Tiedote

TAMKiSTA 31.12.2020 valmistuneet

Ruusuja valmistuneille
TAMKista valmistui 31.12.2020 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla: ammattikorkeakoulututkinnon ja ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittaneet. Lämpimät onnittelut teille kaikille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Pirhonen, Petteri Pekanpoika

Bachelor's Degree Programme in International Business

Arnici, Alexandra Emilia
Asbill, Jerrell Thomas
Cugal, Anna Rose
Irfan, Abdul Hasib
Kanto, Oliver Kimmonpoika
Kenyeres, Árpád
Leimu, Emmi-Lotta Maria
Lindström, Evi Lydia
Markunas, Valeryia
Menezes Tapioca, Julia
Nurminen, Veera Vilhelmiina
Näsi, Aleksi Matias
Rankila, Essi Kaarina
Senra-Nyman, Lucinda Maria
Sinisaari, Sara Emilia

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Joutsen, Janina Ida Emilia
Leppänen, Elli-Noora Maria

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma

Koota, Marjukka Anneli

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Akrami, Farzana
Aspholm, Henri Oscar Rafael
Johansson, Saara Susanna
Leikas, Milla Maria
Niemi, Niko Aleksi
Nyman, Mikko Kalervo
Paasikoski, Markus Juhani
Rahkola, Susanna Marianne
Tiittanen, Aki Petteri

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Ashraf, Fuad
Bui, Hoang Thuy Vi
Ha, Duy Hau
Mönkkönen, Niilo Matti Tapio
Nguyen, Thi Thanh Truc
Pardo, Emilio Nicolas

Degree Programme in Media

Salo, Heikki Evert

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Björkbacka, Jere Juhani
Hanski, Kari Petteri
Holm, Thomas Sebastian
Kotro, Matias Valtteri
Liimatta, Kimi Samuel
Mäkelä, Jonna Tellervo
Salmi, Eetu Arto Iisakki
Saurén, Ville Heikki

Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma

Järvenpää, Teemu Mitri

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Af Hällström, Mikael Sebastian
Enne, Hanna Katariina
Gustafsson, Hely Maarit
Haapakoski, Mikael Juha Kristian
Haataja, Timo Juhani
Harju, Laura Elise
Harjuntausta, Maria Emilia
Harra, Hanna Emilia
Hurskainen, Katja Aili Johanna
Huttunen, Perttu Aleksi Mikael
Jokela, Anna-Kaisa
Kaisla, Veera Sessi Charlotta
Kannosto, Joonas Juho Mikael
Keinonen, Juha Petteri Johannes
Kivimäki, Henriikka Heljä Sirkka
Koivuranta, Alisa Kristiina
Kulmala, Kristian Teemu Antero
Lehtimäki, Kasperi Johannes
Linnemäki, Erik Juhani
Mattila, Meri Inkeri
Nurmivuori, Kai Petri Mikael
Sipiläinen, Kirsi Susanna
Suominen, Jeni Marjut
Tammisto, Suvi Anna-Maarit
Tikkinen, Tuike Tuulikki
Wei, Wendy Ye
Virtanen, Juuso Santeri
Vornanen, Samuli Mikael
Vähäkainu, Joel Kristian

Media-alan tutkinto-ohjelma

Almgrén, Johan Samuel
Eronen, Tapani Olavi
Inki, Meri Maininki
Kiili, Henna Katariina
Koski, Henni Sofia
Kärkkäinen, Petri Tero Olavi
Lindström, Petra Johanna
Nevalainen, Niko Petteri
Schirmer, Elvira Acaila
Vainionpää, Iina-Emilia
Vesa, Tuomas Henrikki
Vuorisalo, Juhani Villehard
Yliaho, Roope Ville Ilmari

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Auvinen, Teemu Tapani
Gröhn, Vilma Eveliina
Heino, Valtteri Arvid
Junnila, Akseli Aukusti
Kiramo, Eeva Aurora
Lehkonen, Marko Juhani
Malinen, Suvi Minna Marika
Marttila, Hannu Mikael
Merikallio, Markus Olavi
Mäntylä, Iida-Maria Pauliina
Riihimäki, Henri Antti Matias
Roivanen, Pauliina Marianne
Toivonen, Ida Emilia
Väisänen, Anni Elisa

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Frischknecht, Freya Annina
Jussila, Salla Henriikka
Oksanen, Päivyt Tähti Marjukka
Varo, Violetta Annukka

Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko

Junttanen, Matleena Liina Loviisa
Paulasto, Lotta Tuulikki
Raukola, Anette Katarina

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Huopainen, Satu Susanna
Kaile, Milena Jasmin
Korkiamäki, Anu Mirjam Helena
Kylänpää, Sara-Maaria Eliisa
Laine, Tiina Kaisa
Paahtio, Joonas Mikael
Palosaari, Laura Annika
Pesonen, Säde Vilhelmiina
Pulkkinen, Nea Taru Marjatta
Rantanen, Annika Roosa-Maria
Rauhala, Henna Henriikka
Reunanen, Arttu Santeri
Saari, Pia Tellervo
Silander, Tuuli Mirjami
Viitasaari, Elisa Maarit
Vuori, Panu Bernhard

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Hiltunen, Tuomas Otto Ilmari
Hujanen, Petri August
Järvinen, Jussi Sakari
Kyrö, Oskar Lassi Valtteri
Lähde, Inka Aini Eveliina
Palho, Daniel Benjamin
Rintala, Mirjami Veera Ellen
Setälä, Julius Matti Antero
Turta, Eelis Petteri

