TAMKiSTA 31.12.2020 valmistuneet
Ammattikorkeakoulututkinnot:
Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma
Pirhonen, Petteri Pekanpoika
Bachelor's Degree Programme in International Business
Arnici, Alexandra Emilia
Asbill, Jerrell Thomas
Cugal, Anna Rose
Irfan, Abdul Hasib
Kanto, Oliver Kimmonpoika
Kenyeres, Árpád
Leimu, Emmi-Lotta Maria
Lindström, Evi Lydia
Markunas, Valeryia
Menezes Tapioca, Julia
Nurminen, Veera Vilhelmiina
Näsi, Aleksi Matias
Rankila, Essi Kaarina
Senra-Nyman, Lucinda Maria
Sinisaari, Sara Emilia
Bachelor's Degree Programme in Media and Arts
Joutsen, Janina Ida Emilia
Leppänen, Elli-Noora Maria
Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma
Koota, Marjukka Anneli
Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma
Akrami, Farzana
Aspholm, Henri Oscar Rafael
Johansson, Saara Susanna
Leikas, Milla Maria
Niemi, Niko Aleksi
Nyman, Mikko Kalervo
Paasikoski, Markus Juhani
Rahkola, Susanna Marianne
Tiittanen, Aki Petteri
Degree Programme in Energy and Environmental Engineering
Ashraf, Fuad
Bui, Hoang Thuy Vi
Ha, Duy Hau
Mönkkönen, Niilo Matti Tapio
Nguyen, Thi Thanh Truc
Pardo, Emilio Nicolas
Degree Programme in Media
Salo, Heikki Evert
Konetekniikan tutkinto-ohjelma
Björkbacka, Jere Juhani
Hanski, Kari Petteri
Holm, Thomas Sebastian
Kotro, Matias Valtteri
Liimatta, Kimi Samuel
Mäkelä, Jonna Tellervo
Salmi, Eetu Arto Iisakki
Saurén, Ville Heikki
Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma
Järvenpää, Teemu Mitri
Liiketalouden tutkinto-ohjelma
Af Hällström, Mikael Sebastian
Enne, Hanna Katariina
Gustafsson, Hely Maarit
Haapakoski, Mikael Juha Kristian
Haataja, Timo Juhani
Harju, Laura Elise
Harjuntausta, Maria Emilia
Harra, Hanna Emilia
Hurskainen, Katja Aili Johanna
Huttunen, Perttu Aleksi Mikael
Jokela, Anna-Kaisa
Kaisla, Veera Sessi Charlotta
Kannosto, Joonas Juho Mikael
Keinonen, Juha Petteri Johannes
Kivimäki, Henriikka Heljä Sirkka
Koivuranta, Alisa Kristiina
Kulmala, Kristian Teemu Antero
Lehtimäki, Kasperi Johannes
Linnemäki, Erik Juhani
Mattila, Meri Inkeri
Nurmivuori, Kai Petri Mikael
Sipiläinen, Kirsi Susanna
Suominen, Jeni Marjut
Tammisto, Suvi Anna-Maarit
Tikkinen, Tuike Tuulikki
Wei, Wendy Ye
Virtanen, Juuso Santeri
Vornanen, Samuli Mikael
Vähäkainu, Joel Kristian
Media-alan tutkinto-ohjelma
Almgrén, Johan Samuel
Eronen, Tapani Olavi
Inki, Meri Maininki
Kiili, Henna Katariina
Koski, Henni Sofia
Kärkkäinen, Petri Tero Olavi
Lindström, Petra Johanna
Nevalainen, Niko Petteri
Schirmer, Elvira Acaila
Vainionpää, Iina-Emilia
Vesa, Tuomas Henrikki
Vuorisalo, Juhani Villehard
Yliaho, Roope Ville Ilmari
Metsätalouden tutkinto-ohjelma
Auvinen, Teemu Tapani
Gröhn, Vilma Eveliina
Heino, Valtteri Arvid
Junnila, Akseli Aukusti
Kiramo, Eeva Aurora
Lehkonen, Marko Juhani
Malinen, Suvi Minna Marika
Marttila, Hannu Mikael
Merikallio, Markus Olavi
Mäntylä, Iida-Maria Pauliina
Riihimäki, Henri Antti Matias
Roivanen, Pauliina Marianne
Toivonen, Ida Emilia
Väisänen, Anni Elisa
Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi
Frischknecht, Freya Annina
Jussila, Salla Henriikka
Oksanen, Päivyt Tähti Marjukka
Varo, Violetta Annukka
Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko
Junttanen, Matleena Liina Loviisa
Paulasto, Lotta Tuulikki
Raukola, Anette Katarina
Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma
Huopainen, Satu Susanna
Kaile, Milena Jasmin
Korkiamäki, Anu Mirjam Helena
Kylänpää, Sara-Maaria Eliisa
Laine, Tiina Kaisa
Paahtio, Joonas Mikael
Palosaari, Laura Annika
Pesonen, Säde Vilhelmiina
Pulkkinen, Nea Taru Marjatta
Rantanen, Annika Roosa-Maria
Rauhala, Henna Henriikka
Reunanen, Arttu Santeri
Saari, Pia Tellervo
Silander, Tuuli Mirjami
Viitasaari, Elisa Maarit
Vuori, Panu Bernhard
Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma
Hiltunen, Tuomas Otto Ilmari
Hujanen, Petri August
Järvinen, Jussi Sakari
Kyrö, Oskar Lassi Valtteri
Lähde, Inka Aini Eveliina
Palho, Daniel Benjamin
Rintala, Mirjami Veera Ellen
Setälä, Julius Matti Antero
Turta, Eelis Petteri
Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma
Kajan, Niklas Antti Oskari
Keronen, Petri Kalervo
Lehtinen, Niko Teemu Juhani
Liski, Matti Olavi
Sirén, Jani Kalle
Teriö, Rasmus Hannu Ilmari
Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma
