Tiedote

TAMKista 31.12.2019 valmistuneet

Pelargonit_Saara Lehtonen
TAMKista valmistui 31.12.2019 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Heikkilä, Henri Mikael
Kettunen, Petri Matias
Koliseva, Otto Aleksi
Mäki-Laurila, Niko Oskari

Bachelor's Degree Programme in Environmental Engineering

Haikonen, Jani Marko Johannes

Bachelor's Degree Programme in International Business

Chen, Anni
Oksanen, Elina Anna Maria

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Aiyegunle, Gideon Olujuwon
Kavasto, Juho Ukko
Kivistö, Jerina Anneli
Leipälä, Johannes Aleksi
Nielsen, Henri Mikael
Pietikäinen, Joona Oskari
Tranquille, Ricardo Armando

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma

Lindell, Kirsi Aleksandra

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Harju, Juuso Pauli Matias
Helminen, Lassi Mikael
Kujala, Johannes Aaro Iisakki
Lindroos, Pasi Juhani Antero
Nissinen, Joni Oskari
Palmroth, Henry Hannes Kristian
Peuralampi, Sanna Elina
Viher-Vehmas, Tomi Antero

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Pekkola, Elisa Karoliina

Degree Programme in Media

Erkkilä, Krista-Marie Alina
Lamminpää, Sanna-Kaisa
Moon, Jungsoo

Elokuvan ja television tutkinto-ohjelma

Aro-Heinilä, Aleksi Kristian
Helmikkala, Jenna Alina

Fysioterapian tutkinto-ohjelma

Lappalainen, Johanna Kirsi Maria
Sandström, Marianna Anette Hillevi

Hoitotyön tutkinto-ohjelma

Harri, Erika Maria

Kone- ja tuotantotekniikan tutkinto-ohjelma

Kauranen, Tomi Juhani
Loponen, Arttu Pekka

Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma

Heikkilä, Ilona-Sisko Kristiina
Lähde, Sandra Emilia

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Aaltonen, Santeri Atro Sakari
Aula, Aatu Juhani
Elomaa, Joni Veikko Juhani
Harju, Tomi Pekka Tuomas
Hautala, Terhi Maria
Helin, Miia Kristiina
Kataja, Hanna Maria
Kivelä, Valtteri Topi Olavi
Kivistö, Sini Eeva Anneli
Kokkonen, Heini Hanna Sanelma
Korhonen, Juuso Aleksi
Kronberg, Robert Mikael
Kuosmanen, Veera Susanna
Laakkonen, Elina Eeva Helena
Laapotti, Kristian Henrik
Mäenpää, Päivi Marjut
Mäki, Leena Kristiina
Niinimäki, Samuli Tapio
Oksamo, Joonas Ville Juhani
Pehkonen, Aino Mari Orvokki
Peltosara, Niina Kristiina
Raiskio, Mirkka Teresa Helena
Rintanen, Fiira-Lotta
Sirviä-Mäkelä, Mirka Susanna
Tikka, Helmi-Maria Katariina
Vuorinen, Heidi Johanna

Media-alan tutkinto-ohjelma

Eskola, Marianne Emilia
Lehtonen, Marianna Tuulia
Mäki, Henrik Fabian
Ojala, Jesse Paul Juhani
Pajari, Ada Olivia
Seppälä, Laura Kristiina
Svenns, Erika Ida Maria
Tossavainen, Elina Ida Maria
Tuovinen, Heikki Tuomo Sakari

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Gummerus, Tommi Samuel
Hurskainen, Liisa Lotta
Kiviranta, Anna-Kaisla Maria
Kuosmanen, Erkki Antero
Porkka, Matti Mikael
Pulkkinen, Miia Marika
Siipola, Matti Tapio
Suominen, Janne Seppo Tapio
Toiviainen, Tapio Jalmari

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Rannankari, Johannes Samuel
Setälä, Jarno Tapani

Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko

Koski, Noora Emmiina
Lehtonen, Eetu Jalmari
Ärilä, Osku Kristian

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Ahonen, Marika Anneli
Airaksinen, Reetta Kaisa
Ikäheimonen, Mirva Elina
Liitiä, Tiina Annikki
Lindberg, Pirjo Helena
Niemelä, Emmi Julia
Nieminen, Marjo Johanna
Nygren, Emilia Anna Amanda
Pajukoski, Katri Susanna
Parkkonen, Noora Liisa
Raittinen, Virpi Irene
Suojanen, Hanna Helena Pauliina

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikan tutkinto-ohjelma

Raittinen, Nita Janika
Vanhatalo, Henna Marjaana

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Eloranta, Erno Topias
Hintsala, Johannes Aleksi
Jawad, Mohamad
Laitervo, Jesse Henrik
Ylioja, Mikko Ilmari

