Tiedote

TAMKista 28.6.2019 valmistuneet

TAMK_valmistuneet_kesakuu2019
TAMKista valmistui 28.6.2019 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Ajoneuvotekniikan koulutus
Hautamäki, Vesa Tapani
Jokinen, Mika Markus
Kauranen, Veikka Konsta Eemeli
Laaki, Juhani Antero Pertinpoika
Lesonen, Konsta Pietari
Mutanen, Anssi Paavo Sakari
Ranta, Janne Kristian Santeri
Saarivuori, Viola Aurora
Tolvanen, Aleksi Antti Olavi
Äijälä, Jooseppi Aulis Evald

Biotuote- ja prosessitekniikka
Höök, Mervi Mielikki
Kallio, Joonas Samuli
Kirjavainen, Lassi Valtteri
Nurminen, Pauliina Roosa Maria
Tommila, Ritva Kristiina
Wessman, Jere Johannes
Viljanen, Janne Ilmari

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering
Hubácek, Michal
Karavai, Yauheni
Le, Dao Ngoc Diem
Natcvetova, Aleksandra
Nguyen, Khanh Linh
Nguyen, Le Khanh Linh
Pham, Phuong Linh
Phung, Hieu
Strelin, Fedor
Tran, Thi Phuong An
Yunakovskiy, Artem

Degree Programme in International Business
Ahava, Anna-Kaija Maria
Dinh, Thi Minh Trang
Hunter, Gareth James
Kalliala, Martti Tapani
Kilkki, Lyydia Matilda
Kukkula, Mariia Liisa Sofia
Kuusela, Essi Katriina
Lehtimäki, Joni-Topias
Nurmento, Roosa Elina
Puutio, Fanni Juulia
Seppälä, Anniina Elise
Søndergaard, Nicolai
Tikkanen, Janette Ida Helena
Tolonen, Krista Marjaana
Välikoski, Ulla-Maija Olivia
Zenad, Samir

Degree Programme in Media
Mikkonen, Karri-Kasperi Johannes
Tokola, Ida Sofia

Degree Programme in Media and Arts
Blom, Rutger Thomas
Hernández Navarro, Isaura Lucía
Hyttinen, Teppo Wiljami
Kataja, Terhikki Maaria
Kemppinen, Reetta Maria
Kertész, Tamás Zoltán
Komendova, Alena Alisa
Kouvonen, Otto Sakari
Kylmäaho, Noora Emilia Katriina
Mansikka-Aho, Niko Henrik
Martmann, Ina Sophie
Pasanen, Anniina Aino Maria
Piironen, Olli William
Rintakoski, Tiia Marjatta
Rogers, Sami Johannes Iley

Elokuva ja televisio
Autere, Lauri Henrik
Lehtovaara, Sanna-Mari
Lähdesmäki, Tapio Mikael
Mustonen, Mervi Tuulia

Energia- ja ympäristötekniikka
Kinnunen, Ville Oskari
Kärnä, Janne Tuukka Olavi
Musikka, Alex Simo
Snäll, Juho Rafael

Fysioterapeuttikoulutus
Andersson, Anne Tuulikki

Kone- ja tuotantotekniikka
Hauger, Kevin Veli
Pollari, Eero Oki Antero
Wallenius, Juha Markus
Virkki, Perttu Tapio
Vyyryläinen, Sakari Johannes

Konetekniikan koulutus
Ammeskangas, Arttu Santeri
Gustafsson, Senna Jemina
Haaparanta, Antti Oskari
Halme, Joona Samuli
Hirvineva, Sampsa Antti Tapani
Härmä, Jiri Vihtori
Jokinen, Roope Verneri
Karstinen, Jani Antero
Kiianmies, Aleksi Olavi
Koivunen, Joni Kristian
Kotiranta, Tommi Heikki Tapio
Köykkä, Elias Olavi
Lehtola, Juha Eero Petteri
Mikkonen, Henri Joel Matias
Moskari, Ari Markus
Ollinen, Jan-Kristian
Palmu, Arttu Tapani
Prehti, Veli Pasi
Rintala, Olli-Pekka
Sallinen, Henri Petteri
Toivanen, Noora Elisabeth
Yakob, Fadi
Yli-Mattila, Aleksi Jeremias

Kätilökoulutus
Laaksonen, Martta Sofia
Laukkanen, Helka Maria Helena
Lehtoranta, Noora Julianna
Roos, Maria Mirja Anneli
Saarinen, Sara Mirjami
Saarisalo, Matilda Josefiina
Uusitalo, Maria Cristina

Laboratoriotekniikka
Anttila, Arttu Eemil Joakim
Granlund, Mira Sini Anneli
Hakanen, Jasmiina Iida-Maria
Halonen, Jarkko Tapani
Itäluoto, Jasmin Tuuli Katriina
Karpiola, Eetu Oskari Mikael
Kurttila, Antti Veikko Olavi
Vanhatalo, Sanna-Kaisa Annikki

