TAMKista 16.5.2022 valmistuneet
Ammattikorkeakoulututkinnot:
Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma
Kirilo, Eki-Petteri
Bachelor's Degree Programme in International Business
Scherpf, Tessa
Bachelor's Degree Programme in Nursing
Ylä-Mononen, Greta
Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma
Kormano, Leevi
Reunamäki, Jaakko
Roos, Hilla
Rouvi, Anniina
Konetekniikan tutkinto-ohjelma
Lahtinen, Ossi
Mohebi, Dani
Murto, Antti
Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma
Kaikkonen, Emma
Ruohola, Tiia
Liiketalouden tutkinto-ohjelma
Jokinen, Jiko
Kari, Jesse
Rossi, Annamaria
Rusila, Tuuli-Joanna
Metsätalouden tutkinto-ohjelma
Selkee, Taika
Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma
Virolainen, Eve
Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma
Assor, Tom
Huuhilo, Mauri
Järvinen, Eemeli
Kakko, Ralf
Lindholm, Tiia
Nummela, Johanna
Senilä-Sila, Noora
Tevaniemi, Topias
Van-Eckmann, Aaron
Viippo, Anu
Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma
Aholainen, Rasmus
Luhtala, Sanna
Nieminen, Juuli
Raiko, Samu
Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma
Aapro, Suvi
Ahola, Erika
Autio, Mikael
Eerikinharju, Sarah
Grönroos, Eeva
Haakana, Helmi
Haukipää, Jenny
Kasper, Veronika
Kellosaari, Lauri
Koivisto, Hanna
Korhonen, Assi
Kuittinen, Wilma
Laitinen, Johanna
Lakkonen, Iida
Mielonen, Sirja
Mäkelä, Lotta
Riekkinen, Ronja
Rintakoski, Taru
Ruotsalainen, Linda
Seppälä, Jenna
Tolonen, Katriina
Sosionomin tutkinto-ohjelma
Alapispa, Maria
Huttula, Heli
Lattu, Satu-Johanna
Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma
Heikkinen, Ville
Hietamies, Timo
Jokinen, Jake
Leinonen, Ville
Pelto, Juho
Terhokoski, Arttu
Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma
Aszódi, Judit
Ilvonen, Tiia
Pasanen, Vilma
Pulakka, Elisa
Puuska, Sini
Rönkkö, Sonja
Sellgren, Marja
Touru, Iida
Wager, Marlena
Yli-Kerttula, Katja
Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma
Niittymäki, Jani
Rautiainen, Simo
Suominen, Joni
Syrjä, Elias
Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma
Metsäpelto, Anna
Pitkänen, Sami
Tietotekniikan tutkinto-ohjelma
Haarala, Antti
Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:
Dataosaamisen ja tekoälyn ylempi tutkinto-ohjelma
Hepo-oja, Annika
Kukkasniemi, Miia
Paulasaari, Tommi
Vataja, Nina
Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Heiskanen, Linda Pauliina
Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma
Niemi, Sini-Tuulia
Master's Degree Programme in Educational Leadership
Stärke, Patrick
Master's Degree Programme in Risk Management and Circular Economy
Eslava Ursuga, Angela
Palveluliiketoiminnan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Kolehmainen, Anu
Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Konttila, Katja
Terveyden edistämisen ylempi tutkinto-ohjelma
Karlsson, Mari
Riik, Ida
Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Ojansivu, Victoria
Opettajankoulutus:
Ammatillinen erityisopettajakoulutus
Alanen, Marko
Alatalo, Kimmo
Haltia, Jonna
Hilaja, Jukka
Korhonen, Marjo
Kouzmitcheva, Dina
Laiho, Sanna
Leikomaa, Marianna
Tammi, Anne
Kuva: Pixabay