Tiedote

TAMKista 31.7.2020 valmistuneet

Luonto_tulppaani
TAMKista valmistui 31.7.2020 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla: ammattikorkeakoulututkinnon ja ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittaneet sekä ammatillisesta opettajankoulutuksesta valmistuneet.
Lämpimät onnittelut teille kaikille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Järviluoma, Akseli Janne Juhani
Kesti, Tuomas Vili Matias
Nieminen, Kati Susanna

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Jokinen, Aki Juhani
Manu, Jesse Valtteri
Siirilä, Heikki Elias
Vuorinen, Jari Pekka

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Kukonlehto, Petra Anniina

Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko

Puukka, Helena Maria

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Koski, Tuomas Jarmo Johannes
Porras, Katriina Kuiri Serafiia
Tuomi, Piia Tellervo

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Kaunisto, Henna Maria
Pakisjärvi, Eetu Taneli
Saarentola, Niina Annika
Vallittu, Juhana Eerik

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Huhtala, Visa Jaakko

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma

Haikkonen, Tiia-Marja
Kettunen, Essi Karoliina

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Savolainen, Marko Petteri

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Hiltunen, Ville Veli
Jaanto, Eemeli Sampo Oskari
Pentikäinen, Ville Aleksi
Pihkanen, Tommi Rainer Johannes
Seppälä, Peedro Iivari

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, LVI-talotekniikka

Uusi-Kuitti, Jutta Suvi Tuuli

Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma

Baseka, Byakagaba Martin
Bergius, Simo Kai Tapani
Marakueva, Irina

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Isoaho, Johannes Juhani


Tietotekniikan tutkinto-ohjelma

Levo, Timo Henrik


Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Ahlfors, Riikka Aliisa
Miettinen, Merja Anneli

Talotekniikan ylempi tutkinto-ohjelma

Uusitupa, Tero Matti Juhani

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Punnonen, Juuso Sauri Valtteri
Päivärinta, Kari Matti Juhani
Pöyhönen, Satu Anneli

Ammatillinen opettajankoulutus:


Arjanne, Leena
Hakoneva, Pirita
Heinonen, Jaana
Kruuti, Niina
Matikainen, Laila
Mäkelä, Johanna
Nikander, Sanna

Ammatillinen opinto-ohjaajakoulutus:

Tuuri, Helena