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Kajan, Niklas Antti Oskari
Keronen, Petri Kalervo
Lehtinen, Niko Teemu Juhani
Liski, Matti Olavi
Sirén, Jani Kalle
Teriö, Rasmus Hannu Ilmari

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma

Haapanen, Eero Kustaa
Kuoppala, Jeremias Eero Amadeus
Lähteenmäki, Jere Paavali
Martin, Erik Paul Tapio
Pelttari, Jenna Satu Maria
Viitama, Mikko Leo Olavi

Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma

Aho, Matti Esko Juhani

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Aalto, Fanni Taija Emilia
Armstrong, Jasmine Mariah
Haapala, Sanna-Maria
Hakanpää, Juuso Nikolai
Hakulinen, Mari Susanna
Happonen, Enni Maria
Harju, Elisa Marjatta
Isotalo, Sini Meri-Tuuli
Jokelainen, Inka Anniina
Kankare, Hanna Karoliina
Kantala, Sara Elise
Karhukorpi, Samu Oskari
Kivenmäki, Niina Maritta
Laaksonen, Oona Elli Evastina
Luukkonen, Laura-Maria
Miettinen, Ella Auroora
Mäkinen, Mia Iida Ulriika
Mölkänen, Nita Emilia
Nissinaho, Sofia Noora Susanna
Palmu, Jan Mikael
Safonoff, Tiia Aleksandra
Sivén, Katja Matilda
Suuronen, Juho Olavi
Turunen, Elsi Maria Matilda
Valtanen, Julia Kristiina
Vanhamäki, Anne Kristiina

Sosiaalialan tutkinto-ohjelma

Vuoriaho, Miika Petteri

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Heinonen, Anu Eveliina
Järvinen, Iina Maarit
Mytkäniemi, Jyri Juhani
Nykänen, Santeri Kimmonpoika
Rantanen, Vilja Ruusu Vilhelmiina
Siren, Sari Birgitta
Tervo, Hilla Marjukka
Virtanen, Veera Ulrika

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Heikkilä, Nico Antero
Mäkelä, Janne Antero

Talotekniikan tutkinto-ohjelma

Törttö, Taru Rosa-Julia

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, LVI-talotekniikka

Saarnio, Jeremia Eemil

Talotekniikan tutkinto-ohjelma, Sähköinen talotekniikka

Kinnunen, Janne Oskari
Sironen, Antti Henrik

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma

Kainulainen, Mira Kristiina

Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma

Ahola, Eevert Ville Matias
Haapsamo, Henri Ari Eerik
Hannunkivi, Miska Samuli Edward
Heikkilä, Joonas Juhani
Korhonen, Joni Mikael
Murto, Jyri-Petteri
Mänty, Pauli Olavi
Stolt, Artturi Taisto Antero
Vataja, Sami Heikki Kalevi

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Jaatinen, Immo Aleksi
Kurula, Johannes Jaakko Olavi
Laaksonen, Leia Maaria
Näsi, Axel Aukusti
Saaristo, Veikka Markus
Salonen, Jari-Pekka Santeri
Sivula, Santeri Juhani
Tyni, Ilkka Eeli Ilmari

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Automaatioteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Mikkola, Riku Markus

Dataosaamisen ja tekoälyn ylempi tutkinto-ohjelma

Sysimetsä, Jaakko Sakari

Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Jolkin, Risto Aleksi
Leipälä, Säde Tuulia

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Rimpioja, Minni Jenna Emilia
Tieranta, Teppo Tuomas
Uusitalo, Krista Jaana Maria

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Heikkilä, Hanna Pauliina
Rantanen, Jenni Johanna

Master's Degree Programme in Educational Leadership

Ruuskanen, Maria Alicia

Master's Degree Programme in International Business Management

Aguilera, Henna Elina
Etimad, Sehar
Lahti, Tanja Eeva Pauliina
Rajeb, Safa Tahsiin Ali

Master's Degree Programme in International Forestry

Haukkovaara, Anne Pauliina

Master's Degree Programme in Screenwriting

Lehtinen, Anne Eveliina

Mediatuottamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Moilanen, Tommi Paavo Kristian
Perälä, Antti Vesa Kristian
Törrö, Anu Eveliina

Musiikin ylempi tutkinto-ohjelma

Siitonen, Tuula Mirjami

Palveluliiketoiminnan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Autere, Katri Johanna
Laiho, Sirpa Kirsti Kaarina
Lehtinen, Elisa Henrika
Nurminen, Mari Miranda
Peltonen, Jutta Elina
Pohjamo, Erkki Mikko Aleksi
Ruokokoski, Kastanja Maria
Suomalainen, Kiti Karoliina
Tynkkinen, Teija Maria

Rakentamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Keskisalo, Mika Petteri
Laurila, Jussi-Pekka
Paakinaho, Heikki Antti Tapani

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Lehto, Noora Merituuli

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Hildén, Kaisa Pauliina

Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma

Korkiakoski, Minna Maarit
Oinonen, Heidi Maria
Turunen, Anne-Mari Katariina
Virtanen, Anna-Maria

Talotekniikan ylempi tutkinto-ohjelma

Anttila, Roni Aleksi
Pykäläinen, Sannamari

Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Anttila, Heidi Emilia
Kivelä, Lasse Mikael
Maltusch, Tiina Marjut

Yrittäjyyden ylempi tutkinto-ohjelma

Keisala-Kaseja, Kaisu Orvokki

Uusimmat uutiset kategoriassa Tiedote

Uusimmat uutiset