Tiedote

TAMKista 30.11.2020 valmistuneet

Kiinanruusu_Essi Kannelkoski
TAMKista valmistui 30.11.2020 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla: ammattikorkeakoulututkinnon ja ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittaneet sekä ammatillisesta opettajankoulutuksesta valmistuneet. Lämpimät onnittelut teille kaikille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Bachelor's Degree Programme in International Business

Karhu, Aino Emilia Mariaana
Waisi, Mirwais

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Laakso, Oona Maria

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Hursti, Uula Elias
Suomela, Pasi Antti Juhani

Kätilön tutkinto-ohjelma

Aho, Solja Heidi Pauliina
Jaskari, Sara Terhi Helena
Karjalainen, Petra Janika
Nevanpää, Tea Aino Elina
Pitzén, Alli Iida Elviira
Salmela, Vilma Anni Sofia
Vähätalo, Jemina Julia Sofia

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Hellström, Maria Kristina
Hällström, Kiia Päivi Kristiina
Juureva, Ida Vilhelmiina
Kivelä, Eerika Renate
Koljander, Mila Maria
Silpola, Matias Esa Rikhard
Tolvanen, Anna-Kaisa

Media-alan tutkinto-ohjelma

Aalto, Jasmin Pauliina

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Forsell, Klaara Sofia

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Ronimus, Ilmo Akseli

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Myllymäki, Minna Hannele

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Hämäläinen, Matti Juhani

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Anttila, Krista Maaret
Anttonen, Krista Carolina
Heikkinen, Reeta Mari
Karttunen, Aino Linnea
Kauppinen, Anna Elisa
Keskisaari, Aatu Eemeli
Koponen, Roosa Anniina
Kurikka, Janette Nina Ellen
Kämäräinen, Emilia Sofia
Lampila, Essi Katri Elina
Lampinen, Ilona Inka Elviira
Lappi, Anna-Mari Kristiina
Lumppio, Ida Emilia
Luoma, Anette Emilia
Luomaketuri, Marja Helena
Lähteenmaa, Kalle Olavi
Mylläri, Sini Hannele
Mäkeläinen, Pasi Petteri
Määttä, Juha-Matti
Nurmilaakso, Emmi Anna Elviira
Okuogume, Sonja Alexandra
Pieniniemi, Heidi Johanna
Rahja, Maria Christina
Rahkonen, Taru Karita
Rantamo, Niklas Viljami
Salminen, Noora Annikki
Tiira, Jennina Maria Kristiina

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Mäenpää, Julia Ida-Maria
Nokelainen, Heidi Yasmin Julia

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Lauhala, Joonas Kristian

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Master's Degree Programme in Screenwriting

Ciet, Giovanni

Palveluliiketoiminnan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Niittumäki-Mäntylä, Mervi Hannele

Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Reiman, Juha Kristian

Ammatillinen opettajankoulutus:

Hällsten, Carita Maria
Jäppinen, Janne Johannes
Lehmusvuo, Eetu Sammeli
Mäkinen, Katri Meliina
Nykänen, Anu Johanna
Penttilä, Maria Elisabeth
Rinnola, Virve Sarita
Sainio, Tuomo Olavi
Sariola, Laura Johanna
Seppänen, Kaisu Orvokki
Toivonen, Turo Tapio
Vuosku, Metti Puolukka

Professional Teacher Education:

Dyukov, Igor
 

Kuva: Essi Kannelkoski

Uusimmat uutiset kategoriassa Tiedote

Uusimmat uutiset