Hyppää pääsisältöön
Yleisötilaisuus

Palveluinnovaatioilla kestävää hyvinvointia!

Tampereen ammattikorkeakoulu
SijaintiTAMK Resto Lab G0-08/G0-09, Kuntokatu 3, 33520 Tampere
Sisäänkäynti G-rakennuksen kulmassa
Ajankohta24.4.2025 11.00–13.00
Kielisuomi, englanti
PääsymaksuMaksuton tapahtuma
Englanninkielinen tapahtuman mainoskuva
Tervetuloa tutustumaan monialaisten opiskelijaprojektien tuloksiin to 24.4. klo 11-13 TAMK Pääkampuksella, Resto Labissa!

Toisen vuoden palveluliiketoiminnan restonomiopiskelijat ovat työskennelleet vaihto-opiskelijan, VETO-opiskelijoiden ja Sosionomi (YAMK) -opiskelijoiden kanssa innovoidakseen uusia palveluratkaisuja sosiaalisen ja ekologisen vastuullisuuden ja yhdenvertaisuuden hengessä aitoihin toimeksiantoihin vastaten!

Keväällä 2025 yhteistyötä on tehty Kaikukortti/Kulttuuria kaikille -järjestön ja Tampereen kaupungin, KIERTO-hävikkiruokaravintolan, Lastenkulttuurikeskus Rullan, Pirkanmaan hyvinvointialueen, Sokos Hotel Ilveksen, Nurinperin Festin sekä yksityisiin palvelukoteihin kohdistuvan Elämys- ja kiitoskiertueen ja opiskelijalähtöisen SBSC-myynti- ja konsultointipalvelun parissa.

Tilaisuudessa opiskelijatiimit esittelevät innovaatioprojektiensa tuloksia myyntipuhein ja materiaalein.

Tervetuloa mukaan haastamaan ja keskustelemaan ja verkostoitumaan!

Kahvitarjoilu ☕️

Järjestäjä

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma (Restonomi AMK), Liiketalous ja Media Mika Kylänen ja Sanna Luoto, ohjaavat opettajat

Lisätiedot

Sanna Luoto, sanna.luoto@tuni.fi