Tiedote

TAMKista 19.12.2019 valmistuneet

Ruusut_Anna Vättö
TAMKista valmistui 19.12.2019 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

AMK-tutkinnot  

 

Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma    

Turunen Juuso Toivo Teppo
Viitanen Matti Tapio

Auto- ja kuljetustekniikan tutkinto-ohjelma 
   
Kivistö Panu Juhani

Bachelor's Degree Programme in International Business

Dreier Leila
Falck Nora-Emilia
Huynh Ngoc Thuy
Korkea-aho Eveliina Maaret
Lima Cardoso De Brito Renata Ligia
Nguyen Thi Dao Vien
Perez Zamora Mariana
Salo Julius Joakim
Sasaki Ryoko
Vuorihuhta Jere Johannes

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts    

Kamaletdinova Diana

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma  
 
Hietalahti Riikka Sofia
Hoikka Jenny Maria
Hänninen Tiina Susanna
Ilomäki Tiia Tuulikki
Kallio Laura Elina Kristiina
Kauppinen Peppi Elina
Koivisto Kati Johanna
Kukkasniemi Mira Marita
Kuparinen Taru Kristiina
Lahtinen Hanna Maaria
Laine Matti Esko Tapio
Latvakoski Nella Karoliina
Liljeberg Kaisu-Leena
Malinen Milla Kristiina
Mustonen Anni Vilhelmina
Pihkola Jenna Karoliina
Pitkänen Taru Maaria Helena
Pyykkönen Vilma Elviira
Rajamäki Susanna Maria
Ranta Milla Sofia
Rauhalammi Hilla Riikka Johanna
Ronkainen Krista Tuulia
Saaranluoma Tiia Maria
Savola Noora Kristiina
Sillanpää Emmi Liina Helinä
Sinisaari Heli Maaria
Särkkä Anna Elina
Virolainen Minttu Karoliina

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma
  
 
Junnikkala Juha-Pekka
Peng Kaichen
Seppälä Juuso Matias
Uusitalo Elias Matti Valtteri

Degree Programme in Media
    

Nevala Titta Anneli

Fysioterapeutin tutkinto-ohjelma    

Aalto Miika Juhani
Asumalahti Aleksi Artturi
Benjamin Antony Abraham
Filppula Anniina Mirjami
Hakala Matti Antti Sakari
Halminen Eeva-Maria Kristiina
Hurskainen Maija Tellervo
Hynynen Lilja Maria
Hyvärinen Iiro Otto Aleksi
Hämäläinen Janne Aaron Juhani
Jaakkola Elisa Hannele
Jaatsi Maiju Katariina
Koskinen Miia Helena
Kostamo Iina Claudia
Kukkonen Eeva Inkeri
Kylmäkorpi Minna Annika
Lahnakoski Julia Karoliina
Lammivaara Anna Leena
Lehtosaari Tatu Daniel
Mannonen Samuli
Marttila Juuso
Mäkitalo Mari Eveliina
Peltola Anna Maria
Pilvola  Lauri Juhani
Pinkkilä Viivi Elina
Pirhonen Iina Anna Eerika
Rajala Martti-Mikael Ensio
Rauhala Juha Mikael
Salmela Reetta Marjukka
Saloniemi Sini Milja-Liisa
Siippainen Emma Maria Kristiina
Tuominen Johannes Tapani
Uskali Ilari Aleksis
Vainiomäki Lauri Markus
Virtanen  Aku Vili Juhani
Vormisto Alma Henriikka
Överlund  Maria Kristina

Hoitotyön tutkinto-ohjelma 
   
Pellikka Anu Inkeri

Hotelli- ja ravintola-ala    

Korpi Jyri Johannes
Kallio Veera Eveliina

Kone- ja tuotantotekniikan tutkinto-ohjelma    

Huotari Jari Tapio
Myllymaa Riku Mikael
Tammisto Arttu Iivari
Värelä  Niklas Santeri

