Tiedote

TAMKista 30.4.2020 valmistuneet

Sinivuokkoja_Saara Lehtonen
TAMKista valmistui 30.4.2020 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Lehtinen, Iiro Anton Eemil
Santa-Paavola, Rasmus Tatu Antero

Bachelor's Degree Programme in International Business

Hautala, Anniina Aila Amanda
Nong, Thi Nghi Phuong
Siefen, Kim-Peter

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Löhönen, Sofi-Ilona Kyllikki

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Kenttälä, Veli Henri Kristian

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Chu, Trang My

Degree Programme in Media

Bernard, Alessandra Giulia Aurora

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma

Grönholm, Raine Topias
Hiljanen, Roosa-Sofia Kaarina
Jokela, Juho Santeri
Järvinen, Janina Jessica
Kairi, Joni Juhani
Kettunen, Mikael Juhani
Koivuluhta, Lassi Oskari
Koskiniemi, Julia Karoliina
Kuusisto, Katariina Assi Maria
Lukkarila, Vesa Pekka Johannes
Maikola, Ella Aino Katariina
Markkanen, Leevi Nikolai
Mäki, Janne Olavi
Palomäki, Jenna Riikka Johanna
Parkkonen, Linnea Sofia
Penttilä, Salla Marianne
Pyykkönen, Joona Aleksi
Pääkkönen, Jere Juhani
Suhonen, Jami Matias
Taskila, Juho Petteri
Vanhala, Emilia Karoliina
Viita, Venla Sofia
Viljamaa, Riina Pauliina
Virta, Kimi Markus Kristian

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Mäkinen, Mikko Olavi
Ojanen, Oskari Julius

Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma

Björn, Jutta Emilia
Liiri, Jere Juhani
Touru, Riku Aleksi
Virtanen, Laura Eerika

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Abid, Safia Jasmin
Haapala, Karoliina
Holmström, Ilse-Maj Elisabet
Karvo, Suvi Elina
Lehmussaari, Nea Annika
Leppälä, Sabina
Limatius, Katja Emilia
Linne, Jyrki Sakari
Rantanen, Jenna Jasmin

Media-alan tutkinto-ohjelma

Karvinen, Henna Marika
Köykkä, Hanna-Leena Anniina

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Järvinen, Petteri Juhani
Pekkarinen, Juho Artturi

Musiikin tutkinto-ohjelma

Nikkilä, Heidi-Annina

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Kylväjä, Noora-Maria
Osmala, Sanna Maarit

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Heina, Jani Erik Olavi
Nurmi, Arja Anneli
Pajunen, Veikko Johannes Artturi
Parviainen, Vesa Tapio
Petkov, Branimir
Toivonen, Minna Susanna

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Autio, Karoliina Ida Maria
Järvinen, Susanna Emilia
Karila, Mirjami Kerttuli
Läärä, Tapani Toni Kalevi
Mikkola, Janne Johannes
Nuorala, Joni Ville Jaakko
Pihlajamäki, Janne Risto Matias
Raina, Juuso Valentin
Saari, Samu Veli
Venäläinen, Tero Santeri

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Haverinen, Olli-Pekka
Palin, Jarmo Tapani
Tikka, Tuomas Santeri

Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma

Niskanen, Ilkka Juhani

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Aalto, Sami Antero
Arhilahti, Minna Onerva
Backman, Nico Juhani
Hakala, Miia Elisa
Hietikko, Anu Linda Hannele
Holma, Tommi Oskari
Hovatov, Essi Katriina
Hutri, Jenni Maria
Hämälä, Emilia Veera Vilhelmiina
Härkönen, Maria Hannele
Jokela, Jimi Antero
Jokinen, Jonna Eveliina
Juusela, Henna Maija Johanna
Karjalainen, Suvi Emilia
Kaveniemi, Linnea Katariina
Koski, Karoliina Linda Soilikki
Koskinen, Aino Saara Sofia
Koskinen, Juulia Anna Josefiina
Koskinen, Samuli Antero
Kylä-Kaila, Sini Kristiina
Kähkönen, Henri Samuli Valtteri
Lahtinen, Joonas Taisto Kalevi
Lampinen, Michaela Helena Susanne
Lehtinen, Tiia Hanna Maria
Lehtonen, Marika Sari Susanna
Lähde, Niina Katariina
Mäenpää, Aino Kaarina
Mäkelä, Lotta Teresa Birgitta
Niskanen, Joni Erkki Olavi
Ojala, Olivia Tea Maria
Ora, Anette Julia
Perttunen, Peppi Milla Maaria
Pohjasto, Carita
Porola, Laura Emilia
Ranta, Janika Mariana
Sandt, Minna Marika
Simonenkovaité, Berta
Soukka, Silja Matleena
Ustinov, Andreas Aleksei
Vapa, Minna Marjatta
Variko, Oona Marianna
Vastamäki, Siiri Sofia
Veteläsuo, Suvi Karoliina
Viinikainen, Miia Marjut Hannele

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Jokela, Kiia Amanda Kristiina
Lehtovaara, Jenni Katariina
Liekkinen, Riikka Maria
Lintelä, Anna Karoliina
Nynäs, Nina Kristina
Pöysti, Marika Johanna

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Lahti, Samu Kristian
Nuuttila, Oula Elias
Pelkonen, Matthias Marcus Juhani
Seppälä, Tomi Aleksi Päiviö
Söderblom, Arttu Juho Johannes
Tiiri, Aleksanteri Frans Wihtori

Talotekniikan tutkinto-ohjelma

Nissilä, Harri Eemeli

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma

Lipponen, Senni Sofia

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma

Kotajärvi, Joonas Valtteri

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:


Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Lampinen, Satu Johanna

Master's Degree Programme in Educational Leadership

Paavola, Kirsi Tuulia
Spicci, Mauro Antonio

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Kapanen, Mikko Olli Jussi

 

Kuva: Saara Lehtonen