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Hulpio, Mikko Juhani
Hyötyläinen, Sami Antero
Jaatinen, Sami Valtteri Johannes
Kytökorpi, Niko Paavo Petteri
Mölsä, Mika Antero
Söderholm, Tomas Johannes
Uusi-Hautamaa, Jari-Antti

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma

Hakola, Laura Emma Karoliina
Lehtikangas, Sari Hannele
Mylläri, Virve Hanna Pauliina
Puukka, Heikki Einari
Schmid, Orash Helmut
Widgren, Pasi Antero

Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma

Rantala, Juho Pekka
Salmi, Mikko Antti Eemeli

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Aro, Tiina Maria
Kaikkonen, Heta Elina
Kautto, Maija Aliisa
Matilainen, Janina Kastehelmi
Romu, Sanni Maria Eleonoora
Sagulin, Jenna Jasmin
Schmidt, Annina Mikaela
Siira, Aino Adele
Tumelius, Ritva Inkeri

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Hintikka, Laura Helena
Karvonen, Lotta Heli Johanna
Matero, Suvi Tuulia
Semberg, Ava Erika
Sydänmaanlakka, Reetta Maaria

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Jouppi, Esko Matias
Kallio, Kalle Juhani
Pyöriä, Henri Tapani
Salo, Juhani Markku Alfred
Vahekoski, Jaakko
Vanhanen, Patrik Juhani

Sähkötekniikan tutkinto-ohjelma

Kukkonen, Esa Mikael

Talotekniikan tutkinto-ohjelma

Kariniemi, Teppo Tapani
Kaski, Joni Mikael

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Arjola, Mikko Risto Antero
Haataja, Hanna Kaisa
Heikkinen, Antti Johannes
Koivuniemi, Petteri Kalevi
Kontio, Henrietta Eveliina
Koskela, Joel Jalmari
Lehtonen, Samuli Esko Ilmari
Liukkala, Jaakko Juhani
Maunuksela, Eetu Petteri
Mcfarlane, Timo Johan Patrick
Ohvo, Nea Sinikka
Pauni, Joonas Juhani
Rantala, Miska Iiro Emilio
Rauman, Mikko Jaakko
Sahlgren, Sanna Iida Sofia
Salo, Hannes Miika
Sirén, Miika Santeri
Tuomisto, Antti Kalle Juhani
Urama, Jutta Jenniina

Viestinnän tutkinto-ohjelma

Kuusela, Lauri Johannes

Yrittäjyyden ja tiimijohtamisen tutkinto-ohjelma

Vikman, Anna Maria Irmeli
 

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:


Automaatioteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Leppäkoski, Tuomo Ilari
Myntti, Mika Juhani
Mäkinen, Sonja Helena

Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Edvik, Minna Eveliina
Katajisto, Mauri Mikael
Länsimies, Laura Johanna
Paukkunen, Maija Tuulia

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Helin, Raija Inkeri

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Ekman, Miia Maria
Heikkinen, Piritta Katriina
Huuhtanen, Katja Maarit
Kononen, Mari Annika
Nurmi, Paula Elina
Tjäder, Tea Irina

Master's Degree in International Forestry

Chappell, Peter James Sinclair
Vainio, Sanna-Kaisa Kristiina

Master's Degree Programme in Educational Leadership

Killips, Laura Marie
Lindgaard, Oddlaug Marie

Master's Degree Programme in International Business Management

Eyong, Christian Ashu
Lehto, Emmi Katariina
Salminen, Ville Juhani

Master's Degree Programme in Screenwriting

Pulkka, Ulla Kirsikka
Putro, Eeva Helena
Veljovic, Marijana

Mediatuottamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Kantola, Sini Anneli
Linna, Juha-Pekka

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen tutkinto-ohjelma

Halttunen, Outi Maarit Hannele

Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma

Huovila, Essi Ursula
Karilainen, Toni Petteri Marlon
Ruostila-Paakinaho, Outi Tuuli Elina
Salo, Kaisa Helena

Talotekniikan ylempi tutkinto-ohjelma

Miettinen, Perttu Lauri Kalervo

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Immonen, Jani Antti
Paanala, Lauri Eemil
Väisänen, Heikki Tapani

Terveyden edistämisen ylempi tutkinto-ohjelma

Lepistö, Marianne Elina

Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Aarnio, Mikko Ilari
Asumaniemi, Timo Juhani
Heikkiniemi, Jonna Piritta
Jartti, Pirjo Riitta
Vallinen, Seija Päivi
Viljamaa, Janne Petteri
Vilpponen, Eija Kaarina

Yrittäjyyden ylempi tutkinto-ohjelma

Ahlgren, Niina Katariina

Kuva: Saara Lehtonen