Tiedote

TAMKista 17.12.2020 valmistuneet

Ruusut_Anna Vättö
TAMKista valmistui 17.12.2020 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla: ammattikorkeakoulututkinnon ja ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittaneet. Lämpimät onnittelut teille kaikille! Videotervehdys valmistuneille löytyy korkeakouluyhteisömme YouTube-kanavalta.

Katso tästä videotervehdys valmistuneille 17.12.2020

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma

Laakso, Tuukka Mikael
Mäkinen, Antti Henrik
Onttonen, Roope Mikael
Pyörny, Arttu Juhani
Siirilä, Saku Jaakko Elias

Bachelor's Degree Programme in International Business


Bazorova, Aleksandra
Hietanen, Neea Miira Emilia
Luna Sanchez, Pedro Edwin
Nguyen, Xuan Thao Uyen
Nikkola, Elina Marianne
Nousiainen, Niina Helena
Pihko, Emmi Ilona
Sissala, Monica H
Susanszki, Bettina
Viktorov, Donat
Virta, Vili-Valeri

Bachelor's Degree Programme in Media and Arts

Immonen, Mitja Eerik Anttoni
Pirkuliyeva, Liya
Rodrigues Da Silva Neto, Antonio

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma

Ahonen, Maija Mari Anne
Elo, Eveliina Rosa Henriikka
Forsblom, Saana Erika
Heikkonen, Pinja Kristiina
Helenius, Aino Elli-Noora Maria
Hirvonen, Siiri Johanna
Kakko, Otso Vilpertti
Kankaanpää, Markus Pentti
Kankaanpää, Milla Jemina
Nevala, Joni Markus
Niemi, Tiia Emilia
Oksa, Maria Terttu Margareta
Orimus, Katariina Sofia
Pelliniemi, Janita Johanna
Peltomäki, Minttu Marjaana
Perälä, Nina Emilia
Pokela, Kaisa-Mari Anniina
Pudas, Juuni Sinikka
Ranta, Janika Laura Marianne
Rutanen, Johanna Moona Marika
Soininen, Juho Tapio
Sointu, Tanja Ilona Lilieta
Trei, Lily-Marleen
Tukonen Pala, Laura
Vasko, Oona Maria

Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma

Haakana, Mika Johannes
Venäläinen, Siiri Inari

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Algayal, Ammar
Phung, Tri Anh
Quang, Van Ha

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma

Huotari, Jenna Marjut

Fysioterapeutin tutkinto-ohjelma

Autio, Henna Katariina
Heikkinen, Anu Eveliina
Heiskanen, Selene Serafiina
Helander, Sanni Helena Katariina
Hoipo, Valto Viljami
Iivonen, Riikka Tiilea
Koivisto, Sari Susanna
Koivuniemi, Sonja Karoliina
Korhonen, Olli-Pekka Kristian
Koskinen, Mari Aino Amanda
Kossi, Konsta Aukusti
Kranni, Nea Katariina
Lehtomäki, Joonas Petteri
Leppänen, Milla Marianne
Levä, Akseli Onni Eemil
Levänen, Tatu Mikael
Linjamäki, Elli Milja Maria
Mahkonen, Marko Kalevi
Mali, Ilona Anni Marjukka
Malmi, Minttu Katriina
Meriö, Matilda Aleksandra
Mutanen, Piritta Hannele
Pahkamäki, Janni Julia
Pehkonen, Janessa Juulia
Ranta, Satu Jing Susanna
Rauhala, Reetta Emilia
Rihkanen, Annika Eveliina
Riikonen, Heidi Susanna
Rikkonen, Emma Annika
Sainiola, Kim Kauko Kristian
Sallinen, Anu Karoliina
Salminen, Anni Sofia
Savela, Riika Katriina
Seppänen, Meri Margaret-Gray
Suomalainen, Minna Liisa
Tolvanen, Tuukka Verneri
Viinikainen, Saara Anneli
Viitanen, Fanni Maria
Vuorenmaa, Elina Katariina
Yli-Karro, Kirsi Marjatta
Ylitalo, Susanna Juulia

