Hyppää pääsisältöön

TAMKista 27.5.2022 valmistuneet

Julkaistu 27.5.2022
Tampereen ammattikorkeakoulu
Ruusu_pixabay
TAMKista valmistui 27.5.2022 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Hämäläinen, Valtteri
Kurki, Roope
Mikkola, Markus
Rintamäki, Jaakko
Tiainen, Henri

Bachelor's Degree Programme in Environmental Engineering

Kandel, Bishal

Bachelor's Degree Programme in International Business

Janhunen, Essi
Kakkonen, Katarina
Karhiaho, Sanni

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Aaltonen, Emilia
Bui, Hy
Glaser, Lais
Haaraoja, Anna
Kajala, Niilo
Lindfors, Janna
Nummela, Anniina
Preda, Luiza-Paula
Seppänen, Juha

Bachelor's Degree Programme in Software Engineering

Nuhary, Mafruha

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma

Ala-Louko, Terhi
Haavisto, Milla
Jantunen, Anniina
Kortetjärvi, Topi
Kriikkula, Kati
Mäkelä, Sofia
Mäkinen, Laura
Mässi, Miilia
Oravamäki, Mari
Paavola, Tuulia
Rytkönen, Aatu
Salo, Mirka
Syrjälä, Jenni
Tamminen, Marietta
Tiaskorpi, Seppo
Tuominen, Mirva
Vuolle, Mira
Välikorpi, Nelli

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Aalto, Emilia
Karppinen, Sanni
Nieminen, Santtu
Ojala, Roosa

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Krasteva, Monika
Riikonen, Jesse
Serlippens, Jaate
Sladkov, Nikolai

Energia- ja ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma

Salonen, Santeri

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Aaltonen, Oskari
Eskola, Petri
Kaasalainen, Aku
Kivinummi, Patrik
Kukkula, Jussi
Lehtonen, Joonatan
Leppäkoski, Miiro
Oinonen, Riikka
Salonen, Varpu

Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma

Apilainen, Anni-Rosa
Ouni, Sanni
Pääsky, Paula
Savolainen, Mari
Tenhunen, Eveliina
Viinamäki, Jenina

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Hakala, Anne-Mari
Hakamäki, Sofia
Hietanen, Janina
Kananoja, Rosafiia
Kujansuu, Suvi
Kumpula, Juho
Lahti, Antti
Lahti, Ilona
Puuska, Markus
Saarinen, Kirsi
Savonen, Noora
Teuho, Amanda
Viljamaa, Joonas

Media-alan tutkinto-ohjelma

Brändh, Emilia
Kinnunen, Tuomas
Korhonen, Matias
Männikkö, Atte
Reiman, Aarni
Roivainen, Venla
Ylitalo, Henniina

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Arvo, Katja
Huuho, Joonas
Katajisto, Eveliina
Korpiniitty, Roope
Tuominen, Anniina
Väänänen, Aleksi

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Ikonen, Maria
Jokinen, Roope
Tuomisto, Tuomas

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Jokiranta, Unna
Kittamaa, Saana
Kivistö, Katja
Mattila, Jaana
Pitkämäki, Maisa
Reunamäki, Karita
Saxholm, Piia
Väisänen, Paula

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Aakula, Aleksanteri
Erkkilä, Samu
Granat, Julius
Huomo, Lauri
Kolppo, Essi
Kortelainen, Jenni
Koski, Olli
Lappalainen, Jere
Leppänen, Iina
Lähde, Jyri
Paasonen, Pentti
Palo, Leevi
Pennanen, Milla
Rentola, Eetu
Sukanen, Tuomas
Toikka, Onni
Vesalainen, Veera
Vuotovesi, Pasi

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Ekholm, Joel
Pynnöniemi, Kati
Ranta, Liia-Noora
Saari, Mikael
Salminen, Jani
Salovaara, Lauri
Simola, Teemu
Wigrén, Joonas

