, Jenni

Ammatillinen opinto-ohjaajankoulutus

Salmivalli, Sarianna

 

Kuva: Saara Lehtonen