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Harjanne, Ville-Jalmari
Hämylä, Martti Kalle Viljami
Ingreus, Iiro Elmeri
Jokela, Reija Marita
Keto, Jani Elias
Koski, Tommi Jaakko Olavi
Kurri, Tomi Juhani
Kuusisto, Pekka Anselmi
Lakela, Kari-Pekka Tapio
Luoma, Joonas Petteri
Mikkola, Ronja Ida Eveliina
Suoniemi, Ari-Samuli Kalevi
Taskinen, Roope Pekka Emil
Turunen, Marko Seppo Antero
Vainio, Henrik Kimmo Oskari
Valkama, Toni Oskari

Kätilön tutkinto-ohjelma

Ahola, Emmi Aleksandra
Alvarez, Miranna Nora Lydia
Kakkonen, Essi Maria Pauliina
Markkanen, Elina Aurora
Nieminen, Meri Tuulia
Nurkka, Heidi Katri Maria
Raitoo, Taru Katariina
Rautiainen, Minna Kristiina
Siltala, Riikka Eveliina

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Aalto, Aleksi Juhani
Avramenko, Polina
Hallila, Petra Annika
Heikkilä, Iida-Maria Matilda
Heikkinen, Hanna Liisa
Heinonen, Heli Irmeli
Hentilä, Petteri Jeremias
Huhtinen, Pauli Tapio
Hurskainen, Elias Juhani
Hämäläinen, Tommi Aleksi
Härkönen, Jenna Janika
Inkala, Iida Anita
Kontti, Maija Henna Katariina
Laakso, Toni Antti Sakari
Parhiala, Annasofia
Sainio, Sanni Sofia
Sintonen, Aliisa Aino Maria
Toivio, Jenny Juulia
Vanhakylä, Henna Kristiina
Vastamäki, Vilma Maria
Vatjus, Iiris Karoliina
Vienamo, Senja Tuulikki
Viinamäki, Maria Liisa
Vikman, Susanna Maaria
Villanen, Sini Vivian

Media-alan tutkinto-ohjelma

Mukala, Rosa Aino Karoliina
Timonen, Nana Erika

Metsätalouden tutkinto-ohjelma

Laaja, Tom Erik

Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi

Dahlroos, Heini Anna Maria
Karinen, Tiitus Mikko
Luomi, Veera Amanda

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Hautamäki, Elina Tuulia
Hyytinen, Juha Tuomas Valtteri
Jokinen, Jonna Anneli
Kanniainen, Saana Maria Kristiina
Katajisto, Riikka Marjatta
Koski, Roosa Iida Emilia
Koskinen, Olli Artturi
Koskinen, Päivi Kaarina
Kuittinen, Jonna Elina
Kärki, Roosa Helena
Loponen, Elisa Tuulikki
Ojala, Elisa Miia-Maria
Paksuniemi, Marjut Anu Irmeli
Pohjalainen, Päivi Kristiina
Pyöriä, Katriina Eliisa
Rahikkala, Anna Tuulia
Saarinen, Karita Marjut
Silvasti, Essi Pauliina
Valtanen, Maris
Vuorela-Mattila, Jenni Heidi Sinikka

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma

Alavilo, Ilari Petteri
Haakana, Jarno Heikki Aleksi
Kortesniemi, Christian Juhani
Söderholm, Anniina Mikaela

Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma

Aaltonen, Ville Tapani
Andersson, Janne Kristian
Arvela, Eero Aleksis
Härkönen, Tiia Maria
Jokivalo, Pasi Antero
Juvonen, Julius Jaakko Santeri
Kivelä, Juho Vihtori
Lehmus, Jere Johannes
Myllymäki, Niko Kristian
Ojala, Jere Mikael
Pelkonen, Veikko Matias
Riikonen, Juho Markus
Rosvall, Miska Sakari
Räisänen, Mika Matias
Saari, Lassi Artturi

Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma

Khaikovitch, Iivari Joseph
Törmä, Senja Maaret

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma

Broholm, Åsa Erica
Hakkarainen, Sini Meri-Tuulia
Hanka, Maija Malviina
Helislahti, Riikka Katariina
Hirsimäki, Kaisa Karoliina
Hokkanen, Liinu Linnea
Honkanen, Lotta Vilhelmiina
Hyvönen, Jesse Aleksi Johannes
Järvinen, Sarianne Sofia
Kareikko, Annika Liisa Sofia
Kiho, Aleksi Antero
Korpisaari, Päivi Susanna
Kuivalainen, Antti Kalevi Johannes
Lempinen, Petra Tuulikki
Majuri, Kata Janika
Mäkelä, Mervi Elina
Mäkynen, Jannina Yaa-Bonsu
Niemelä, Iana
Penttinen, Veera Johanna
Pesonen, Ronja Ilona
Pihlajasaari, Petra Anniina
Pöysti, Meri-Maaria
Reinvall, Kati Anniina
Räisänen, Pinja Susanna
Siren, Noora Vilhelmiina
Suleva, Lauri Tapani
Suninen, Noora Emilia
Tapiola, Susanna Elina
Tuomi, Vera Mikaela
Virtanen, Antti Robert
Välimäki, Jenni Katariina

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Ahonen, Aino Wilhelmiina
Ahonen, Amanda Katariina
Alajuntti, Aino Maria
Alhonen, Anu Eveliina
Erkkilä, Paula Hannele
Friman, Henna Emilia
Gisselberg, Claudia Annabella
Grundström, Sanni Eveliina
Halonen, Heidi Marianna
Hautakangas, Mirjami Iida Orvokki
Jokiperä, Katri Maria
Järvensivu, Rosa-Maria
Kaikkonen, Jenni Maria
Kainulainen, Iida-Maria
Kalliorinne, Kiti Micaela
Karhunen, Iida Juulia
Kaukoranta, Alisa Sini Sofia
Kienokoski, Jenni Maria
Koivu, Susanna Maria
Koivuniemi, Jerry Patrik Sakari
Korhonen, Olga Irmeli
Kuittinen, Jasmin Fanny Maarit
Kuittinen, Juuli Maria
Könkö, Yasmin Anna-Sofia
Laakso, Saima Henriikka
Laitinen, Anna-Margit
Laitinen, Jenni Tuulia
Laponogova, Tanja
Lappalainen, Lauri Paavo Aleksi
Larres, Nina Marjut
Lehti, Amanda Katariina
Lehtonen, Anna-Kaisa Pauliina
Lehtonen, Janita Karoliina
Leppänen, Johanna Maaria
Mantere, Nea Maarit
Mattila, Ella Ida Juulia
Motalina, Kristina
Muurinen, Johanna Karoliina
Mäkelä, Anni Veera
Mäkinen, Hanna Helena
Mäntylä, Minna Emilia
Niskanen, Ninni Erika
Paananen, Hanna Kaisa
Palmroos, Amanda Meri Matilda
Peltonen, Leo Juhani
Peräsarka, Sini Minna
Pyykönen, Salla Elina
Päivärinta, Juho Veikko
Pärnänen, Susanne Katariina
Rajamäki, Elina Leena Susanna
Rauhamäki, Mirva Maria
Ruusu, Katariina Katri Julia
Saihovaara, Vera-Emilia
Sajama, Katri Maria
Sakko, Saara Eerika
Salminen, Noora Eveliina
Suomela, Johanna Katariina
Tahvanainen, Anni Emilia
Tapanainen, Jaana Maarit
Timlin, Venla Katariina
Tuikka, Miisa Kaija-Maria Kaarina
Tulimäki, Heidi Katariina
Tuuri, Sami Tapani
Uusi-Videnoja, Nea Maarit
Vilkki, Emma Helmi
Virtaanvuo, Jenna Ilona
Virtanen, Marjukka Hannele
Vuoti, Satu-Maria
Ågren, Hanne Emilia
Äikäs, Iida-Sofia
Österberg, Roosa Ilona
Övermark, Anssi Christian

