Tiedote

TAMKista 30.4.2019 valmistuneet

Kissankellot_Essi Kannelkoski
TAMKista valmistui 30.4.2019 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Ajoneuvotekniikan koulutus
Garcia, Toni Antero
Soininen, Joonas Seppo Sakari

Biotuote- ja prosessitekniikka
Han, Xulei
Uusitupa, Laura Jasmin

Degree Programme in Media and Arts
Koivisto, Konsta Johannes

Fysioterapeuttikoulutus
Simanainen, Nina Johanna

Hoitotyö
Pajunen, Katariina Anneli

Konetekniikan koulutus
Hartikainen, Verne Iikka Ilmari
Korkiatupa, Iisakki Matias
Kuusiniemi, Jari Heikki
Lumiaho, Timo Ossi Ilmari
Ratilainen, Valtteri Olavi Oskari

Laboratoriotekniikka
Takila, Miika Samuli

Liiketalouden koulutus
Kokko, Jesse Jouninpoika
Mäkelä, Sonja Marika
Pessi, Anniina Maria
Rautanen, Emmi Maaria

Media-alan koulutus
Karppinen, Krista Maria

Palveluliiketoiminnan koulutus
Holmqvist, Annica Emilia

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus
Boutov, David John Robert
Kärnä, Antti Valtteri
Syrjänen, Teemu Tapio

Rakennusalan työnjohto
Sonninen, Timo Antero

Rakennustekniikka
Hippeläinen, Sami Antero
Ruusu, Ville Veikko Tapani
Suontakanen, Mikko Tapani

Sairaanhoitajakoulutus
Aho, Roosa-Maria
Haikka, Henna Krista Maria
Heiskanen, Miia Piia Eveliina
Hietakangas, Elisa Kyllikki
Holopainen, Satu Johanna
Huostila, Terhi Orvokki
Kainulainen, Juuli Matilda
Karo, Sara Alexandra
Kohtakangas, Kristiina Roosa-Maria
Koivunen, Liina Lempi Tuulikki
Kolu, Heidi Eliina Sofia
Kortesniemi, Anna Matilda
Koskela, Sanni Maria
Koskinen, Sini Sofia
Koskinen, Tanita Nijole Nikita
Lamminsivu, Janita Tuuli Olivia
Latva, Johanna Aini Margareta
Lehtimäki, Anne Katariina
Lehto, Satu Anniina
Leppänen, Elina Johanna
Louhekallio, Veera-Karoliina
Mantere, Tiina Katariina
Mäkelä, Kaisa Maria Kyllikki
Mäkinen, Laura Kaarina
Noukka, Essi Emilia
Pajumäki, Pauliina Emilia
Pousi, Eerik Severi
Pyhälä, Sanna Katariina
Pylkäs, Kari Tapani
Saaristo, Taru Tuuli Talvikki
Simulainen, Lilja Maaria
Tikander, Jana
Tikkala, Sanna Aino Irene
Tuurna, Tuuli Vilhelmiina
Uusikartano, Antti Juhani
Vaarinen, Emma Ida Sofia
Ylinen, Emmi-Kaisa
Ylönen, Janika Minerva

Sähkö- ja automaatiotekniikka
Koskinen, Matti Juhani
Lepistö, Jyri Immanuel

Sähkötekniikka
Sainio, Miikka Johannes

Talotekniikan koulutus
Harjuntausta, Verneri Joonas Juhana
Kömi, Mikko Samuli

Terveydenhoitajakoulutus
Niemelä, Tiia Karoliina
Rajanen, Jenni Outi Johanna

Tieto- ja viestintätekniikka
Köppä, Joonas Petteri
Lähteinen, Lauri Henrik Matias
Salo, Jouni-Junior Willehard

Tietojenkäsittely
Eskelinen, Jani Johannes
Heinonen, Kalle Markus Antero

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Automaatioteknologia
Tikkala, Mikko Pertti Matias

Master's Degree in Information Technology
Basant Lal, Kripa Shanker

Master's Degree in International Business Management
Päiväniemi, Marika Hannele

Sosionomikoulutus
Hietanen, Merja Kristiina

Yrittäjyys
Lehmus, Jussi Tapio
 

Kuva: Essi Kannelkoski