TAMKista 15.6.2021 valmistuneet
Ammattikorkeakoulututkinnot:
Ajoneuvotekniikan tutkinto-ohjelma
Hyttinen, Roni Tuukka Tapani
Härkönen, Juho Kalle Valtteri
Temonen, Jyri Tauno Olavi
Bachelor's Degree Programme in International Business
Maloney, Catherine
Pietikäinen, Emmi Julia
Pitkänen, Tia-Tuulia Katriina
Bachelor's Degree Programme in Media and Arts
Boeckx, Katrijn
Gams, Jasmin
Kiiskilä, Aleksi Matias
Pohjanen, Isabel Laura Josefina
Tähtinen, Eetu Hermanni
Biotuote- ja prosessitekniikan tutkinto-ohjelma
Hasa, Neea Mikaela
Vihtiälä, Atte Herman
Villenius, Valtteri Niko Antero
Degree Programme in Energy and Environmental Engineering
Shilovskaia, Olga
Ensihoitajan tutkinto-ohjelma
Pöppönen, Maiju Anniina
Konetekniikan tutkinto-ohjelma
Heinänen, Mikko Juhani
Huttula, Timo Mikael
Jänkälä, Salli Elina Maria
Miettinen, Linda Karoliina
Kätilön tutkinto-ohjelma
Hämelahti, Roosa Kristiina Marjatta
Valtonen, Emilia Tiina Matilda
Laboratoriotekniikan tutkinto-ohjelma
Itkonen, Inka Pauliina
Tallinen, Juho Lauri Tapani
Tittonen, Timo Petri
Voittomäki, Linda Maija Karoliina
Liiketalouden tutkinto-ohjelma
Hokkinen, Anisa Lumi Tuulia
Horsma, Ida-Maria
Juva, Jonna Kaarina
Järvensivu, Tuomas Jukka
Kallio, Pauliina Henriikka
Kivekäs, Sonja Kristiina
Kokkola, Tuomas Matti Akusti
Niemi, Miikka Antero
Nuutinen, Olli Vilho
Peltomaa, Minna Matilda
Pohtola, Katja Helena
Saarenmaa, Severi Juhani
Taalikka, Juha Tapani
Tuhkala, Antti Matias Oskari
Ylöstalo, Laura Marketta
Media-alan tutkinto-ohjelma
Toivonen, Petra Venla Linnea
Metsätalouden tutkinto-ohjelma
Karhu, Konsta Kasimir
Mäkilä, Oskari Henrikki
Ryöppy, Niko Petri Juhani
Suonurmi, Vesa Ville
Musiikin tutkinto-ohjelma, Musiikkipedagogi
Ainsalo-Kinnunen, Heli Tuulia Johanna
Huttunen, Venla Mia Lauriina
Kankaanpää, Tuomas Mikael
Kultti, Niko Matti Kristian
Käräjäoja, Milja Anttuuna
Leinonen, Veera Johanna Emilia
Mikkilä, Ville-Markus Nikolai
Ondruska, Sofia Wilhelmina
Musiikin tutkinto-ohjelma, Muusikko
Laukkonen, Aleksi Riku Juhani
Hakala, Reetta Henriikka
Knaappila, Aki Kaarlo Tuomas
Lehto, Sanni Elviira
Lepistö, Leea Mikaela
Lepistö, Olga Karelia
Väänänen, Laurapeppi Johanna
Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma
Jussinniemi, Noora Pauliina
Tähti, Noora Pauliina
Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikan tutkinto-ohjelma
Kallioinen, Saku Petteri
Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan tutkinto-ohjelma
Hentinen, Oskari Antti Olavi
Hoikkala, Topias Herman
Hovilainen, Mikko Oskari
Inkinen, Antero Wilhelm
Lintukangas, Lassi Jari Johannes
Mäkelä, Tero Taisto Tapani
Pecoraro, Eleonora
Syrjä, Santeri Matias
Rakennusalan työnjohdon tutkinto-ohjelma
Koivunen, Pekka Johannes
Peuraniemi, Simo Kalervo
Rakennusarkkitehdin tutkinto-ohjelma
Kylkilahti, Veera Emilia Adalmiina
Peltomäki, Iina Tuulia
Siljavaara, Mira Aili Maaria
Sävelä, Aino Amanda
Takala, Jenna Helena Henriikka
Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma
Lähteenniemi, Sini Maria
Pajukangas, Anni Sofia Odilia
Pernu, Jenni Katariina
Prodaiko, Olga
Suhonen, Nea-Maria Katariina
Wacklin, Noora Julia
Sosionomin tutkinto-ohjelma