Sosionomin tutkinto-ohjelma

Front, Tiia Elise
Hanhisalo, Ruut Sofia
Heikkinen, Jussi-Matti Kalevi
Irjala, Nina Susanne
Jaakkola, Tara Pauliina
Jaaksi, Kirsi-Marja
Jokinen, Mari Johanna
Jämsén, Tinja Jasmin
Jäntti, Jaana Marjukka
Kaljunen, Raija Hannele
Kinnunen, Visa Petteri
Kivinen, Pinja Maria
Korhonen, Sini Katariina
Köykkä, Nea Eveliina
Lampinen, Taina Marjaana
Lähteenmäki, Tanja Helena
Maijala, Esko Jalmari
Miettinen, Saara Mari
Mäkinen, Tiina Anneli
Niemelä, Tina Johanna
Nurminen, Lili-Marie Katariina
Riikonen, Liisa Elina
Roiha, Tinna Erika
Salminen, Mira Anneli
Sarkola, Jaana Marketta
Saura, Helmi Anniina
Talvensaari, Marjo Hannele
Tuomisto, Tiija Tuija
Välimaa, Hanna Henriikka

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Coco, Nicodemo Alessandro Fausto
Hartomo, Markus Kalevi
Leppänen, Oona Juulia
Niiranen, Antti Valtteri

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma

Karola, Lilli Suvi-Sanna
Mikkola, Sari Johanna
Mäkinen, Mari Anneli

Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma

Heino, Tomi Tapani
Raevaara, Toni Taneli

Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma

Forsell, Janne Mikael
Hienonen, Niko Hermanni
Jokiperä, Severi Teuvo Samuli
Lahtinen, Jarno Jukka Juhani
Malm, Anu Marika
Nieminen, Ville-Veikko Petteri
Ojanen, Valtteri Ilmari
Tannerma, Teemu Henrik
Tuomensalo-Porkka, Paavo Petteri

Yrittäjyyden ja tiimijohtamisen tutkinto-ohjelma

Berg, Aaro Antero
Eskola, Maria Aino Amanda
Halonen, Onni Joonatan
Hassinen, Noora-Emilia
Hiltunen, Amanda Katariina
Innanmaa, Kiia Maria Henriikka
Järvinen, Minna Marja
Keski-Heikkilä, Inga Jonna Marie
Kiuru, Olli Petteri
Koivula, Henna Karoliina
Kovalainen, Karoliina Emmi Susanna
Leinonen, Satu Susanna
Minkkinen, Anni Elina
Nieminen, Salla-Marja Soilikki
Nurmi, Mika Juhani
Oikarinen, Iida Aliisa
Parkkila, Ville Samuli
Petäjistö, Teemu Petteri
Pihkanen, Jesse Ilari
Rantalainen, Anniina Miriam
Saini, Jasmeet Singh
Sauvula, Johanna Kristiina
Savo, Matias Seppo Santeri
Seppä, Lassi Aleksi
Servo, Jasmiina Tiia Karoliina
Sultanshin, Kirill
Tahlo, Sanna Pauliina
Taivainen, Anni Emilia
Tistelgren, Matilda Iida Emilia
Vaittinen, Salla Sofia
Vähätalo, Juho Hannu Verner
Äijälä, Annika Eveliina

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Automaatioteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Karttunen, Kimmo Juhani
Uskalinmäki, Arto Juhani

Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma

Helenius, Heini Katriina
Karlén, Suvi Hannele
Liimatta, Sini Inka Linnea

Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Ax, Sanna Katariina
Heikkinen, Seija Johanna
Hyvönen, Kati Marika
Kellander, Satu Maarit
Perttula, Peter Johannes
Rinta, Hanna Maria

Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma

Granholm, Sini Kristiina
Haikara, Anna Elina
Happonen, Sanna-Mari Katariina
Harjunmaa, Lotta Rebekka
Kivinummi, Sanna Liina Emilia
Kokkonen, Jani Petteri
Lindgren, Sanna Mari Kristiina
Ollikainen, Johanna Katariina
Palomäki, Saija Helmi Anneli
Randelin, Outi Elisa
Salmesvuori, Minna Iris
Salonen, Satu Johanna
Selänniemi, Anna Irene Karoliina
Takamäki, Tiia Tuulia

Master's Degree Programme in Educational Leadership

Dawson, Charlotte Jayne
Walasiewicz, Anita

Master's Degree Programme in Emerging Media

Omarien, Motaz

Master's Degree Programme in International Business Management

Alho, Iida Emilia
Bakhtina, Yulia
El-Bash, Satu Maria
Fang, Zijing
Koranteng, Seth Tutu
Manner, Ville Mikko-Pekka
Moilanen, Antti Aleksi
Mäntylä, Pilvi Päivikki
Pekkanen, Jouni Kristian
Reponen, Pertti Kalevi
Rinne, Jussi Aarne Ensio
Saulamaa, Jessica Lynn
Zhu, Huimin

Master's Degree Programme in Risk Management and Circular Economy

Lohtaja, Katja Anette

Master's Degree Programme in Screenwriting

Niemi, Tuomas Kimmonpoika

Musiikin ylempi tutkinto-ohjelma

Hakala, Timo Markus
Helin, Maiju Tuovi
Holkkola, Riina Susan
Honkkila, Tuomas Miikka Matias
Niittymäki, Marko Juhana
Viljakainen, Laura Kaisa Johanna

Rakentamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Hotari, Mikko Johannes
Huuhtanen, Jenni Marika
Lastuvirta, Atte Tuomas
Lehtonen, Arttu Jussi
Väyrynen, Janne Jouko Juhani

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Arola, Tanja Kristiina
Granqvist, Annariina Maria
Hautakoski, Anna-Kaisa
Hietala, Satu Hannele
Hänninen, Milja Helena
Ihatsu, Mikko Matias
Joronen, Pasi Mikael
Karhukorpi, Johanna Amanda
Koivunen-Kutila, Taina Helena
Kuusisto, Terhi Tuulikki
Lara, Matias Aleksanteri
Lehtonen, Maarit Johanna
Mikkola, Kaisa Maarit
Nevaharju, Suvi Hannele
Pulkkinen, Mari Pauliina
Siljamäki, Jenni Maarit
Suominen, Henna
Susi, Pirita Annemi
Tenhunen, Marjukka Aino Alina
Voltti, Marita Kristiina
Vuorenmaa, Anniina Maarit
Väisänen, Katja Eveliina

Sosiaalialan ylempi tutkinto-ohjelma

Hämäläinen, Katariina Emilia
Kankainen, Annika Maria
Karppinen, Emmi Hannele
Koskinen, Niina Kristiina
Kovanen, Mari Piritta
Kuirinlahti, Satu Sisko
Kömi, Riikka Anniina
Maijanen, Janita Wilhelmiina
Matinaho, Riikka Johanna
Mäki, Milla Terhi Pauliina
Nevalainen, Erno Kristian
Nummela, Laura Emilia
Rauhanen, Pauliina Tuire Hannele
Raunio, Marja Helena Kristina
Sivil, Katja Kaarina
Tikkamäki, Outi Johanna
Viskari, Laura Leena

Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Lehtinen, Aki Albert
Leppäkangas, Jukka Ensio

Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma

Pakkala, Markus Antero
Stenbäck, Mark Eric

Uusimmat uutiset kategoriassa Tiedote

Uusimmat uutiset