Yliopiston yhteystiedot

Yliopiston yhteystiedot

Puhelinvaihteemme numero on 0294 5211.  

Osoite:
Tampereen yliopisto
Kalevantie 4
33014 Tampereen yliopisto

Sähköposti:
tau@tuni.fi

Yliopiston johto:

Rehtori Mari Walls
Rehtorin assistentti Lotta Isotalo
Puhelin: +358 50 352 5684
Sähköposti: lotta.isotalo@tuni.fi

Provosti Jarmo Takala
Puhelin: +358 40 541 6897
Sähköposti: jarmo.takala@tuni.fi

Provostin assistentti Riitta Myyryläinen
Puhelin: +358 40 849 0666
Sähköposti: riitta.myyrylainen@tuni.fi

Vararehtori, tutkimus, Juha Teperi
Puhelin: +358 40 513 3714
Sähköposti: juha.teperi@tuni.fi

Vararehtori, koulutus, Marja Sutela
Puhelin: +358 40 721 5204
Sähköposti: marja.sutela@tuni.fi

Vararehtoreiden assistentti Johanna Hellman
Puhelin: +358 50 509 9152
Sähköposti: johanna.hellman@tuni.fi

Dekaanit:

Juho Saari, Yhteiskuntatieteet (SOC)
Puhelin: +358 40 828 1027
Sähköposti: juho.saari@tuni.fi

Martti Kauranen, Tekniikka ja luonnontieteet (ENS)
Puhelin: +358 40 773 3065
Sähköposti: martti.kauranen@tuni.fi

Antti Lönnqvist, Rakennettu ympäristö (BEN)
Puhelin: +358 40 544 6288
Sähköposti: antti.lonnqvist@tuni.fi

Päivi Pahta, Kasvatustieteet ja kulttuuri (EDU)
Puhelin: +358 50 318 1131
Sähköposti: paivi.pahta@tuni.fi

Matti Sommarberg, Johtaminen ja talous (MAB)
Puhelin +358 40 502 8836
Sähköposti: matti.sommarberg@tuni.fi

Tapio Visakorpi, Lääketiede ja terveysteknologia (MET)
Puhelin: +358 50 318 5829
Sähköposti: tapio.visakorpi@tuni.fi

Jyrki Vuorinen, Informaatioteknologia ja viestintä (ITC)
Puhelin: +358 40 849 0110
Sähköposti: jyrki.vuorinen@tuni.fi

Hakijapalvelut:

Jos sinulla on kysyttävää yliopiston koulutuksesta ja hakemisesta, ota rohkeasti yhteyttä hakijapalveluihimme:
hakijapalvelut.tau@tuni.fi
Puhelin: 0294 520 400 (ma-pe klo 12-14)

Hakijapalvelut poikkeuksellisesti kiinni keskiviikkona 19.6. ja perjantaina 21.6.

Käyntiosoitteet:
Hakijapalvelut, keskustakampus:
Kalevantie 4, Päätalo, 33100 Tampere

Postiosoite:
Tampereen yliopisto
33014 Tampereen yliopisto

Opintotoimiston ja avoimen yliopiston yhteystiedot:

Avoinna: ma klo 10-16, ti-pe klo 10-14
Kesäaikana 2.5.  2.8. avoinna klo 12-14

21.5. ja 31.5. toimisto on suljettu

Puhelin: 0294 520 200
Sähköposti: opintotoimisto.tau@tuni.fi  ja avoin.tau@tuni.fi

Opintotoimisto, Hervannan kampus:

Postiosoite:
PL 1001
33014 Tampereen yliopisto

Käyntiosoite:
Korkeakoulunkatu 7
Kampusareena 2. krs,  huone A215
33720 Tampere

Opintotoimisto, Keskustakampus:

Postiosoite:
PL 607
33014 Tampereen yliopisto

Käyntiosoite:
Kalevantie 4
Päätalo, huone A 121
33100 Tampere

Kansainväliset liikkuvuuspalvelut:

Jos sinulla on kysyttävää vaihto-opiskelusta, ota yhteyttä osoitteeseen mobility.tau@tuni.fi

Yliopiston viestintä:

Viestintä- ja brändijohtaja Camilla Lindfors
Puhelin: +358 294 521 022
Sähköposti: camilla.lindfors@tuni.fi

Tampereen yliopiston viestintäpalvelujen asiakaspalvelunumero on 0294 520 800. Numerossa palvellaan klo 8–16.
 

Sähköpostiosoitteet:
Tampereen yliopiston viestintä: viestinta.tau@tuni.fi
Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@tuni.fi.