Konetekniikan tutkinto-ohjelma
    

Haapaniemi Katja Tuulikki
Hietaranta Matti Eino Juhani
Kaasalainen Jarmo Kalervo
Kujanpää Mikko Juhani
Nurminen Valtteri Mikael
Pirttimäki Tomi Juhani
Salonen Teemu Antero
Viljakka Riku Teemu Johannes

Kätilön tutkinto-ohjelma  
 
Ferreira Satu Marjukka
Ikonen Sanna Anniina
Rantala Viivi Lilian

Liiketalouden tutkinto-ohjelma 
   
Ahokas Heidi Kristiina
Ahonen Heini Ida Katriina
Björkskog Tiina Kaarina
Ekmark Pinja-Maaria Johanna
Gröndahl Riku Oskari
Halonen Veronika Arma Jakobina
Hautala Veera Aliisa
Ilvonen Lauri Santeri
Järvinen Laura Marjut
Järvinen Noora Emilia
Kaatranen Miikka Veli Eemeli
Kokkonen  Riikka Kiia Maria
Korhonen Emmi Julia
Kronberg Minna Hellevi
Lahti Jaakko Johannes
Latvala Vesa-Pekka Johannes
Laurila Tiia Eveliina
Lehtonen  Anu Sanna Tuulikki
Lindeqvist Pia Anneli
Lohtander Satu Maarit
Makkonen Iida Hilma Mirjami
Mäkikyrö Alina Sylvia
Paulamäki Taina Kyllikki
Pöyhönen Tuija Kaarina
Rajala Aino Elviira
Rajamäki Juha Paavo Aleksi
Rauma Julia Petra Eveliina
Ruuskanen Gun Marina
Rämö Tanja Emilia
Salminen Emmi Liisa Eleonoora
Salo Sakari Ensio
Tikka Aukusti Samuli
Walta Anssi Johannes
Vihervä Essi Kristiina
Villiruusu Jaana Aulikki

Media-alan tutkinto-ohjelma  
 

Heinonen Henna Maria
Kirkhope Samuel Nicholas
Kojo Anna-Kaisa
Lehtonen Roosa Julia
Pellonpää Vilma Loviisa
Taalikka Aaron Santeri Paavo

Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko
    
Martikainen Karl Julius

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi    

Tulla-Koskela Sara Elina

Palvelujen tuottamisen ja johtamisen tutkinto-ohjelma  
 
Raunimaa Johanna Eeva Kaarina

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma 

Ahvenainen Juuso Pentti
Aimia Eveliina Satu Maaria
Bister Tiia Karoliina
Halonen Emma
Hirsivuori Aku-Ville Valtteri
Hyttinen Iiri Anniina
Jaakola Jarkko Ilari
Junnila Marita Hannele
Karppinen Krista Anniina
Kauhanen Maiju Sofia
Kivelä Katariina Sofia
Kolkkanen Marita Hellevi
Kortetjärvi Jenni Ilona
Kyllinen Minna Marja Irene
Lindqvist Mikaela Rosa-Maria
Lindroos Outi Maria
Lintilä Piia Pauliina Päivikki
Pitkänen Salla Siiri
Rekola Mira Teresa
Rämäkkö Lottaliisa
Räsänen Emmi Sisko Aliisa
Salonen Saara Mirjami
Salonen Riku Antero
Seger Piko Lassi Ilmari
Suojanen Noora Eveliina
Suppula Karita Adele
Syvänen Laura Johanna
Uokkola Nora Emilia
Uotila Mona Maria
Viitala Reetta Anneli
Virta Anette Kristiina
Virtanen Kristian Hannu

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma
    
Ala-Rantala Teemu Olavi
Harju Ismo Tapani
Hänninen Teemu Petteri
Jokinen Heini Tellervo
Kankkunen Ville Timonpoika
Karala Petteri Miika Kristian
Kerola Sanna Päivikki
Laakso Niko Aleksi
Nummi Toni Jukka Antero
Satamo Jarkko Juhani
Stenvik Karoliina Maria
Taka-Prami Max Henrik
Tuohiniitty Minna-Riikka