Haapanen, Eero Kustaa
Kuoppala, Jeremias Eero Amadeus
Lähteenmäki, Jere Paavali
Martin, Erik Paul Tapio
Pelttari, Jenna Satu Maria
Viitama, Mikko Leo Olavi
Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma
Aho, Matti Esko Juhani
Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma
Aalto, Fanni Taija Emilia
Armstrong, Jasmine Mariah
Haapala, Sanna-Maria
Hakanpää, Juuso Nikolai
Hakulinen, Mari Susanna
Happonen, Enni Maria
Harju, Elisa Marjatta
Isotalo, Sini Meri-Tuuli
Jokelainen, Inka Anniina
Kankare, Hanna Karoliina
Kantala, Sara Elise
Karhukorpi, Samu Oskari
Kivenmäki, Niina Maritta
Laaksonen, Oona Elli Evastina
Luukkonen, Laura-Maria
Miettinen, Ella Auroora
Mäkinen, Mia Iida Ulriika
Mölkänen, Nita Emilia
Nissinaho, Sofia Noora Susanna
Palmu, Jan Mikael
Safonoff, Tiia Aleksandra
Sivén, Katja Matilda
Suuronen, Juho Olavi
Turunen, Elsi Maria Matilda
Valtanen, Julia Kristiina
Vanhamäki, Anne Kristiina
Sosiaalialan tutkinto-ohjelma
Vuoriaho, Miika Petteri
Sosionomin tutkinto-ohjelma
Heinonen, Anu Eveliina
Järvinen, Iina Maarit
Mytkäniemi, Jyri Juhani
Nykänen, Santeri Kimmonpoika
Rantanen, Vilja Ruusu Vilhelmiina
Siren, Sari Birgitta
Tervo, Hilla Marjukka
Virtanen, Veera Ulrika
Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma
Heikkilä, Nico Antero
Mäkelä, Janne Antero
Talotekniikan tutkinto-ohjelma
Törttö, Taru Rosa-Julia
Talotekniikan tutkinto-ohjelma, LVI-talotekniikka
Saarnio, Jeremia Eemil
Talotekniikan tutkinto-ohjelma, Sähköinen talotekniikka
Kinnunen, Janne Oskari
Sironen, Antti Henrik
Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma
Kainulainen, Mira Kristiina
Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma
Ahola, Eevert Ville Matias
Haapsamo, Henri Ari Eerik
Hannunkivi, Miska Samuli Edward
Heikkilä, Joonas Juhani
Korhonen, Joni Mikael
Murto, Jyri-Petteri
Mänty, Pauli Olavi
Stolt, Artturi Taisto Antero
Vataja, Sami Heikki Kalevi
Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma
Jaatinen, Immo Aleksi
Kurula, Johannes Jaakko Olavi
Laaksonen, Leia Maaria
Näsi, Axel Aukusti
Saaristo, Veikka Markus
Salonen, Jari-Pekka Santeri
Sivula, Santeri Juhani
Tyni, Ilkka Eeli Ilmari
Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:
Automaatioteknologian ylempi tutkinto-ohjelma
Mikkola, Riku Markus
Dataosaamisen ja tekoälyn ylempi tutkinto-ohjelma
Sysimetsä, Jaakko Sakari
Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma
Jolkin, Risto Aleksi
Leipälä, Säde Tuulia
Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Rimpioja, Minni Jenna Emilia
Tieranta, Teppo Tuomas
Uusitalo, Krista Jaana Maria
Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma
Heikkilä, Hanna Pauliina
Rantanen, Jenni Johanna
Master's Degree Programme in Educational Leadership
Ruuskanen, Maria Alicia
Master's Degree Programme in International Business Management
Aguilera, Henna Elina
Etimad, Sehar
Lahti, Tanja Eeva Pauliina
Rajeb, Safa Tahsiin Ali
Master's Degree Programme in International Forestry
Haukkovaara, Anne Pauliina
Master's Degree Programme in Screenwriting
Lehtinen, Anne Eveliina
Mediatuottamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Moilanen, Tommi Paavo Kristian
Perälä, Antti Vesa Kristian
Törrö, Anu Eveliina
Musiikin ylempi tutkinto-ohjelma
Siitonen, Tuula Mirjami
Palveluliiketoiminnan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Autere, Katri Johanna
Laiho, Sirpa Kirsti Kaarina
Lehtinen, Elisa Henrika
Nurminen, Mari Miranda
Peltonen, Jutta Elina
Pohjamo, Erkki Mikko Aleksi
Ruokokoski, Kastanja Maria
Suomalainen, Kiti Karoliina
Tynkkinen, Teija Maria
Rakentamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Keskisalo, Mika Petteri
Laurila, Jussi-Pekka
Paakinaho, Heikki Antti Tapani
Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Lehto, Noora Merituuli
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Hildén, Kaisa Pauliina
Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma
Korkiakoski, Minna Maarit
Oinonen, Heidi Maria
Turunen, Anne-Mari Katariina
Virtanen, Anna-Maria
Talotekniikan ylempi tutkinto-ohjelma
Anttila, Roni Aleksi
Pykäläinen, Sannamari
Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Anttila, Heidi Emilia
Kivelä, Lasse Mikael
Maltusch, Tiina Marjut
Yrittäjyyden ylempi tutkinto-ohjelma
Keisala-Kaseja, Kaisu Orvokki