TAMKista 17.12.2021 valmistuneet
Valmistuvia onnitellaan videon välityksellä 17.12.2021 klo 10. Voit seurata lähetystä TAMKin YouTube-kanavalla tästä linkistä.
Ammattikorkeakoulututkinnot
Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma
Erämaa, Niko
Bachelor's Degree Programme in International Business
Bourdy, Théo
Daniel, Tao
Estrina, Valeriia
Hagemeier, Nora
Istolainen, Teemu
Kahlun, Timur
Liukkonen, Arttu
Niinimaa, Maria
Nuolioja, Valtteri
Puputti, Petra
Reijonen, Jenni
Bachelor's Degree Programme in Media and Arts
Chung, Soyoung
Gurung, Sameer
Värri, Anna
Bachelor's Degree Programme in Nursing
Demkovska, Nataliya
Kujala, Jenni
Malackanicová, Bianka
Ogunbayo, Abidemi
Olaniyi, Mary
Thomson, Sofia
Winch, Paula
Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma
Fabrin, Milla
Gebreil, Jasmin
Grönlund, Veera-Eveliina
Hallenberg, Henna
Havimäki, Milla
Honkakunnas, Anni-Liina
Kauppinen, Aapo
Koskenniska-Roth, Kirsi
Lampi, Heta
Lampinen, Laura
Landén, Katri
Leppäkorpi, Henriikka
Mäkeläinen, Outi
Mäki, Sini
Mäkinen, Oona
Mäkiniemi, Anni
Pitkänen, Virpi
Rantamäki, Sonja
Raunila, Elisa
Remes, Jutta
Ruusiala, Noora
Setälä, Janna
Soinila, Jessica
Syrén, Petri
Uppgård, Alina
Virtanen, Heidi-Marja
Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma
Hakala, Paavali
Kivioja, Mari
Lehtorinne, Petteri
Oksanen, Aki
Degree Programme in Energy and Environmental Engineering
Amiri-Moghal, Naheed
Fysioterapeutin tutkinto-ohjelma
Arminen, Sonja
Arsiola, Kiia
Hartlin, Kirsi
Hauta-aho, Veera
Heino, Anni
Hölli, Mirka
Ikineva, Sofia
Immonen, Annika
Ketola, Janika
Korhonen, Henri
Koskinen, Matias
Koukku, Heidi
Kreekka, Petra
Laakso, Noora
Leivo, Oona
Lindfors, Risto
Luhtasaari, Niina
Lukkarinen, Sofia
Mikkolainen, Hanna
Mustakangas, Minna
Niskanen, Anna
Närjänen, Laura
Oinonen, Tiina
Ojanen, Juulia
Pekkola, Laura
Penttinen, Olga
Peritalo, Iina
Pietilä, Sanni
Rikkonen, Riku
Rinne, Sanna
Saariaho, Jussi
Saarimäki, Veera
Saarinen, Mimmi
Tammela, Ninni
Vauhkonen, Samuli
Vilmunen, Erika
Vornanen, Veera
Voutila, Janika
Zins, Neea
Konetekniikan tutkinto-ohjelma
Aittokangas, Timo
Eronen, Tuomas
Hakanen, Tuomas
Heinonen, Joni
Hildén, Juho
Mikkonen, Heidi
Pajumäki, Olli
Seppälä, Jonna
Toivo, Eerik
Wargh, Robert
Kätilön tutkinto-ohjelma
Ahola, Heidi
Hirvelä, Katariina
Rita, Jenna
Routtu, Johanna
Saarela, Roosa
Shapcott, Raakel
Tuikka, Emmi
Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma
Häkli, Teemu
Mutanen, Maiju
Liiketalouden tutkinto-ohjelma
Alapiha, Jukka
Arminen, Joona
Haikka, Minna
Hietanen, Essi
Jokinen, Janne
Laaksonen, Linda
Lehto, Camilla
Liias, Roosa
Lindfors, Emmi
Matinniemi, Jan
Mettiäinen, Tuure
Mikkola, Krista
Niininen, Pyry
Ovaskainen, Jasmin
Patteri, Anniina
Pihkala, Sanna
Pommelin, Juho
Rekola, Nicklas
Samula, Pinja
Tamminen, Jari
Vesala, Jasmin
Virta, Pietari
Vuohtoniemi, Arla
Media-alan tutkinto-ohjelma
Hurskainen, Senni
Hypén, Arttu
Laukkanen, Maiju
Mikkola, Nea
Mäkinen, Satu
Norha, Riikka
Sarin, Sanni
Sundelin, Saara
Vaattovaara, Mikko
Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi
Halinen, Roosa
Hoefft, Ida
Jyllilä, Sanni
Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma
Barkar, Ella
Bifraden, Kristiina
Heinänen, Helmi
Kaikkonen, Lotta
Kallas, Emilia