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma 
   
Hämäläinen Mari Hannele
Inkinen Marko Lauri Mikael
Isokääntä  Antti Jarkko Juhani
Kirvesmäki Sasu Petteri
Laine Arttu Toivo Ilmari
Laine Toni Tapani
Lehto Jenni Maria Justiina
Majava  Aleksi Iivari
Mäkelä Ati Jari Antero
Paasonen  Henri Veli Juhani
Pakarinen Mikael Eero Aleksi
Paloluoma Jere Juhani
Palonen Kari Markus
Pousi Konsta Topi Kasperi
Puttonen Mika Kristian
Rintala Mervi Sini Tuulia
Salminen Miika Matias
Salo Joona Mikael
Valjakka Antti Miikkael
Välimaa  Ville Juhani

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma 
   
Kaarto Salli Maria
Peltola Saara Aliisa
Ruuti Juhani Timo Axel
Ylinen Anni Agda Orvokki

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma    

Fihlman Milja Ellida
Hepomäki Henna Akuliina
Hietala Tiia Teresa
Ilmonen Petri Markus
Janhonen Pihla Suvi-Tuulia
Karjalainen Onni Tatu Johannes
Kiviranta Tuuli-Maaria Katariina
Kondin Iida Elina
Koskela Heikki Mikael
Kosunen Mika Samuli
Kovanen  Terhi Thyra Maria
Kyppö Aino Matilda
Lamberg Maija Jemina Alexandra
Leino  Kirsi Marjukka
Murtola  Anna Emilia
Mäkelä Jenna Emilia
Määttä Jonna Elina
Nokelainen Elina Maria Anneli
Paananen  Emmi Johanna
Pylkkänen Milla Henriikka
Rantanen Simo Konsta
Ruusu Heidi Mirjam
Salmi Pinja Sofia
Salonen Janina Marianna
Salonen Hanna Karoliina
Salonen Emilia Hanne Maria
Seppälä Jere Juhani
Sihvo Jenni Julia
Sillanpää Pauliina Sofia
Soro Anna Sofia
Taatila Linda Marianna
Tuominen Milja Annikki
Turkki Jyri Lasse Petteri
Ulvila Kukka-Maaria Talvikki
Urpelainen Anne Liisa Maria
Vanhala Netta Helene
Voutilainen Iiro Tapani