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma

Saarinen, Hanna
Teivaala, Taru
Vähämäki, Pilvi

Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma

Laakso, Pyry

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Aho, Maija
Asukas, Petra
Eräpuu, Virvatuli
Heiskanen, Kaisu
Immonen, Miko
Isoviita, Satu
Järvinen, Lauri
Kantola, Milja
Kasurinen, Emma
Keskinen, Jera
Koskiniemi, Anne
Laakkonen, Heini
Lahti, Alisa
Lahti, Noora
Laukola, Minja
Lindell, Sami
Miettinen, Riina
Mölläri, Henna
Niemelä, Pekka
Niskanen, Oona
Nousiainen, Julia
Nykänen, Stella
Pulkki, Nita
Rantala, Henna
Rantala, Iida
Rapo, Noora
Riihimäki, Elina
Saaresoja, Janika
Ståhle, Sara
Sävilammi, Kalle
Söyring, Sara
Talvisto, Anni
Vainikka, Iiris
Väärälä, Emma
Ängeslevä, Sanna

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Aho, Jenni
Aho, Sanna
Halonen-Hyssy, Annette
Hellgren, Riikka
Helminen, Emilia
Holma, Vaula
Ihme, Julia
Joensivu, Katja
Kallio, Tiina
Kandell, Krista
Laitinen, Riikka
Lukkala, Sara
Mäennenä, Milla
Niemistö, Kati
Nurmi, Salla
Yliaho, Aino

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Hulkkonen, Mikko
Huotari, Väinö
Leppinen, Janne
Silomäki, Ville-Markus
Tuomola, Lauri
Viisteensaari, Jenita

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, LVI-talotekniikka

Holma, Elias
Lindelä, Arttu
Luostarinen, Lauri
Niskanen, Jari
Parviainen, Antti
Punta, Kati
Sundkvist, Krister
Tolkki, Samu
Tolvanen, Juho
Träskinkoski, Matias
Vesala, Jarna

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, Sähköinen talotekniikka

Aaltonen, Elise
Honkamäki, Anssi
Kyösti, Ville
Metsä-Patanen, Taru
Mäkelä, Eero
Niemelä, Asseri
Patjas, Niki
Rantapaju, Jetro
Savinainen, Laura
Toivonen, Niklas

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma

Honkamäki, Aliisa
Huumonen, Emmi
Kamppuri, Oskari
Kiukainen, Tiia
Metsänen, Anni
Nieminen, Heli
Perälä, Ronja
Puustinen, Minna
Rantala, Alli
Salonen, Heini
Vuoltee, Oona
Väisänen, Reetta

Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma

Eskelinen, Vili
Hakala, Manu
Pennanen, Joonas
Salonen, Jesse
Saukkio, Janne
Sillanpää, Jani
Taipale, Antti
von Weissenberg, Jens

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Färm, Jennina
Järvinen, Eemeli
Kolkka, Waltteri
Lindevall, Kalle

Viestintä

Knaapila, Tuomo

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:


Dataosaamisen ja tekoälyn ylempi tutkinto-ohjelma

Jussila, Hanna

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Heimola, Suvi
Kangasniemi, Hannu

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Mäkinen, Rosa
Varusk, Inge

Master's Degree Programme in Emerging Media

Kinnunen, Teemu

Master's Degree Programme in International Business Management

Nummela, Katarina

Mediatuottamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Pakula, Katri

Palveluliiketoiminnan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Heinonen, Pekka
Melasniemi, Taru
Snellman, Satu

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Nevalainen, Ritva

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Huhtala, Aira
Rissanen, Heini

Sosiaalialan erityisasiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Haveri, Minni
Torvinen, Niko
Vähätalo, Mervi

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Aromaa, Jussi

Terveyden edistämisen ylempi tutkinto-ohjelma

Chrons, Johanna
Haukipää, Aino
Kakriainen, Helena
Katto, Tina
Koski-Alhainen, Jaana-Maarit
Kosunen, Titta
Luoma, Annamari
Petäjä, Sari
Piccinini, Elisa
Salo, Sirkka
Sauna-aho, Eriika

Älyteollisuuden automaatioratkaisujen ylempi tutkinto-ohjelma

Tuhkanen, Reino

Opettajankoulutus:


Ammatillinen opettajankoulutus

Birkstedt, Pirkka
Norina, Galina
Uyumaz, Ümit
Vaitiniemi, Tanja
Hellgren, Marjatta
Palosaari, Jari
Kalliomäki, Päivi
Järvensivu, Johanna
Siro, Susanna
Lietosaari, Mikko
Korppila, Minna-Emilia

Ammatillinen erityisopettajankoulutus

Hautamäki, Pasi

 

Kuva: Pixabay