Kalliomäki, Heidi
Kumpulainen, Nella
Lahtinen, Henna
Lintula, Tiina
Marjamäki, Jenni
Mäkelä, Marikki
Olli, Anna
Pulkki, Suvi
Qorri, Linda
Ryödi, Noora
Seppälä, Johanna
Simukka, Artturi
Stepanova, Tarja-Katariina
Svärd, Riikka
Tiirikainen, Henna
Tuomivirta, Anniina
Villanen, Suvi
Virta, Emmi
Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma
Kaitajoki, Elina
Oksanen, Teemu
Virtanen, Vesa
Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma
Hokkanen, Lauri
Koskela, Annika
Lamminen, Jari
Mustalahti, Niko
Mäki, Aleksi
Pitkänen, Eetu
Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma
Karhula, Laura
Viitanen, Anu
Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma
Kumari, Marie
Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma
Kallio, Heidi
Karkulahti, Ella
Kolari, Mikael
Lahti, Juulia
Lahti, Sanna
Lehto, Katariina
Liesharju, Henna
Määttä, Emmi-Noora
Niemenmaa, Miia
Perälä, Hanna
Rantanen, Antti
Rantanen, Jaakko
Salasaari, Maria
Sinkkonen, Sinna
Teittinen, Elena
Uusitalo, Viivi
Vuorio, Joonas
Åhman, Robert
Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma
Ahdesmäki, Annika
Ahinko, Roosa
Annala, Sara
Anttila, Joanna
Doreste Niemi, Tomás
Ehtonen, Saila
Eskola, Satu
Granqvist, Pauliina
Gustafsson, Neea
Haanpää, Henna
Hakanen, Sanna
Heikkilä, Kati
Heiskanen, Elsa
Hietanen, Noora
Hilden, Maija
Hämäläinen, Marjo
Iisakka, Riikka
Ilonen, Julia
Iso-Mustajärvi, Sanna
Joro, Jani-Petteri
Joutsenvirta, Salli
Järvinen, Tero
Kaipainen, Oona
Keckman, Essi
Keskilammi, Elina
Kingelin, Jasmin
Korhonen, Paula
Korjus, Tiia
Korpela, Maija
Koskinen, Eveliina
Kuchina, Victoria
Kuja-Penttilä, Nelli-Lotta
Kukkola, Natalja
Kukkonen, Arja
Kumpulainen, Alina
Kytölehto, Iita
Kölhi, Sampsa
Lampinen, Sanni
Lepistö, Iiris
Lunden, Susanna
Lähdetkorpi, Eveliina
Löytty, Tero
Löytynoja, Salla
Maijala, Oona
Malmila, Saija
Manninen, Mariina
Mikkonen, Minttu
Mäenpää, Sofia
Nylander, Kati
Nyström, Henna
Oja, Enel-Helis
Otava, Marianne
Pajunoja, Elise
Pellikka, Sanni
Pelto, Aleksi
Peltoniemi, Janina
Perera, Julia
Perkiömäki, Saara
Pummila, Martta
Pyykönen, Vilhelmiina
Rauhala, Tytti
Riikonen, Linda
Saarva, Taavi
Salminen, Linda
Salminen, Siiri
Sandelin, Sara
Santaharju, Maria
Santala, Tarja
Shemeikka, Susanna
Siivola, Saaga
Sippola, Johanna
Sokura, Suvi
Suokko, Satu
Tervamo, Netta
Tulijoutsi, Elina
Turpeinen Ella
Vakkila, Laura
Viitamäki, Susanna
Viljamaa, Jenni
Virtala, Oona
Vornanen, Essi
Vänskä, Karoliina
Wójcik, Nelli
Örmark, Tom
Örn, Samu
Sosionomin tutkinto-ohjelma
Ahjoharju, Kia
Hatakka, Eila
Heiskanen, Amanda
Huhtanen, Emmi
Kari, Johanna
Knuutinen, Tero
Koivisto, Jaanika
Lehminiemi, Veera
Louhivaara, Minna
Mäkinen, Sanna
Nisula, Laura
Näsiaho, Jenni
Peltola, Karita
Pohjola, Sanna
Puranen, Iida
Raatikainen, Sari
Raiskio, Essi
Rantala, Netta
Ryhänen, Juulia
Seppänen, Minja
Seppänen, Noora
Silván, Nelli
Valtonen, Maria
Väinölä, Saara
Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma
Dorn, Heli
Kurhela, Jiri
Mäkelä, Ville
Pentti, Janne
Salonen, Lauri
Toivainen, Antton
Toivonen, Ilari
Äijälä, Tomi
Talotekniikan tutkinto-ohjelma
Illman, Henri
Korhonen, Tomas
Ruhanen, Roope
Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma
Hyvärinen, Venla
Toivonen, Merja
Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma
Kopsa, Sara
Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma
Halsinaho, Laura
Kaasalainen, Antti
Kanerva, Laura
Kauhanen, Miko
Latva-Kyyny, Lauri
Mettälä, Joni
Ortiz Bianco, Gonzalo
Peltola, Antti
Toivanen, Juuso
Tuominen, Hanna
Tynjälä, Saku
Törmä, Severi
Yli-Hukkala, Aatu
Yrittäjyyden ja tiimijohtamisen tutkinto-ohjelma
Asunta, Arttu
Ekholm, Esa
Eloranta, Antti
Hautamäki, Jimi
Hilli, Arttu
Hydén, Heidi
Hyytinen, Siiri
Keränen, Essi
Klimova, Irina
Kolari, Veli-Matti
Koskinen, Iida
Laaksonen, Ida
Lampinen, Aune
Lappalainen, Esa
Lundberg, Anna
Palonen, Marjut
Piiroinen, Rasmus
Pärssinen, Tiinu
Ryöppy, Toni
Saarelainen, Auri
Siljander, Aaron
Suni, Alina
Taivalsalmi, Aaron
Tiirola, Säde
Tirkkonen, Jenna
Westerberg, Atte
Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot
Automaatioteknologian ylempi tutkinto-ohjelma
Hyvärinen, Reeti
Nieminen, Vesa
Dataosaamisen ja tekoälyn ylempi tutkinto-ohjelma
Kekki, Nita
Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma
Toivanen, Heidi
Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Wikblad Matero, Sanna
Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma
Backman, Jaana
Hakala, Tiina
Hirvi, Saija
Huhtala, Satu
Jusula, Anna
Korhonen, Milla
Korte, Johanna
Kujanpää, Iina
Lehto, Tiia
Lindholm, Taina
Pätiälä, Hanna
Ritola, Jenni
Saunamäki, Anu
Soppa, Kirsi
Tuomela, Sanna
Vilppula, Eero
Virtanen, Anni
Master's Degree Programme in Educational Leadership
Kovalainen, Niina
Master's Degree Programme in International Business Management
Barai, Rana
Döbert, Timo
Hilden, Pinja
Luoma-aho, Emma
Länsimies, Antti
Robert, Malo
Salminen, Nina
Sjöroos, Nina
Tang, Zhifei
Weckman, Kaisa
Master's Degree Programme in Risk Management and Circular Economy
Aarnio, Jani
Master's Degree Programme in Risk Management
Anttonen, Riikka
Master's Degree Programme in Screenwriting
Brown, Anne
Mulari, Aila
Mediatuottamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Helminen, Anja
Laaksola, Hennariikka
Musiikin ylempi tutkinto-ohjelma
Degerman, Anna
Vuorinen, Julia
Rakentamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Lahdenniemi, Mikko
Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Reponen, Veera
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Ahola, Elina
Alapiha, Tuuli
Erkkilä, Paula
Hietaranta, Virpi
Hursti, Marjo
Hyyrönmäki, Katariina
Isoniemi, Sallamaari
Jokela, Eeva
Karkulahti, Ulla
Kulmala, Sari
Lahti, Susanna
Laine, Iina
Lamberg, Jenna
Luosmala, Marika
Luurila, Johanna
Ollikainen, Laura
Peltoniemi, Hanna
Pirttiniemi, Jasmina
Pruuki, Elina
Rantanen, Pia
Raunio, Piritta
Renko, Heli
Saarinen, Karoliina
Salminen, Tanja
Salminiemi, Anni
Scheweleff, Mari
Tilvis-Korhonen, Sari
Turunen, Taija
Vanhatalo, Anne
Vihervä, Katja
Vuori, Annastiina
Välimaa, Soile
Ylinen, Sari
Sosiaalialan erityisasiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma
Jahnukainen, Heli
Saarela, Jenni
Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma
Mäkikauppila, Kirsi
Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Havukainen, Heikki
Terveyden edistämisen ylempi tutkinto-ohjelma
Anttonen, Sanna
Halonen, Sanna
Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Ranta, Nina
Tervo, Juho