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma    

Aalto Roosa Emilia
Ahonen Lisa Jessica
Asukas Noora Marie
Bushara Gisma
Einola  Akseli Mikael
Haapalinna Ronja Elli Anneli
Haaranoja Janica Anniina
Haasiatarha Jonna Anneli
Hakala Minna Marika
Hakamäki Taiga Katariina
Hautala Sandra Minttu-Maaria
Heinonen Belinda
Heiskanen Annukka Aino Maria
Hietanen Noora Pauliina
Huittinen Johanna Tuulikki
Huuskonen Heidi Marjukka
Hyvärinen  Päivi Marianne
Hyytinen Anselmi Elias
Härkönen Elina Pauliina
Jalonen Kati Terttu Tuulia
Jokinen Nina Maaret
Jokirinta Sanna Maria
Kamunen Heikki Sakari Taavetti
Kangasaho Leevi Samuel
Kankaanpää  Henna Mikaela
Kivioja Annika Eveliina
Korpunen Katriina Maria Karoliina
Koskiaho Sirkka Kaarina
Kuikka Henna Annika
Kujansuu Riikka Johanna
Kuosmanen Suvi Sanni-Sofia
Kuukasjärvi Laura Tyyne Vilhelmiina
Kuula Anniina Ida Sofia
Kuusela Taru Marianne
Lahti Riina Anniina
Lahtinen Jenni Anniina
Laitinen Elena Maria
Leinonen Tyyni Tuisku-Tuulia
Leivo Tiia Pauliina
Liimatainen Eve Mira Amanda
Linjama Essi Aliisa Wilhelmiina
Malinen Anni Riina
Manerus Sani Sofia
Mäkelä Jenni Orvokki
Määttä Satu Milla Eveliina
Naumanen Nelli Tytti Maria
Nevala Vilma Karoliina
Niemelä Teija Tuulia
Nikander Henri Kalevi
Niskanen Tanja Maria
Nurmi Siina Kaarina Serafia
Ojala Janina Emilia
Paananen Annina Tilda Maria
Pajusuo Emmi Lyydia
Pakarinen Ella Sofia
Partanen Ronja Oona Sofia
Perttunen Helga Augusta
Piuva Fanny Maria Elisabet
Plym Janne Otto Juhani
Poikonen Alina Iida Maria
Polvi  Pauliina Eini Elina
Porola Noora Helena
Pulkkinen Tiia Netta Maria
Rajanti Minttu-Maria
Ranki Aurora Ida Maria
Rantamäki Leo Visa Antero
Ratilainen Teija Johanna
Rinne Nea-Alisa Kaarina
Rintee Riikka-Maria Josefiina
Risku Hanna Katariina
Rompasaari Arttu Johannes
Runila Maija Eveliina
Ruottu Anna Liina Matilda
Saarikalle Samuli Antti
Salminen Veera Matilda
Setälä Sara Tuulia
Sievänen Tiia Maria
Siik Ida-Maria Heleena
Sillanpää Milja Maria
Sjöberg Susanna Marjatta
Soismaa Tiia Marianne
Strömberg Jonna Anniina
Syvänen Wendy Vilhelmiina
Säilä Anna Pauliina
Söderlund Lotta Kristiina
Tervonen Laura Elsa Emilia
Tolonen Heli Hanna Maria
Tomunen Noora Julia
Vainionpää Niina Marianne
Valio Oona Aleksandra
Vanhatalo Mikko Unto Ilmari
Vihola Heli Eeva Pauliina
Virtanen Juuli-Anna Aleksandra
Virtapohja Veronika Eveliina
Vuorela Tarja Tellervo
Välilehto Suvi Tuuli Marianne
Vääräkangas  Akseli Vihtori
Ylönen Hanna Maria Henriette
Zetterman Sofia Ida Maria
Äijälä Emilia Elli-Noora

Sosionomin tutkinto-ohjelma 
   
Aro Emilia Elisabeth
Hakala Taru Maaret
Hiltunen Joni-Santeri Marko
Hyvärinen Aino Riikka Tuulevi
Jäminki  Samu Jaakko Jalmari
Kulmala Henna Marjatta
Laakso Niina Pia Kristiina
Liikanen Niina Anneli Birgitta
Mäkelä Maija Karoliina
Nurmi Neea Annu-Julia
Nurmi Sanna Katriina
Paakkunainen Mikaela Hannele
Palomaa Kaisa Pauliina
Parviainen Anni Adaleena Talvikki
Peltonen Tiiu Mila Jenniina
Ruuska Anna Elina
Salejärvi Sini Tuulia
Träskbäck Sanna Elina
Vaittinen Tommi Jani Untamo
Vartiainen Linda Emilia
Weiler Nina Kaisa

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma 

Ahonen Jerri Aleksanteri
Flink Sami Kalevi
Honkaniemi Casper Jyri Sebastian
Iikkanen Jimi Henry Mikael
Kallio Eetu Sakari
Kemppainen Suvi Piritta
Kulma-Bremer Kati Kyllikki
Kärenaho Pauli Antero
Lehtimäki Mika Markus
Nord Esa Antero
Pirttimäki Lauri Tapani
Rauti Antti Juhani
Riutta Henri Mikael
Savolainen Titta Ira Jasmin
Tagel Karel Johannes
Uusitalo Tina Kaarina
Vikström Kalle Paavo
Vormisto Mika Kristian