Liiketalouden koulutus
Aalto, Anni Ilona
Ahola, Mika Antero
Gummerus, Katri Helinä
Hannula, Vili Petteri Johannes
Harjunpää, Jasmiina Emilia
Hellsten, Ville-Markus Petteri
Hietarinta, Miko Matias
Kapanen, Satu Kristiina
Kauppinen, Riina Eveliina
Koivula, Jenni Katariina
Koskinen, Johanna Anna Maria
Laine, Jasmiina Milla Maaria
Laitila, Kaisa Tuula Sofia
Lilja, Niina Eveliina
Lindblom, Juri Christoffer
Myyry, Jaana Anneli
Mäntymäki, Asko Henrikki
Nenonen, Sofia Magdaleena
Oksanen, Jussi Lauri
Parjanen, Noora Kristiina
Peltola, Laura Maria
Pihlajamäki, Toni Eerik
Piittala, Sinikka Selina
Poikajärvi, Tuija Katariina
Rajakoski, Elina Kaarina
Saarinen, Iiro Elo Herman
Selin, Stina-Maria Katarine
Simontaival, Matias Jarl Jukka
Stenberg, Senna Mikaela
Suoninen, Simeon Atro Ilari
Virtanen, Eppu Eemeli Ensio
Yli-Ketola, Jenna Anita
Äärelä, Johannes Onni Hermanni

Media-alan koulutus
Luttinen, Joni Miikka Matias
Pitkänen, Jenny Cristina
Riekkola, Solina Hannamari
Säilynkangas, Erika Elisabet
Ylönen, Sami Veikko Petteri

Metsätalouden koulutus
Alaruusi, Aleksi Johannes
Iskanius, Miika Johannes
Karhu, Varpu Emilia
Laaksonlaita, Joonas Juhani
Sainio, Sami Marko August
Suutari, Elisa Maarit
Valli-Jaakola, Olli-Pekka Johannes
Vesanto, Tytti Tuulia
Wirtanen, Miikka Matias

Musiikin koulutus
Granlund, Annika Johanna
Häkkinen, Jyri Henrik
Marttinen, Pauli Jaakko
Ollila, Kaisla Hilja Aurora
Pajunoja, Sonja Karoliina
Pellia, Viktor
Rantanen, Anna Katariina

Musiikkipedagogin koulutus
Holma, Meri Helena
Minkkinen, Aki Matias
Nikkanen, Nelli Kira Jessina
Närhi, Venla Orvokki Emilia
Olkinuora, Katarina Sofia
Savela, Janne Jaakko Mikael
Viitala, Sakari Antero
Villanen, Jori Sakari

Palvelujen tuottaminen ja johtaminen
Ketopelto, Emma Pauliina

Palveluliiketoiminnan koulutus
Kallioinen, Linda Sara Hannele
Karlstedt, Emmi Ida Emilia
Kiiski, Ranja Heini Katriina
Kilpeläinen, Sanna Kaisa Marjaana
Kosonen, Markku Tapio
Kylmäkorpi, Paula Kristiina
Lepistö, Elina Anniina Helena
Oinonen, Mirva Annika
Poutiainen, Satu Susanna
Rahikainen, Taru Anneli
Raukko, Annika Satu Kristiina
Sivula, Iida Emilia
Smith, Susanna Maria Jasmine
Suvisilta, Sannamari
Södergård, Kaisa-Liisa
Tupala, Päivi Irene
Vihavainen, Milla Johanna
Viitasalo, Linda Emilia
Vilén, Tanja Annikki
Virtaanvuo, Susanna Karoliina

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikka
Laine, Jeanette Marie
Laurell, Joonas Aleksi

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus
Halonen, Elmer Juhani
Koljonen, Perttu Eerik Mikael
Luostarinen, Sami Markus
Mäkelä, Antti Kalevi
Mäkelä, Mikael
Peltola, Patrik Juhani
Tamminen, Anton Robert Olavi

Rakennusalan työnjohdon koulutus
Leinonen, Mika Henrik
Virtanen, Ari Kristian

Rakennusarkkitehtikoulutus
Anttila, Tiia Katariina
Stüber-Asikainen, Elina Katariina

Rakennustekniikka
Uusitalo, Heikki Hermanni

Sairaanhoitajakoulutus
Aalto, Laura Pauliina
Grusander, Sofie Ingrid Charlotta
Haapakoski, Rita Birgitta
Kallio, Jenni Elina
Kylä-Kause, Katri Alexandra
Lehtinen, Sini Hannele
Lindstedt, Mira Kristiina
Majuri, Anni Helmiina
Mäkirinta, Jonna Kristiina
Soisalo, Kari Johannes Christian
Varjela, Menina Fredrika
Venäläinen, Petja Raimo Johannes
Virta, Anni Taimi Hannele
Vuolukka, Riku Johannes

Sosionomikoulutus
Ala-Paavola, Mari Johanna
Falkenberg, Anna-Maria
Hänninen, Outi Kati Hannele
Immonen, Emilia Marjatta
Kmets, Pia Marika
Lönn, Laura Marjaana
Reinikka, Riina-Maria
Saali, Iina Liisa
Saario, Emilia Veronica
Tilvis-Korhonen, Sari Orvokki
Valkeapää, Laura Maria Kristiina

