Uutinen

TAMKista 29.11.2019 valmistuneet

Kuura_Essi Kannelkoski
TAMKista valmistui 29.11.2019 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma
Kangas, Eetu Aleksi Erkinpoika

Bachelor's Degree Programme in International Business
Aranyász, Anita
Gaft, Janita Anna Esvira
Hurme, Atte Eemeli

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma
Ji, Kaikai

Energia- ja ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma
Lassheikki, Jyri Hakim

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma
Kallio, Petra Emilia

Konetekniikan tutkinto-ohjelma
Hyytinen, Venla Kanerva

Kätilön tutkinto-ohjelma
Haikarainen, Merica Henna Sofia
Isotalo, Tiina Maarit
Jormakka, Johanna Maarit Helena
Raunela, Emilia Johanna

Liiketalouden tutkinto-ohjelma
Koivisto, Maarit Anneli
Korpela, Sara Vilhelmiina
Kurru, Wille-Henrik Antero
Mäntylä, Mervi Sofia
Roine, Tea Helene
Tarujoki, Fanny Eeva Josefina

Metsätalouden tutkinto-ohjelma
Matilainen, Reetta Sofia

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi
Toivanen, Mia Johanna

Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko
Pessi, Mikael Kari Juhani

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma
Heikkilä, Enni Pauliina

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma
Saloranta, Satu Susanna

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma
Arell, Virpi Helinä
Flinck, Katariina Charlotta
Hakala, Jenny Maija Katariina
Heinonen, Heidi-Maria Kristiina
Kaartinen, Jonna Kristiina
Koljander-Kuortti, Anna Maria
Kontinen, Heini Aino Maria
Linna, Sini-Marja Sofia
Mäyränpää, Janne Olavi
Paananen, Lumi-Tuuli Päivikki
Peltomaa, Iina Emilia
Saarinen, Sara Eveliina
Toivola, Marja Kaarina
Tuomisto, Anna Stefanie
Välimäki, Reetta Maria

Sosionomin tutkinto-ohjelma
Kaipia, Sami Oskari Tapio
Kivistö, Henna Sofia
Lappalainen, Minerva Julia

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma
Jäppinen, Juho Ilmari
Karttunen, Erkki Joonas Henrik

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma
Jaakkola, Eero Oskari
Kuoppa, Minna Marika
Pakarinen, Juuso Johannes
Rissanen, Topi Akusti

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma
Seppänen, Miika Juhani

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:


Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma
Kauppi, Juho Kustaa

Master's Degree Programme in Educational Leadership
Kemppainen, Minna Sisko Maarit

Master's Degree Programme in International Business Management
Kajasrinne, Jani Petteri

Talotekniikan ylempi tutkinto-ohjelma
Ruohonen, Kaisa Karoliina

Kuva: Essi Kannelkoski