Yrittäjyyden ja tiimijohtamisen tutkinto-ohjelma  
 

Avotie Oskari Joel
Bieck Jani Daniel
Eskelinen  Jesse Topias
Haapamäki Eeva Tellervo
Haara Henna Tuulia
Hong Cong Mui
Kamppuri Eetu Santeri
Kautto Samuel Mikonpoika
Keisala Titta Lenita
Kivialho Linda Aurora
Koljonen Jaakko Esa Kristian
Koskiniemi Emilia Lempi Maria
Laakkonen Aleksi Mikael
Laaksonen Nuppu Jasmiina
Latosaari Toni Mikael
Lempinen Jyri Sakari
Linkola Konsta Olavi
Murto Marianne Elise
Myöhänen Timo Henrik
Niemi Jesse Arttu Tapio
Peräinen Jenni Karoliina
Pohjoisvirta Olli Antero
Roivas Henri Anton
Räsänen Mona Selina
Sipilä Evianna Sylvia
Tuominen Marika Juliaana
Vitikainen Arttu Juho Tapani
Välimäki Maria Tuulia


    

Ylemmät AMK-tutkinnot   

 

Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma  

Kollanen Marjo Anneli
Piispanen  Niina Emilia
Tamminen Paula Kaarina

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma 
   
Nurminen Jussi Pekka

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma    

Aalto Hilla Hannele
Andrésen Anu Johanna
Hartvik Niina Marjukka
Heinänen Sari Kristiina
Helin Anna Kaisa Eveliina
Jokiranta Marika Hannele
Koskela Kristiina Maria
Koskinen Suvi Maria
Lehtimäki Susanna Virpi Tuulia
Lehtimäki Teija Maarit Irmeli
Lindholm Erika Linnea Maria
Nuora Tiina Kaarina
Pitkänen Tiina Maaria
Puttonen Niina Marjaana
Rastas Taina Elina
Rosendahl Tanja Tuulia
Svensk Anu Orvokki
Toivonen Tanja Tiitta Inkeri
Vuorio Lumi Camilla

Master's Degree in Information Technology
    

Shehu Saliu Ibrahim

Master's Degree Programme in Educational Leadership  

Kisic Drago Nicolas
Penny Thomas Alfred Jorge
Tajti Barbara

Master's Degree Programme in International Business Management 
   
Bidarkote Keshavamurthy Sushma
Duray Alexander
Kilpijärvi Elina Iida Kristiina
Mäkinen Tommi Antero
Natarajan Jayapritha
Niiniharju Eero Mikko Juhani
Ojansivu Juudit Ilona
Ranki Minni Helena
Tanim Md Moniruzzaman

Master's Degree Programme in Screenwriting 
   

Ackerman Anna Sofia
Hyppönen Laura
Turunen Timo Markus

Musiikin ylempi tutkinto-ohjelma    

Aro-Heinilä Tiina-Kaisa
Isola Laura Kanerva
Jykelä Suvi Emilia
Kuusisto Sanna Maria
Peräinen Maria Johanna

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma 
 
 
Ahjoniemi Minna Helena
Ahonen Sanna Kaisa
Hirvonen Vilma Sofia
Häkli-Mustonen Teija Johanna
Hänninen Jenni Emilia
Isaksson Janette Maria
Kemppainen Anne Marjut
Koli Annika Marianne
Mäyränpää Johanna Maarit
Nurminen Jutta Marjaana
Pirttikoski Johanna Maria
Reijonen Liisa Tuulikki
Riski Maria Sofia
Ruohomäki  Eeve-Carita
Santala Tiina Eeva Maria
Vuorinen Maija Helena
Vähärautio Iida Noora Kristiina

Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma
    
Aarnio Henna Maria
Huhtiniemi Katja-Pauliina
Hänninen Taru Elise
Koskinen Päivikki Emilia
Lappi Piia Kristiina
Noukka Terhi Hannele
Pihkoluoma Paula Elina
Vainio-Oja Taru-Riitta Ilona
Viitanen  Marjo Irene
Virtanen Riikka Kaarina

Talotekniikan ylempi tutkinto-ohjelma    

Jykelä Mikko Antero

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma    

Heinonen Olli Tapio

Yrittäjyyden ylempi tutkinto-ohjelma  
 
Aronen Susanna Marika Tuulikki
Vuorenmaa Johanna Karoliina
Ylikoski Jenna Katariina

 

Kuva: Anna Vättö