Sähkö- ja automaatiotekniikka
Ahonen, Juho Olavi Ananias
Eerola, Mikko Antti Oskari
Hakala, Tero Juhani
Lehtimäki, Jani Kristian
Lillfors, Kim Karl Johannes
Nieminen, Mikko Joni Sakari
Silén, Joel Eero Johannes
Vaajala, Joel Mikael
Valkama, Jussi Oskari
Virtanen, Antti Juho Taavetti

Sähkötekniikka
Ahlfors, Christian Ville Santeri
Hastell, Jooa Antero
Heikkilä, Aleksi Valtteri
Hietaranta, Erkki Juhani
Hulttinen, Valto Markus Juhani
Kivinen, Juha Pekka
Kohopää, Raine Antti Juhani
Korhonen, Elina Tuulia
Mäki, Juha Antero
Niemi, Olli Juhani
Suominen, Saku Valtteri
Tuominen, Risto Valtteri

Talotekniikan koulutus
Breilin, Maija-Leena Katriina
Lehtinen, Meri-Linnea
Niemelä, Tuomas Jalmari
Nivala, Kai Antero
Salonen, Aleksi Valdemar
Vesikari, Antti Eemeli

Terveydenhoitajakoulutus
Nikumatti, Marika Kristiina

Tieto- ja viestintätekniikka
Lahti, Juho Ville Johannes
Meronen, Jani Juhani
Ohvo, Niko Erik Mikael
Opas, Miiro Matias
Paavilainen, Patricia Pauline
Pajuranta, Jere-Pekka Samuli
Pusa, Markus
Rintamäki, Pasi Ensio
Sandberg, Juuso-Aleksi
Viitaniemi, Velimatti Johannes

Tietojenkäsittelyn koulutus
De Luca, Loris
Heino, Toni Juhani
Heinonen, Nico Santeri
Hella, Aleksi Johannes
Hyvärinen, Markus Mikael
Jokinen, Niko Markku Kalevi
Korpinen, Niko Petteri
Lehto, Jesse Johannes
Lindgrén, Marika
Niinimäki, Tomi Mikael
Partanen, Panu Axel
Rantakangas, Penjami Lauri Juhani
Rantanen, Mika Juhani
Rautakopra, Anni Emilia
Salonen, Julius Johannes Antero
Sankala, Eeva Johanna

Tietotekniikka
Eliander, Joona Juhani
Hyttinen, Matti Juhani

Viestintä
Erhola, Peik Johan

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Hyvinvointiteknologia
Lehtimäki, Susanna Kaarina

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen koulutus
Eteläaho, Marko Tapani
Keravuori, Olli Heikki Sakari
Lehmusalho, Antti Johannes
Leppälä, Eero Juhani
Paakinaho, Henna Roosa Helena

Kliininen asiantuntija
Laaksonen, Katri Johanna

Master's Degree in Educational Leadership
Maher, Canice
Patrikainen, Laura Annikki

Master's Degree in International Business Management
Kivisaari, Hanna Marianne
Nguyen, Thi Hoang Mai

Master's Degree in Screenwriting
Fossi, Juho Matias

Mediatuottaminen
Heinonen, Janne Johannes
Ketonen, Emma Kristina

Palveluliiketoiminnan johtaminen
Ahtiala-Huotari, Elina Anneli
Ceylan, Liisa Ilona
Corell, Sari Marjatta
Immonen, Milma Sari Hannele
Junnila, Elina Kaarin
Kaskela, Leeni Marianne
Pirttilä, Pinja Pirita
Tomminen, Erja Aulikki

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen koulutus
Anttinen, Terhi Tuulia
Holopainen, Maarit Susanna
Kause, Laura Inkeri
Korpi, Janita Elisabet
Lampinen, Silja Helinä
Minkkinen, Heli Susanna
Pääkkönen, Riikka Elina
Rajala, Marja-Leena Aune Annikki
Suominen, Sanna Johanna
Toikkanen, Niina Marja

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen
Aro, Eija Marja-Riitta

Sosionomikoulutus
Aho, Riina-Kaisa Pauliina
Eskelinen, Leea Lauria
Koskinen, Hanna Leena
Kräkin, Anne Maarit
Lamminsivu, Riina Marianna
Mäkkeli, Terhi Hannele

Talotekniikan koulutus (ylempi AMK)
Välitalo, Mirka Johanna

Teknologiaosaamisen johtaminen
Antikainen, Lari-Petteri
Einola, Juha Henrik
Hakimsan, Kati Susanna
Halonen, Juha Markus
Lammentausta, Jukka Tapio
Lamminperä, Tero Tapio Ilmari
Niemi, Ossi Esko Artturi
Nygård, Lars-Johan Richard
Stranius, Jouni Mikael
Survonen, Teuvo Tapani

Terveyden edistäminen
Stevander, Katja Talvikki

Tietojärjestelmäosaamisen koulutus
Alanen, Tiina Saana Maaria
Hytönen, Aki Antero
Kaikkonen, Velitapio
Siltanen, Minna Asta Anneli

Yrittäjyys
Lehtonen, Anne Irmeli
Pentikäinen, Arja Sisko Helena

 

Kuva: Saara Lehtonen