Pärssinen, Ossi Aleksi
Suomalainen, Valendis Siviä Serafiina
Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma
Ekberg, Atte Oliver
Heinonen, Tero Seppo Aukusti
Järvinen, Riku Keijo Uolevi
Leppänen, Eetu Juhani
Liikala, Tuomas Esko Valfrid
Niemenmaa, Mikko Ensio
Nurminen, Mikke Kristian
Suviola, Niilo Mikael
Taittonen, Eero Antti-Matti
Tukiainen, Joni Antero Kristian
Uotila, Mikko Petteri
Vainio, Petri Juhani
Talotekniikan tutkinto-ohjelma, LVI-talotekniikka
Kivioja, Jussi Pentti Verneri
Nirkko, Roope Elmeri
Suomi, Joni Juhani
Talotekniikan tutkinto-ohjelma, Sähköinen talotekniikka
Ahokas, Aleksi Johannes
Forsvik, Minna Maarit
Tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma
Haapa-aho, Mikko Kristian
Palovuori, Markus Mikael
Parkkamäki, Lauri Antti
Pohjanoksa, Joni Tapani
Siponen, Aleksi Seppo Olavi
Tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma
Anttonen, Vili Emil
Koivulahti, Samu Mikael
Mustasaari, Mikko Rikhard
Salojärvi, Joonas-Eemeli Allan
Supponen, Essi Judith
Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:
Hyvinvointiteknologian ylempi tutkinto-ohjelma
Häyhä, Tiinaleena Hannele
Kansainvälisen myynnin ja myynnin johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Hiekkataipale, Eeva-Maija
Pesonen, Sirpa Sinikka
Salmela, Antti Johannes
Kliinisen asiantuntijan ylempi tutkinto-ohjelma
Aromaa, Pasi Juhani
Koskinen, Risto Gunnar
Master's Degree Programme in Educational Leadership
Gura, Therese
Hautala, Katja Aino Maria
Ivanegová, Boglárka
Keating, David James
Kostia, Silja Johanna Kristiina
Lossec, Nathalie
Master's Degree Programme in Emerging Media
Lumiruusu, Janna
Master's Degree Programme in International Business Management
Nurmela, Suvi Annika
Tuomi, Tommi Juhani
Wahlström, Oona Emilia
Master's Degree Programme in Screenwriting
Ikonen, Leevi Oskar
Palveluliiketoiminnan johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Skön, Elina Katariina
Vesanen, Anu Johanna
Rakentamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Leppinen, Jani Petteri
Sormunen, Timo Ville Matias
Teknologiaosaamisen johtamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Hakkarainen, Matti Mikael
Henttinen, Aino Inkeri
Rissanen, Anne Marika
Vuorinen, Vesa Sakari
Terveyden edistämisen ylempi tutkinto-ohjelma
Humppi, Katri Pauliina
Ilosalo, Outi Eveliina
Jaakkola, Emmi Emilia
Purola, Nina Marianne
Uosukainen, Elisa Anneli
Åkerberg, Susanne Rose-Marie
Tietojärjestelmäosaamisen ylempi tutkinto-ohjelma
Peltola, Samuli Ilmari
Puustinen, Jussi-Kristian Matt Wilhelm
Vartiainen, Tero Juhani
Yrittäjyyden ylempi tutkinto-ohjelma
Putti, Kaarle Mikael
antala, Jari Ismo Juhani
Seeslahti, Tuukka Matti Timoteus
Ammatillinen opettajankoulutus
Huttu-Hiltunen, Seppo Ilmari
Kyläsorri, Noora Mira Elisabet
Lampela, Marja Elina
Lassila, Vesa-Pekka
Luukkainen, Jenni Maria
Mäki, Seppo Sakari
Ojala, Jarno Aulis Olavi
Rinne, Virve Maria
Saarinen, Anita Hannele
Turtia, Tiina Kaarina
Wakonen, Eva-Lena
Professional Teacher Education
Heikkinen, Henri Matti
Ammatillinen erityisopettajankoulutus
Maunuvaara, Auli Kristiina
Opinto-ohjaajankoulutus
Viitasaari, Anni-Maija Matleena
Kuva: Pixabay